Tīmekļa mitināšanas žargona pārskats: galīgais mitināšanas mitināšanas ceļvedis

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 3 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 18 Maijs 2024
Anonim
Tīmekļa mitināšanas žargona pārskats: galīgais mitināšanas mitināšanas ceļvedis - Radošs
Tīmekļa mitināšanas žargona pārskats: galīgais mitināšanas mitināšanas ceļvedis - Radošs

Saturs

Vai vēlaties izveidot savu pirmo vietni? Tā kā tik daudz tīmekļa mitināšanas uzņēmumu konkurē par jūsu biznesu, ir grūti zināt, kuru izvēlēties. Mūsu žargonu graujošajā ceļvedī mēs vienkāršojam vārdus, ar kuriem jūs sastopaties, meklējot perfektu tīmekļa mitinātāju jūsu radošajai vietnei.

01. Tīmekļa mitināšanas pakalpojumi

Kad vietnes apmeklēšanai izmantojat tīmekļa pārlūkprogrammu, jūs pieprasāt attālajam serverim nosūtīt failus, kas veido tīmekļa lapu.

Vietnes faili tiek glabāti serveros, kas ir datori, kas savienoti ar internetu visu diennakti. Tīmekļa mitināšanas uzņēmums vienā vietā no saviem serveriem īrē vietu jūsu vietnei, parasti par mēneša maksu.

02. Kopīga tīmekļa mitināšana


Nomāt visu serveri sev būtu dārgi, tāpēc lielākā daļa cilvēku izmanto tā saukto kopīgo tīmekļa mitināšanu. Jūsu vietne atradīsies serverī, kuru koplieto simtiem vai pat tūkstošiem cilvēku.

Kopīga tīmekļa mitināšana ir lēta. Jums reti ir nepieciešams kaut kas lielāks, ja vien jums nav aizņemta tiešsaistes veikala. Bet joprojām ir svarīgi izvēlēties cienījamu uzņēmumu, kas vienā serverī neliek pārāk daudz vietņu, kas visas konkurē par resursiem.

03. Īpaša mitināšana

Spektra otrajā galā ir īpaša mitināšana, kurā jūs visu serveri īrējat sev. Tas ir neticami elastīgs, un veiktspēja parasti ir labāka nekā ar koplietojamo tīmekļa mitināšanu, taču tā ir dārga un prasa daudz vairāk iestatīšanas un uzturēšanas. Izlaidiet īpašu mitināšanu, ja vien jums nav padomā ļoti specifiskas prasības.


04. VPS mitināšana

VPS (virtuālais privātais serveris) mitināšana ir kā pusceļa māja starp kopīgu tīmekļa mitināšanu un īpašu mitināšanu. Tehniski jūsu vietne joprojām koplieto serveri ar citiem cilvēkiem, taču tā iegūst savu iestatīto diska vietas nodalījumu, procesora laiku un joslas platumu. Jūs iegūstat lielāku kontroli pār serverī instalēto programmatūru nekā ar koplietojamo tīmekļa mitināšanu. Tas ir saprātīgs risinājums maziem un vidējiem uzņēmumiem, taču parasti tas ir pārspīlēts personiskajām vietnēm vai portfeļiem.

05. Mākoņu mitināšana

Tā vietā, lai jūsu vietne tiktu glabāta vienā serverī, mākoņa mitināšana glabā jūsu vietni kaut kur serveru tīklā. Parasti jūsu vietne tiks dublēta un pieejama vairākos serveros, iespējams, padarot to ātrāku jūsu apmeklētājiem.


Vissvarīgākais mākoņa mitināšanas ieguvums ir tā bezgalīgā mērogojamība. Ja jūsu vietne ātri pieaug, ir viegli pasūtīt vairāk vietas diskā vai joslas platumā. Otrs lielākais ieguvums ir atlaišana - jūsu vietne netiks bezsaistē, ja tīmekļa mitināšanas uzņēmumam vajadzēs vienu serveri nomest apkopes nolūkos. Nepalaidiet garām mūsu labākos mākoņkrātuves pakalpojumus.

06. Neierobežota mitināšana

Daži vietņu uzņēmumi piedāvā neierobežotu joslas platumu, diska lietojumu, e-pasta adreses utt. Tas ir pazīstams kā neierobežots vai nemērīts mitināšana. Bet viņiem visiem ir noteikumi un nosacījumi, kas norāda, ka godīgai lietošanai paredzētā mitināšana patiešām ir ierobežota. Tātad, visur, kur redzat šo reklamēto, jūs, iespējams, izlasiet to kā “neierobežotu mitināšanu - saprāta robežās”.

