Uzlabojiet apgaismojumu, izmantojot šos 7 ekspertu padomus

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 4 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 18 Maijs 2024
Anonim
The Great Gildersleeve: The House Is Sold / The Jolly Boys Club Is Formed / Job Hunting
Video: The Great Gildersleeve: The House Is Sold / The Jolly Boys Club Is Formed / Job Hunting

Saturs

Šis raksts jums ir iesniegts kopā ar CG meistariem - jaunu konkursu, kas piedāvā iespēju strādāt ar vienu no 2000AD ikonu zīmēm. Ir laimētas lielas balvas, tāpēc ieejiet jau šodien!

Viena no 3D darba izcilākajām lietām ir tā, kā tajā ir iekļauti tik daudz reālās pasaules elementu, tikai labāk. Iestatot ainu 3D programmā, jūs bieži atdarināt atribūtus no reālās pasaules.

Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad mērķis ir kaut kas tuvs fotoreālismam. Tāpēc, veidojot komplektu, neatkarīgi no tā, vai tā ir iekštelpu vai āra aina, mēs bieži cenšamies kopēt to, kas būtu jēga reālajā pasaulē. Tas pats attiecas arī uz apgaismojumu. CG ierobežojumi vienmēr palielina un liek mums nākt klajā ar radošiem veidiem, kā kopēt reālo pasauli, vai dažreiz uzlabot to.


Apskatīsim piecas lietas, ko mēs varam darīt, lai uzlabotu CG apgaismojumu jebkurā 3D programmā.

01. Kļūsti par gaismas studentu

Pat ja jūs nekad neesat apmeklējis skolu, lai kļūtu par apgaismojuma tehnoloģiju, jūs visu savu dzīvi esat dzīvojis dabiskā un cilvēka veidotā apgaismojumā, tāpēc jūs zināt, kā tam vajadzētu izskatīties, vai ne? Nu varbūt.

Sāciet pievērst lielāku uzmanību tam, kā izskatās apgaismojums apkārtējā pasaulē, un jūsu ainas uz nakti sāks izskatīties labāk. Ja vien jūs modelējat telpu bez logiem, lielākajai daļai ainu ir āra un iekštelpu apgaismojums. Pat nakts aina, kurā gaisma nenonāk logos, ietekmēs mūsu darbību. Tas ir tāpēc, ka nakts apgaismojums atšķiras no dienas apgaismojuma. Apstājieties un pamaniet, cik bieži jūs maināt apgaismojumu savā vidē, dienai ritot.

02. Sāciet ar pragmatisku apgaismojuma dizainu


Bieži vien ir daudz vieglāk sākt ainas apgaismojumu, novietojot apgaismes ķermeņus tur, kur tie loģiski atrastos līdzīgā reālās pasaules vidē. Piemēram, pieņemsim, ka jums ir aina, kas notiek dzīvoklī, kā tas ir mūsu piemērā. Kā jūs to apgaismotu? Šeit var būt noderīgas zināšanas par interjera dizainu.

Sāciet domāt par telpas apgaismojuma pamatiem, galda lampām, stāvlampām, lustras, sliežu ceļa apgaismojumu, dabisko gaismu caur logiem utt. Neaizmirstiet ievietot jebkuru atbilstošu apgaismes ķermeņu 3D ģeometriju, kas būtu loģiski redzama .

Ja neesat pārliecināts, kā telpas tiek apgaismotas, ir daudz grāmatu par apgaismojuma dizainu, kas dod avārijas kursu. Un daudzi interjera dizaina žurnāli, kas parāda iespaidīgu reālās pasaules apgaismojumu. Tas ir tas, uz ko mēs tiecamies savā CG darbā, tāpēc skatieties un mācieties no tiem.

03. Uzziniet apgaismojuma atribūtus

Lielākajā daļā programmu lukturiem ir iespaidīgs vadības diapazons, lai iegūtu tikai meklēto izskatu. Jūsu ainas nekad neizskatīsies īstas, vienkārši nometot gaismas ainā, kas arī izskatīsies CG ap 1995. gadu!


