Sistēmu nākotne: kas ir gaidāms pārējai 2020. gadam?

Autors: John Stephens
Radīšanas Datums: 27 Janvārī 2021
Atjaunināšanas Datums: 8 Maijs 2024
Anonim
The Venus Project interview - Roxanne Meadows [ENG + SUB]
Video: The Venus Project interview - Roxanne Meadows [ENG + SUB]

Saturs

2020. gadā mēs esam svētīti ar vairākiem ietvariem un bibliotēkām, kas mums palīdz tīmekļa attīstībā. Bet ne vienmēr bija tik daudz dažādu. Vēl 2005. gadā jaunu skriptu valodu ar nosaukumu Mocha izveidoja puisis vārdā Brendans Eihs. Mēnešus pēc tam, kad tas tika pārdēvēts par LiveScript, nosaukums atkal tika mainīts uz JavaScript. Kopš tā laika JavaScript ir gājis tālu.

2010. gadā mēs uzskatījām, ka mugurkauls un leņķis tika ieviesti kā pirmie JavaScript ietvari, un līdz 2016. gadam 92 procenti no visām vietnēm izmantoja JavaScript. Šajā rakstā mēs aplūkosim trīs galvenos JavaScript ietvarus (Angular, React un Vue) un to statusu nākamajā desmitgadē. Vai vēlaties izveidot savu vietni? Izmēģiniet šo vietņu veidotāju sarakstu.

Lai iegūtu dažus izcilus resursus, skatiet arī mūsu top tīmekļa dizaina rīku sarakstu, mūsu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu apkopojumu un arī šo lielisko lietotāju testēšanas programmatūras sarakstu.


01. Stūraina

AngularJS tika izlaists 2010. gadā, bet līdz 2016. gadam tas tika pilnībā pārrakstīts un izlaists kā Angular 2. Angular ir Google izstrādāta pilnvērtīga tīmekļa sistēma, kuru izmanto Wix, Upwork, The Guardian, HBO un citi.

Plusi:

  • Izcils atbalsts TypeScript
  • MVVM ļauj izstrādātājiem atdalīt darbu vienā lietotnes sadaļā, izmantojot to pašu datu kopu
  • Lieliska dokumentācija

Mīnusi:

  • Ir mazliet mācīšanās līkne
  • Migrēšana no vecās versijas var būt sarežģīta.
  • Atjauninājumi tiek ieviesti diezgan regulāri, kas nozīmē, ka izstrādātājiem ir jāpielāgojas tiem

Ko tālāk?

Programmā Angular 9 Ivy ir noklusējuma kompilators. Tas ir izveidots, lai atrisinātu daudzus jautājumus par veiktspēju un faila lielumu. Tam vajadzētu padarīt lietojumprogrammas mazākas, ātrākas un vienkāršākas.


Salīdzinot iepriekšējās Angular versijas ar React un Vue,
gala saišķa izmēri bija daudz lielāki, lietojot Angular. Ivy padara iespējamu arī progresīvo mitrināšanu, ko Angular komanda parādīja I / O 2019. Progresīvā hidratācija izmanto Ivy, lai pakāpeniski ielādētu serveri un klientu. Piemēram, kad lietotājs sāk mijiedarboties ar lapu, komponentu kods kopā ar jebkuru izpildlaiku tiek pa vienam pa daļai.

Šķiet, ka Īvija ir galvenā uzmanība, kas Angular virzīta uz priekšu, un cerība ir padarīt to pieejamu visām lietotnēm. 9. versijā būs atteikšanās iespēja līdz pat Angular 10.

02. Reakcija

React sākotnēji 2013. gadā izlaida Facebook, un to izmanto interaktīvu tīmekļa saskarņu veidošanai. To izmanto Netflix, Dropbox, PayPal un Uber, lai nosauktu dažus.

