Atbildīga reklāma bērniem

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 3 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 16 Maijs 2024
Anonim
Kopā ar "Maxima Latvija" un POGA sniedz atbalstu bērniem visā Latvijā!
Video: Kopā ar "Maxima Latvija" un POGA sniedz atbalstu bērniem visā Latvijā!

Saturs

Makdonalds patlaban saskaras ar veselības aprūpes speciālistu protestiem, kuri mudina ķēdi pārtraukt izmantot Ronalda Makdonalda raksturu kā līdzekli, lai bērniem pārdotu nevēlamu pārtiku. Tā ir laika zīme.

Bērniem paredzēta reklāma parasti ir TV reklāma, rotaļlietas un talismani, un laika gaitā bērniem paredzētās TV reklāmas regulēšana ir kļuvusi arvien stingrāka. Bērnu “kaitinošais spēks” vairs netiek uzskatīts par tirgotājiem pieņemamu mērķi. Bet kā ar tiešsaistē?

Rūpes ignorētas

Neskatoties uz daudzajām bažām par interneta drošību, ko uzsvēra Bērnu izmantošanas un tiešsaistes aizsardzības (CEOP) centrs, tiešsaistes tiešsaistes reklāmas bērniem joprojām ir salīdzinoši zemas galvenās tēmas.

Jaunākā Childwise statistika liecina, ka bērni tiešsaistē pavada gandrīz divas stundas dienā, un liela daļa no tā tiek tērēta sociālo mediju vietnēs, piemēram, Facebook. Katram piektajam bērnam līdz 12 gadu vecumam, kā apgalvo, jau ir Facebook lapa.

Tā kā bērni tik daudzos veidos var piekļūt nodomu un sociālo mediju vietnēm - izmantojot klēpjdatorus, mobilos, lietotnes un planšetdatorus -, vecāki saprotami cenšas tos pastāvīgi uzraudzīt, ļaujot bērniem pakļauties mārketingam un reklāmai.


Sociālās briesmas

Reklāmai, kas paredzēta bērniem tiešsaistē un visos sociālajos medijos, ir vēl nelabvēlīgāks aspekts. Atšķirībā no TV reklāmas, tā var būt ļoti mērķtiecīga un personalizēta, pamatojoties uz viņu uzvedību tiešsaistē. Tātad pastāv ļoti reāls risks, ka bērni tiek pakļauti tieši viņiem domātai reklāmai.

Bērniem dažkārt tiek pievērsta arī tādu produktu reklāma, kas nav piemēroti viņiem, jo ​​Stērlingas universitātes pētījumi pagājušajā gadā uzsvēra, ka vairāk nekā trešdaļa skotu 14 gadu vecumā ir pakļauti alkohola reklāmai Facebook.

Uzvedības mārketings tādās vietnēs kā Google, Hotmail un Facebook ir izplatīts, un par to informē lietotāju sīkfaili, kas nozīmē, ka parādīsies populāru vai nesen meklētu vienumu reklāmas. Papildus tam daudzas vīrusu kampaņas, kurās izmantoti tādi materiāli kā animēti videoklipi, melodijas un spēles, piesaista jaunos interneta lietotājus, kuri tos skata un izplata, vienlaikus palielinot šī zīmola atpazīstamību.


Šī jauno interneta lietotāju iedarbība draud kļūt vēl produktīvāka, jo Facebook veidotājs Marks Cukerbergs nesen mudināja nepilngadīgos piekļūt vietnei. Lai gan pašlaik nav stingri noteikts vecuma ierobežojums, Facebook īsteno labticīgu brīvprātīgu vienošanos neatvērt vietni nepilngadīgajiem. Bet to nosaka pati un to stingri neregulē neviena ārēja iestāde. Kaut arī bērnu aizsardzības aģentūras kritizēja Cukerbergu par ierosinājumu šīm izmaiņām, pastāv iespēja, ka tas tomēr varētu notikt.

Tiesas lietas

Bērni ir ne tikai reklāmas mērķis, bet arī varētu kļūt par daļu no tā priekšmeta, jo tos, kam “patīk” Facebook fanu lapa kādam produktam vai zīmolam, pēc tam varētu piedāvāt kā daļu no šī uzņēmuma mārketinga kampaņām.

Jaunākie stāsti, kas parādījušies Kalifornijā un Ņujorkā, izceļ zīmolus, izmantojot to jauno lietotāju vārdus un attēlus, kuri bez atļaujas savā mārketingā “patīk” viņu lapām. Tīkls bieži nodrošina arī šo fanu kontaktinformāciju, kuru zīmoli var izmantot, lai tieši tirgotu viņiem, lai gan Facebook līdz šim atsakās komentēt šo jautājumu.


Šīs lietas ir izraisījušas tiesas prāvas pret sociālo tīklu vietni, pret kuru tā sīvi cīnās, kā arī Kalifornijas Bērnu privātuma likumprojektu, kas, pēc tās domām, kaitētu interneta tirdzniecībai.

Jauni noteikumi

Kaut arī televīzijas un drukāto reklāmu regulē un uzrauga tādas organizācijas kā Reklāmas standartu pārvalde, tiešsaistes reklāmas regulatīvās iestādes ziņā joprojām ir plaisa.

ES ir iestājusies, un pagājušajā mēnesī tiesību akti pieņēma e-privātuma direktīvu, kas nosaka ierobežojumus uzvedības reklāmai, ļaujot interneta lietotājiem atteikties no sīkdatnēm balstītiem datiem, uz kuriem balstās uzvedības mārketings.

Tāpat kā ar visu mārketinga praksi, arī tiem, kas veic tiešsaistes mārketingu, ir jāņem vērā savas darbības ētiskās sekas. Internets piedāvā plašas iespējas tirgotājiem sasniegt auditoriju jaunos un izgudrojošos veidos, taču to var arī sabojāt prakse, kas tiek uzskatīta par nepareizu mērķauditoriju mazaizsargātiem, piemēram, bērniem.

Zīmoliem jābūt piesardzīgiem arī pret iespējamo ieinteresēto vecāku pretreakciju, kas nākotnē varētu kaitēt viņiem un viņu reputācijai, ja viņi nespēs valdīt šādā praksē.

Mēs Iesakām Jums
Izmantojiet zīmes, lai noformētu plakātu
Tālāk

Izmantojiet zīmes, lai noformētu plakātu

Programmatūra: InDe ign C 3 vai jaunāka ver ijaProjekta laik : 1-2 tunda Pra me : Aiz tājiet glifu , izmantojiet OpenType fontu , ie tatiet glifu kopa Ka ir glifi? Tā būtībā ir grafi ka forma, ka var ...
Aģentūra atjauno organizācijas shēmu
Tālāk

Aģentūra atjauno organizācijas shēmu

Runājot par tieš ai te klātbūtne izveidi, ir daudz vietņu dizainu, ka jū iedve mo, taču vien uzdevum , no kura baidā katr dizainer , ir biedējoša uzņēmuma organizācija hēma.Organizāciju diagramma , ka...
10 labākās zīmēšanas lietotnes 2016. gadā
Tālāk

10 labākās zīmēšanas lietotnes 2016. gadā

Šķiet gandrīz dīvaini, ka māk la pa aule kolektīvi uzelpoja jau 2009. gadā, kad Jorge Colombo iPhone glezna ieguva lepnumu par New Yorker vāku. Tagad vi i digitālie māk linieki, kuru vērtība ir āl , t...