Augstas klases 3D paketēm ir plašs gaismas stila iespēju klāsts. Spēlējies ar viņiem un uzzini, kā katrs darbojas. Tie ir paredzēti, lai atdarinātu reālās pasaules gaismas, bet piedāvā arī daudz citu lietojumu. Jums jāzina daži pamata apgaismojuma veidi.

  • Punkts (spuldze): izstaro gaismu visos virzienos no viena punkta.
  • Vieta: Gaisma ir fokusēta, lai izstarotu vienā virzienā ar (parasti) šauru izkliedi.
  • Paralēli / Virziens (saule): Šī gaisma nav izplatījusies, jo stari ir paralēli. Gaisma vienmērīgi nokrīt visā ainā, ja vien nav mainīts citādi.
  • Vides (izkliedēts): rada maigu un nevirzītu gaismu. Tas mēdz pievienot vairāk ēnu zonām nekā spilgtākajām vietām.
  • Platība (panelis): gaisma izstaro no plaša laukuma. To var izmantot, lai attēlotu dienasgaismas spuldzi vai gaismu, kas nāk logā.
  • Skaļuma gaisma: Gandrīz vairāk kā īpašs efekts, to izmanto, lai telpā izveidotu gaismas atmosfēras efektu. Padomājiet par saules stariem.

Visus šos gaismas veidus var izmantot vairākkārtīgi un pēc vajadzības sajaukt, lai izveidotu reālistisku ainu. Viss, kas sāk kļūt diezgan atdzist, ir tas, ka mums ir lielāka kontrole pār šīm digitālajām gaismām, nekā apgaismojuma dizainerim jebkad būtu pār gaismām reālajā dzīvē.

Piemēram, mēs varam izlemt, vai mēs vēlamies, lai gaisma tiktu izmantota tikai izkliedētam apgaismojumam (lielākajai daļai gaismas mēs redzam), vai tikai spoguļu apgaismojumam (spilgti spīdīgi atstarojumi), vai abiem.

Mēs pat varam izlemt, vai gaisma ir pieradusi pievienot iedegties ainā, kas ir tā, kā parasti tiek izmantotas gaismas vai tā vietā tiek izmantotas kā atņemšana gaisma.

Šajā parauga sižetā mēs sākām ar apgabala apgaismojumu, kas tika izmantots kreisajā sānu logā, lai mazliet dienasgaismas zila ritētu. Lai gan tas tika nedaudz noraidīts, kad aina tika pārveidota, lai tā būtu krēslā, tā joprojām ir pievienota reālisma dvesma. Ņemiet vērā, ka katrā armatūrā ir punktveida gaisma, griestu stiprinājums centrā un trīs nolaižamie piekaramie gaismas pāri joslai labajā pusē.

Virs pusdienu galda ir arī gaisma, kas kreisajā malā lielākoties nav redzama. Jūs varat redzēt gaismu, kas no tās izlien uz skatuves. Vēl viena galvenā gaisma, kuru jūs nevarat redzēt, ir apkārtējā gaisma, kas atrodas ainā, ko izmanto tumšo zonu aizpildīšanai, piemēram, reālā dzīvē.

Apkārtējā gaisma ir ātrs un vienkāršs veids, kā to pievienot, un “gaisa” sajūta ainai. Ir vairāk eksotisku renderēšanas paņēmienu, kas darītu vēl labāku darbu, taču uzstādīšana un renderēšana aizņem daudz vairāk laika. Tos sauc par globālajiem apgaismojuma paņēmieniem.

04. Ēnu liešana

Gaismas avots ietekmēs arī metamo ēnu kvalitāti. Piemēram, paralēlajai gaismai, ko izmanto saules atveidošanai, jābūt iestatītai, lai radītu cietākas malas ēnas, piemēram, saule rada. Prožektori rada gaismas konusu, bet ārpus tā kļūst tumšs. Šī ovāla malu (kur gaisma skar virsmu) sauc par “penumbra”, un to var iestatīt kā cietu vai mīkstu. Tikai teātra sekošanas vietas rada cietu malu, tāpēc jūs parasti vēlaties padarīt šo malu mīkstu.