Plusi:


  • React izmanto virtuālo DOM, kas pozitīvi ietekmē veiktspēju
  • JSX ir viegli rakstāms
  • Atjauninājumi neapdraud stabilitāti

Mīnusi:

  • Viena no galvenajām neveiksmēm ir vajadzīga trešo pušu bibliotēkām, lai izveidotu sarežģītākas lietotnes
  • Izstrādātāji tiek atstāti tumsā, kur vislabāk attīstīties

Ko tālāk?

React Conf 2019 pasākumā React komanda pieskārās vairākām lietām, pie kurām viņi ir strādājuši. Pirmais ir Selektīvā hidratācija, kurā React pārtrauks visu, pie kā strādā, lai noteiktu prioritāti komponentiem, ar kuriem mijiedarbojas lietotājs. Kad lietotājs mijiedarbojas ar konkrētu sadaļu, šī teritorija tiks mitrināta. Komanda ir strādājusi arī pie Suspense, kas ir React sistēma kodu, datu un attēlu ielādes organizēšanai. Tas ļauj komponentiem kaut ko gaidīt, pirms tie tiek renderēti.

Gan selektīvo mitrināšanu, gan spriedzi nodrošina vienlaicīgais režīms, kas ļauj lietotnēm būt atsaucīgākām, dodot iespēju React ievadīt lielus zemākas prioritātes darba blokus, lai koncentrētos uz kaut ko tādu, kas ir augstāk prioritārs, piemēram, atbildot uz lietotāja ievadi. Komanda arī pieminēja pieejamību kā vēl vienu jomu, kuru viņi ir aplūkojuši, koncentrējoties uz divām konkrētām tēmām - fokusa un ievades saskarņu pārvaldību.

03. Vue

Vue 2014. gadā izstrādāja Evan You, bijušais Google darbinieks. To lieto Xiaomi, Alibaba un GitLab. Vue izdevās iegūt popularitāti un izstrādātāju atbalstu īsā laika periodā un bez galvenā zīmola atbalsta.

Plusi:

  • Ļoti maza izmēra
  • Draudzīgs iesācējiem - viegli iemācīties
  • Lieliska kopiena

Mīnusi:

  • To neatbalsta milzīgs uzņēmums, piemēram, React with Facebook un Angular with Google
  • Nav reālas struktūras

Ko tālāk?

Vue ir izvirzījis mērķi būt ātrākam, mazākam, labāk uzturamam un izstrādātājiem atvieglot mērķauditorijas atlasi vietējā līmenī (ja jums ir grūtības uzturēt, apsveriet tīmekļa mitināšanas pakalpojumu). Nākamais izlaidums (3.0) ir paredzēts 2020. gada 1. ceturksnī, kas ietver virtuālu DOM pārrakstīšanu labākai veiktspējai, kā arī uzlabotu TypeScript atbalstu. Ir pievienots arī Composition API, kas izstrādātājiem nodrošina jaunu veidu, kā izveidot komponentus un sakārtot tos pēc funkcijas, nevis darbības vietā.

Tie, kas izstrādā Vue, arī ir aizņemti, strādājot pie Suspense, kas aptur jūsu komponentu renderēšanu un padara rezerves komponentu, līdz tiek izpildīts kāds nosacījums.

Viena no izcilākajām lietām ar Vue atjauninājumiem ir tā, ka tās nodrošina savietojamību ar atpakaļejošu datumu. Viņi nevēlas, lai jūs izjauktu savus vecos Vue projektus. Mēs to redzējām migrācijā no 1.0 uz 2.0, kur 90 procenti API bija vienādi.

Kā salīdzina ietvaru sintaksi?

