Darbstacija pret patērētāja datoru: kāda ir atšķirība un kas jums nepieciešams?

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 26 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 16 Maijs 2024
Anonim
Workstation vs Desktop, what is the difference
Video: Workstation vs Desktop, what is the difference

Saturs

Ir pieejami daudz dažādu datoru, visi par dažādiem cenu punktiem, dažādās formās un izmēros, kā arī ar nesaprotamu specifikāciju klāstu. Un, lai arī nevajadzētu tērēt pārmērīgi, var nebūt arī prātīgi virzīties pārāk tālu uz leju. Pastāvīgi uzlabojot datoru komponentus un tehnoloģijas, robeža starp to, kas veido patērētāja datoru, un darbstaciju ir nedaudz izplūdusi, taču mūsu mērķiem mēs tos abus ieskicēsim šādi:

Patērētāju dators ir paredzēts vispārīgai lietošanai: e-pasts, sērfošana tīmeklī, iespējams, daži Microsoft Office, fotoattēlu glabāšana un rediģēšana, mūzikas un filmu atskaņošana, gadījuma spēles - šāda veida lietas. Neviens no tiem nav īpaši sarežģīti uzdevumi, un pat salīdzinoši lētam klēpjdatoram vajadzētu tikt galā ar lielāko no tiem.

Izmantojot darbstaciju, mēs parasti runājam par darbvirsmas mašīnu, kas paredzēta ikdienas lietošanai (dažus izcilus piemērus skatiet mūsu labāko grafisko dizainu datoru apkopojumā). Tam ir jāveic daudz smagu celšanu - attēlu manipulēšana, video rediģēšana, kustību grafika, 3D vizualizācija, programmēšana, spēļu izstrāde, CAD un tā tālāk - un tai jābūt jaudīgai, stabilai, izturīgai un uzticamai. Neatkarīgi no tā, vai tas atrodas birojā vai mājās, jūs, iespējams, paļaujaties uz to iztikas nodrošināšanai, tāpēc ir jāizvairās no tādām lietām kā palēnināšanās, bezgalīgas progresa joslas, nepietiekama RAM un cietā diska vietas.


Netērējiet nevajadzīgi

Šeit ir arī jautājums par budžetu: iespējams, nevēlaties tērēt daudz naudas personālajam datoram, kuru izmantos visa ģimene, draudot ar šokolādes pirkstiem un gāzēto dzērienu noplūdi; bet darbstacijai jābūt pienācīgi aprīkotai ar vislabākajiem komponentiem, ko varat atļauties - ja jūs strādājat pats, tas tik un tā ir ar nodokli atskaitāms izdevums.

Patērētāja līmeņa personālie datori ir lēti - patiesībā ļoti lēti. Par aptuveni 200 mārciņām jūs varat uzņemt sistēmu, kas veiks lielāko daļu aprakstīto uzdevumu, taču būs ierobežota attiecībā uz procesora jaudu, operatīvās atmiņas apjomu un HD vietu, un, iespējams, tajā būs iebūvēts GPU - tāds, kas ir iebūvēts Centrālā procesora mikroshēma - un kas var izrādīties par šauru vietu, kad runa ir par jebkuru grafiku saistītu jautājumu, vai tas būtu spēles vai satura veidošana.

Tomēr jums ir jāpāriet tikai līdz 500 mārciņu atzīmei, lai atrastu sistēmas ar četrkodolu procesoriem, terabaitu krātuvi un jaudīgāku (lai arī joprojām integrētu) GPU. Tam var būt tikai aptuveni 8 GB operatīvā atmiņa, taču mūsdienās tas ir viegli paplašināms, un RAM ir lēts - jūs varat pievienot papildu 16 GB par nedaudz vairāk nekā 100 mārciņām.


Skaidrs, ka šī nav darbstacija, lai gan jūs noteikti varat tajā strādāt. Šī standarta dators darbosies ar tādām lietotnēm kā Photoshop un Illustrator, varbūt pat Premiere Pro, taču, iespējams, atklāsiet, ka tas cīnās ar lieliem failiem un pilnībā apstājas ar sarežģītiem, daudzslāņu projektiem. Šeit pareiza darbstacija nonāk savā - lai arī par augstāku cenu.

Lielāka budžeta priekšrocība ir tā, ka jūs varat konfigurēt datoru tieši tā, kā vēlaties. Lētākām mašīnām parasti ir iepriekš konfigurēti krājumu komponenti, taču ar darbstacijām jūs varat tos norādīt atbilstoši savām vajadzībām. Piemēram, jūs varētu pārvietot kādu budžetu uz labāku GPU, zinot, ka varat uzlabot RAM vēl zemāk; vai arī izvēlieties jaudīgāku procesoru, vienlaikus upurējot krātuvi. Darbstacijas mēdz būt arī “torņa” formas faktors, kas dod jums iespēju paplašināties; mātesplatē būs iespējams atbalstīt vairākus cietos diskus un daudz RAM, ja tas būs vajadzīgs jūsu darbam.


Sākuma līmeņa darbstaciju klases datoru sākums ir aptuveni 900–1 000 mārciņu, un līdz ar to jūs redzēsiet ievērojamu komponentu atšķirību: CPU ir 6 vai 8 kodolu, ar lielāku pulksteņa ātrumu; jūs saņemat vairāk, ar augstāku reitingu RAM, lielākus SSD diskus un labākas I / O iespējas.Tomēr jūs joprojām varat aprobežoties ar integrētu grafikas procesoru, un tāpēc ir vērts maksāt papildus, lai būtu mašīna ar īpašu GPU, it īpaši, ja veicat daudz grafikas intensīvu darbu, vai arī jūsu lietotnes var izmantot GPU paātrinājumu.