Programmatūras programmas piedāvā virkni tehnoloģiju ēnu ģenerēšanai CG, divas visbiežāk sastopamās ir DEPTH MASK un RAYTRACED ēnas. Raytracing ir labāka tehnoloģija, taču tā var renderēšanai piešķirt ievērojamu laiku. Nav briesmīgi, ja jūs darāt nelielu ilustrāciju. Bet, ja jūs darāt īpaši augstas izšķirtspējas attēlu vai animāciju, pārbaudiet, vai dziļuma maskas ēna varētu nebūt pietiekami laba.

Ēnas rada lielu atšķirību reālismā. Jūs varat to uzlabot vēl vairāk, izmantojot dažādas modificēšanas metodes, lai uzlabotu savu attēlu. Gobos ir dažādu formu kārtis, kuras filmu industrijā izmantoja, lai uz komplekta iemestu kaprīzas ēnas. Mēs to varam izmantot arī savos CG komplektos.

05. Skaļuma / miglas lukturi un apgrieztā kvadrāta likums

Tikpat lieliskas, cik CG gaismas ir ieguvušas, viņiem visiem nav katra atribūta, kas atrodama reālajā gaismā. Tāpēc dažreiz mums ir jāpanāk kopā dažas CG gaismas, lai iegūtu vajadzīgo.

Mūsu piemērā mēs to izdarījām ar katru gaismu. Griestu gaismai ir vietas punkts uz leju, kas ir iestatīts uz platleņķa un ļoti mīkstu pnumbru. Bet tam bija nepieciešama gaisma, kas skāra griestus, kā arī vides izjūta, tāpēc es pievienoju laukuma apgaismojumu, kas apgaismo griestus un arī pašu stiprinājumu.

Viena lieta tomēr pietrūka. Armatūras matēta stikla daļām bija jābūt spilgtām. Tā vietā, lai to izdarītu ar gaismām aiz tā, es pievienoju mirdzumu pašam modelim, kas ir pieejams daudzās programmās.

Var gaismas arī bija plankumi, ar miglu, lai SPOT iegūtu nedaudz pievienotu ķermeni. Katram apgaismojumam armatūrā tika pievienota AREA gaisma.

Lai gan šajā ātrajā piemērā sižets netiek īpaši izmantots, paturiet prātā, ka, virzoties tālāk, gaismas kļūst vājākas, to sauc par “nokrišanu”. Jūsu dabaszinātņu skolotājs to dēvētu par “apgrieztā kvadrāta likumu” (tāpat es to darītu, tāpēc es domāju, ka mēs zinām, kurš šeit ir nerds). Kritienu var iestatīt lielākajā daļā programmu. Tas ir labs ne tikai realitātes uzlabošanai, bet arī lieliskai kontrolei, ko mēs ļausim mūsu gaismai iedegties.

Viena cita vadība ir iestatīt gaismu, lai apgaismotu dažus izvēlētos modeļus, nevis citus. Tas bija ļoti noderīgi ar neredzēto pusdienu galda gaismu, kas pārāk daudz apgaismoja sienas. Kad bija noteikts, ka viņus neietekmēs, aina izskatījās daudz labāk.

06. Advanced: krāsa, temperatūra, gaismas specifikācijas, apgaismojums, kas balstīts uz attēlu

Jāapzinās krāsa vai tās tehnoloģiskākais nosaukums Krāsu temperatūra. Āra apgaismojums ir nepāra sajaukums no spilgti dzeltena no saules, bet saulainā dienā arī no debesīm daudz zila. Apmācies dienā tas viss kļūst pelēks un desaturēts.

Iekštelpu gaisma parasti ir daudz siltāka, lai gan tas var nedaudz atšķirties no visiem šodien izgatavotajiem jaunajiem spuldžu veidiem. Ieejiet jebkurā mājas veikalā un redzat dažādu krāsu temperatūrā piedāvātas spuldzes. Bet lielākā daļa no mums joprojām atbalsta siltākas gaismas, it īpaši dzīvošanai.