Kopš to izlaišanas visos trīs ietvaros ir notikušas izmaiņas, taču viena lieta, kas ir ļoti svarīga, ir sintakse un kā tā atšķiras. Apskatīsim sintakses salīdzinājumu, kad runa ir par vienkāršu notikumu saistīšanu:

Vue: The v-on Direktīva tiek izmantota, lai piesaistītu notikumu klausītājus, kuri izmanto metodes Vue instancēs. Direktīvas tiek pievienotas ar v- lai norādītu, ka tie ir Vue piedāvātie īpašie atribūti, un renderētajam DOM piemēro īpašu reaktīvu rīcību. Pasākumu apstrādātājus var norādīt vai nu rindā, vai kā metodes nosaukumu.

veidne> poga v-on: click = ”clickHandler”> Noklikšķiniet uz manis / pogas> / template> skripts> eksportēt noklusējuma {name: “HelloWorld”, metodes: {clickHandler: function () {console.log (“Mani noklikšķināja! ”); }}}; / skripts>

Reaģēt: React liek marķējumu un loģiku JS un JSX, kas ir JavaScript sintakses paplašinājums. Izmantojot JSX, funkcija tiek nodota kā notikumu apstrādātāja. Notikumu apstrāde ar React elementiem ir ļoti līdzīga notikumu apstrādei ar DOM elementiem. Bet ir dažas sintaktiskas atšķirības; piemēram, React notikumi tiek nosaukti, izmantojot camelCase, nevis mazos burtus.

function Button () {function clickHandler (e) {console.log (“Mani noklikšķināja”); } atgriešanās poga onClick = {clickHandler}> Noklikšķiniet uz manis! / poga>; }

Leņķiskais: Notikumu saistīšanas sintakse sastāv no mērķa notikuma nosaukuma iekavās vienādības zīmes kreisajā pusē un citēta veidnes paziņojuma labajā pusē. Alternatīvi, jūs varat izmantot uz- prefikss, kas pazīstams kā kanoniskā forma.

@Component ({selector: “app-click-me”, template: `button (click) =” onClickMe () ”> Click me! / Button>`}}) export class ClickMeComponent {onClickMe () {console.log (“ Jūs noklikšķinājāt uz manis! ”); }}

Popularitāte un tirgus

Sāksim, apskatot trīs sistēmu kopējo ainu attiecībā uz pārējo tīmekli, pārbaudot W3Techs statistiku. Angular pašlaik izmanto 0,4 procenti no visām vietnēm, un JavaScript bibliotēkas tirgus daļa ir 0,5 procenti. React izmanto 0,3% no visām vietnēm un 0,4% JavaScript bibliotēkas tirgus daļa, un Vue abiem ir 0,3%. Tas šķiet diezgan vienmērīgi, un jūs varētu sagaidīt, ka skaitļi pieaugs.

Google tendences: Pēdējo 12 mēnešu laikā React ir vispopulārākais meklēšanas vaicājumos, kam cieši seko Angular. Vue.js ir diezgan atpalicis; tomēr jāatceras viena lieta, ka Vue joprojām ir jauna salīdzinājumā ar pārējām divām.

Darba meklēšana: Raksta tapšanas brīdī React un Angular ir diezgan cieši saistīti ar darba sludinājumiem vietnē Indeed with Vue tālu aiz muguras. Tomēr vietnē LinkedIn, šķiet, ir lielāks pieprasījums pēc Vue izstrādātājiem.

Steka pārpilde: Ja paskatās uz Stack Overflow Developer Survey 2019 rezultātiem, React un Vue.js ir gan vismīļākie, gan vēlamākie tīmekļa ietvari. Stūrais sēž devītajā pozīcijā vismīļākajiem, bet trešais visvairāk.

GitHub: Vue ir visvairāk zvaigžņu ar 153 tūkst., Bet tai ir vismazāk ziedotāju (283). No otras puses, React ir 140 000 zvaigznes un 1 341 ziedotājs. Angular ir tikai 59,6 tūkstoši zvaigznīšu, taču tajā ir visvairāk dalībnieku no trim - 1579.