Lietas sāk kļūt interesantas ap 1800 līdz 2500 mārciņu atzīmi ar mašīnām, kas rada īstu rūcienu. Papildus daudzkodolu procesoru plašākai izvēlei, iespējams, varēsiet norādīt arī otro procesoru ārkārtas slodzēm. Vidēja līmeņa darbstacijas ar prieku atbalstīs līdz pat 256 GB kļūdu labošanas koda (EEK) operatīvās atmiņas un daudz iekšējās atmiņas, ieskaitot NVMe (nepastāvīgas atmiņas ekspress) diskus.

ECC operatīvā atmiņa nav būtiska, taču, ja jūsu veiktajam darbam ir nepieciešama precizitāte vai ilgs skaitļošanas laiks, par to ir vērts padomāt

ECC operatīvā atmiņa nav būtiska - tas ir reti, ka atmiņas kļūdas rada lielas problēmas, taču, ja jūsu veiktajam darbam nepieciešama precizitāte vai ilgs skaitļošanas laiks, tad par to ir vērts padomāt. Vienkārši paturiet prātā, ka mātesplates uz zemākas klases mašīnām to ne vienmēr atbalstīs, tāpēc iepriekš pārbaudiet.

Vēl viena darbstacijas klases personālo datoru priekšrocība ir tā, ka jūs saņemsiet labāku garantiju, kas parasti ir iekļauta cenā (ar patērētāju personālajiem datoriem par to var nākties maksāt atsevišķi). Tas var ietvert piecu, nevis trīs gadu pārklājumu, kā arī tādas lietas kā bezmaksas tehniskais atbalsts, datu atkopšana un apkopošana, lai veiktu pilnīgu remontu. Atkal, ja dīkstāves dators ir vienāds ar zaudētajiem ienākumiem, tas var izrādīties ļoti noderīgs.

Ja jūs to varat atļauties, augstas klases darbstacija nodrošinās vislielāko elastību un paplašināmību, nodrošinot atbalstu visātrākajiem un jaudīgākajiem komponentiem; milzīgs RAM un atmiņas apjoms; plus vairāki GPU, kas var būt svarīgi tādām lietām kā 3D renderēšana, video rediģēšana, vizuālie efekti, sarežģītas simulācijas, mašīnmācīšanās un tā tālāk. Bāzes mašīna būs dārga, taču jūs varat sadalīt paplašināšanas izmaksas nākamajos mēnešos un gados.

Darbstacija pret patērētāja datoru: kuru jums vajadzētu iegādāties?

Izvēle starp patērētāja un darbstacijas datoru var būt sarežģīta, it īpaši vidējā diapazonā, kur atšķirība nav tik skaidra. Bet galvenās lietas, kas jāņem vērā, ir jauda un uzticamība: vai jums ir nepieciešams jaudīgs dators, kas darbojas visu dienu un katru dienu, vai tiešām jums ir nepieciešams kaut kas, lai palaistu Microsoft Office ar neregulāriem mēģinājumiem dažās radošās lietotnēs?

Jebkurā gadījumā jums vienmēr jāizvēlas vispieejamākais dators, kas atbilst jūsu vajadzībām - nav jēgas tērēt vairāk daudzkodolu procesoriem, kas veiks viena pavediena uzdevumus, vai nopirkt dārgu GPU, kas tur sēž, turpinot ciparus visas dienas garumā. Un otrādi, jums vienmēr vajadzētu domāt uz priekšu un pārliecināties, vai esat iegādājies mašīnu, kas laika gaitā var paplašināties un augt kopā ar jums, jūsu ģimeni vai jūsu uzņēmumu.

Mūsu Publikācijas
Vai aizmirsāt iPhone dublēšanas paroli? Lūk, ko darīt?
Atklāt

Vai aizmirsāt iPhone dublēšanas paroli? Lūk, ko darīt?

"Pēc atjaunināšana uz iO 14 aizmiru avu iPhone dublējuma paroli, ka var palīdzēt?" iPhone dublēšana, bez šaubām, ir fantatika funkcija, jo tā ļauj aglabāt un viegli atjaunot datu failu kopij...
3 vienkāršas iespējas veikt dublējuma datu atjaunošanu no iCloud
Atklāt

3 vienkāršas iespējas veikt dublējuma datu atjaunošanu no iCloud

Ir vairāki iemeli, ka var izraiīt atjaunošana nepieciešamību no iCloud dublējuma. Pēc jauna iO ierīce iegāde, jo nepieciešama jaunināšana vai vecā pazaudēšana. Iepējam arī, ka jūu dati tika abojāti un...
Kā ātri atiestatīt Windows 7 Home Premium paroli
Atklāt

Kā ātri atiestatīt Windows 7 Home Premium paroli

Kopš Windiw 7 iznāca profeionālā un Ultimate verija, ir daudz Home Premium lietotāju, kuri vēla atjaunināt uz šīm tēmām. Tomēr patāv problēma, ka var vajāt lietotāju, un pēc jaunināšana aizmirt paroli...