Ilustratīviem nolūkiem tas, ko mēs esam apsprieduši, dos mums lieliskus rezultātus. Bet arhitektoniskai CAD ražošanai, kur tiek skaitīta precizitāte, paketes ļauj importēt IES fotometriskos datus konkrētiem apgaismes ķermeņiem, kas nodrošina precīzu apgaismojuma atveidojumu.

Visbeidzot, ja programmatūras pakotne to atbalsta, vēl vienu opciju ainas apgaismojumā sauc par attēlu balstītu apgaismojumu. Izmantojot šo paņēmienu, jūs ieviešat augsta dinamiskā diapazona attēlu (HDRI), kurā ir ainas vide, kurā jūsu 3D modeļi ir jāiedziļina. Rezultāti bieži ir ļoti reāli, bet bieži vien tie jāpaplašina ar papildu apgaismojumu.

07. Izpildiet vairākas piespēles

Viena no manām iecienītākajām metodēm, ko izmanto gan ilustrācijai, gan animācijai, ir kadra atveidošana ne tikai vienu reizi kopā, bet tā vietā ar vairākām piespēlēm. To var izdarīt dažādos veidos, taču mūsu diskusijai mēs katru gaismu (vai varbūt nelielas gaismas grupas, piemēram, tās, kas atrodas pāri joslai) padarītu individuālas. Kad tas ir paveikts, tos visus var reāllaikā ienest Photoshop vai After Effects un pielāgot atbilstoši mūsu sirdslietām!

Vārdi: Lenss Evanss

Lenss Evanss ir Graphlink Media radošais direktors. Viņš ir uzrakstījis grāmatas par 3D un izstrādājis 3DNY seminārus Apple un Alias.

Laimē ceļojumu uz SIGGRAPH!

CG meistari ir aizraujošs, jauns konkurss ES iedzīvotājiem, kas piedāvā iespēju vienā un tajā pašā mūžā strādāt kopā ar vienu no 2000AD ikoniskākajiem varoņiem: Rogue Trooper.

Mēs aicinām jūs izveidot komandu (līdz četriem dalībniekiem) un pievērsties tik daudzām mūsu četrām kategorijām, cik vēlaties - virsrakstu secība, galvenie kadri, filmu plakāti vai idejas. Lai iegūtu pilnīgu informāciju par to, kā ievadīt un saņemt savu sacensību informācijas paketi, dodieties uz Masters of CG vietni tūlīt.

Piedalies konkursā jau šodien!

Lasiet Šodien
Kā konvertēt XLSX (XLS) uz CSV vai CSV uz XLSX (XLS)
Lasīt Vairāk

Kā konvertēt XLSX (XLS) uz CSV vai CSV uz XLSX (XLS)

Daudzi cilvēki vēla pārveidotie No XLX uz CV vai XL uz CV, jo viņi vēla redzēt avu datu organizētāk. Tikai daži no viņiem dod priekšroku XL vai XLX, nevi CV, jo CV failu ir daudz vieglāk izmantot dažā...
Pilns ceļvedis, kas jums jāzina par Windows sāknēšanas pārvaldnieku
Lasīt Vairāk

Pilns ceļvedis, kas jums jāzina par Windows sāknēšanas pārvaldnieku

Window āknēšana pārvaldniek bija pazītam arī kā BOOTMGR ir jaunā Window āknēšana ielāde arhitektūra atāvdaļa, ka paredzēta Window ātrai un drošai ākšanai un ielādēšanai. Ši jaunai āknēšana pārvaldniek...
WinToUSB: kas tas ir un kā to izmantot
Lasīt Vairāk

WinToUSB: kas tas ir un kā to izmantot

WinToUB var izmantot, ja vēlatie Window operētājitēmu palait UB zibatmiņā vai cietajā dikā. Bet ir daža lieta, ka jum jāzina pirm šī programmatūra izmantošana datorā, totarp itēma pecifikācija un liet...