NPM tendences: Iepriekš redzamajā attēlā ir redzama pēdējo 12 mēnešu statistika, kurā redzams, ka React mēnesī ir lielāks lejupielāžu skaits, salīdzinot ar Angular un Vue.

Mobilo lietotņu izstrāde

Lielajam trijniekam galvenā uzmanība tiek pievērsta mobilajām ierīcēm. React ir React Native, kas ir kļuvusi par populāru izvēli iOS un Android lietotņu veidošanai ne tikai React lietotājiem, bet arī plašākai lietotņu izstrādes kopienai. Leņķiskie izstrādātāji var izmantot vietējo lietotņu NativeScript vai hibrīdo mobilo lietotņu Ionic, savukārt Vue izstrādātājiem ir izvēle izvēlēties NativeScript vai Vue Native. Mobilo lietojumprogrammu popularitātes dēļ tā joprojām ir galvenā ieguldījumu joma.

Citi satvari, uz kuriem jāpievērš uzmanība 2020. gadā

Ja vēlaties izmēģināt kaut ko jaunu 2020. gadā, pārbaudiet šos JavaScript ietvarus.

Ember: Atvērtā koda sistēma tīmekļa lietojumprogrammu veidošanai, kas darbojas, pamatojoties uz MVVM modeli. To izmanto vairākas lielas kompānijas, piemēram, Microsoft, Netflix un LinkedIn.

Meteors: Pilna kaudzes JavaScript platforma modernu tīmekļa un mobilo lietojumprogrammu izstrādei. To ir viegli iemācīties, un tajā ir ļoti atbalstoša kopiena.

Secinājums

Visi trīs ietvari nepārtraukti tiek pilnveidoti, kas ir iepriecinoša zīme. Ikvienam ir sava perspektīva un vēlamais risinājums par to, kurš no viņiem būtu jāizmanto, taču tas patiešām ir atkarīgs no projekta lieluma un kas liek jums justies ērtāk.

Vissvarīgākais aspekts ir pastāvīgs viņu kopienu atbalsts, tādēļ, ja jūs plānojat sākt jaunu projektu un nekad iepriekš neesat izmantojis nevienu no trim, tad es uzskatu, ka jūs esat drošās rokās ar visām no tām. Ja jums vēl nav bijusi iespēja iemācīties nevienu no trim ietvariem, iesaku sākt mācīties kā Jaungada apņemšanos. Ap šiem trim virzīsies nākotne.

Šis saturs sākotnēji parādījās tīkla žurnālā.

Populārs Vietnē
Mākslinieki svin 2000. gada AD vareno pagrieziena punktu
Lasīt Vairāk

Mākslinieki svin 2000. gada AD vareno pagrieziena punktu

2016. gad nebija vi liktai ; ta parādīja, ka komik u veikalu plaukto nonāca britu komik u žurnāla 2000 AD 2000. izdevum 2000 AD, kurā bija redzami daži no tā līdz šim lielākajiem dalībniekiem - Mik Ma...
3 ‘nākamās lielās lietas’ dizainā, kuras vēl jānoņem
Lasīt Vairāk

3 ‘nākamās lielās lietas’ dizainā, kuras vēl jānoņem

Reizi tik bieži dizaineriem ir nepieciešam kaidrojum : šī gaišā, pīdīgā jaunā tehnoloģija - šī dro mīgā jaunā pa aule - vi u mainī .Ta radī revolucionāru ie paidu par to, kā mē trādājam, kā dzīvojam, ...
13 labākie Adobe Illustrator spraudņi 2020. gadā
Lasīt Vairāk

13 labākie Adobe Illustrator spraudņi 2020. gadā

Illu trator praudņi var ietaupīt jū u laiku un pūle . Tie tiek pievienoti Adobe vektoru rīkam un var būt ārkārtīgi noderīgi. Šajā rak tā mē e am apkopojuši labāko apkārt. Atrodamie praudņi, vi ticamāk...