07. Zaļā mitināšana

Zaļais mitināšana ir tīmekļa mitināšanas veids, kurā pakalpojumu sniedzējs cenšas izmantot videi draudzīgas tehnoloģijas. Īpaši uzmanīgi tiek nodrošināts, ka tiek izmantoti videi draudzīgi materiāli un serveri darbojas energoefektīvā veidā.

08. IP adrese

Katrai ierīcei internetā tiek piešķirta unikāla ciparu un punktu virkne, kas pazīstama kā IP (interneta protokola) adrese. Parasti tas ir atšķirīgs katru reizi, kad izveidojat savienojumu ar internetu, taču, ja jums ir īpaša IP adrese, jūsu IP adrese vienmēr būs vienāda.

Tīmekļa mitināšanas uzņēmumi parasti piedāvā īpašu IP adresi par papildu samaksu. Tas ir visnoderīgākais, veidojot lielu e-komercijas veikalu, jo dažām maksājumu apstrādes platformām var būt prasība, ka jūsu vietnei ir īpaša IP adrese.

09. Domēna vārds

Jūsu domēna vārds (vai URL) ir nosaukums, kuru cilvēki izmanto, lai atrastu jūsu vietni, piemēram, www.manswebsite.com. Domēna vārdi ir unikāli, un par tiem ir jāmaksā gada maksa.

Jūs varat iegādāties domēna vārdu no sava tīmekļa mitināšanas uzņēmuma, taču jums tas nav jādara. Daudzi cilvēki savu domēna vārdu iegūst no atsevišķa veida uzņēmuma, kas pazīstams kā domēna vārda reģistrators. Šie reģistratori pārdod un pārvalda tikai domēna vārdus, taču parasti tie iekasē nedaudz mazāk nekā tīmekļa mitināšanas uzņēmumi.

Jūs tīmekļa mitināšanas IP adresi ievadāt domēna vārda reģistrētāja administrēšanas panelī, tāpēc, kad cilvēki apmeklē jūsu izvēlēto domēna vārdu (piemēram, www.jūsu vietne.com), viņi tiek pārsūtīti uz pareizo jūsu vietnes serveri. Iestatīšana ir nedaudz sarežģītāka, taču domēna vārdu parasti var iegūt lētāk nekā tad, ja to saņemat no sava tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēja.

10. Joslas platums

Tīmekļa mitināšanas gadījumā joslas platums attiecas uz pārsūtīto datu apjomu, kad cilvēki apmeklē jūsu vietni. Tīmekļa mitināšanas plānos tiks noteikts, cik lielu joslas platumu jūs saņemat katru mēnesi, un cik daudz papildu jums jāmaksā, ja pārsniedzat savu limitu. Lielākajai daļai personīgo vietņu jūs reti sasniedzat jebkāda veida joslas platuma ierobežojumu, ja vien jūs neapkalpojat lielus failus, piemēram, videoklipus.

11. Centrālais procesors

Katram serverim ir vismaz viens centrālais procesors. Tā ir tā datora daļa, kas veic visus aprēķinus. Lielām vai sarežģītām vietnēm ir nepieciešami jaudīgāki procesori, un tīmekļa mitināšanas uzņēmumi par tiem prasa vairāk. Tomēr lielākajai daļai vietņu jums nav jāmaksā papildus.

12. Datu bāze

Datu bāze ir sistēma, kas arhivē datu kopas. Daļa programmatūras, kuru, iespējams, vēlēsities izmantot savas vietnes izveidošanai un pārvaldībai, iestatījumu saglabāšanai izmantos datu bāzi. Piemēram, satura pārvaldības sistēma, piemēram, WordPress, izmanto datu bāzi, lai saglabātu visu jūsu emuāra lapu tekstu un komentārus. Lielākā daļa tīmekļa mitināšanas plānu ietver atbalstu vismaz vienai datu bāzei, kas parasti ir viss, kas jums nepieciešams.

13. Vieta diskā

Vēl viens apsvērums, izvēloties tīmekļa mitinātāju, ir tas, cik daudz vietas diskā jums nepieciešams. Vietnes, kurās ir tikai teksts, neizmanto daudz vietas diskā. Tomēr, pievienojot attēlus, videoklipus un lejupielādējamu saturu, tie palielinās.

14. Laiks, kas pavadīts saitā

Uptime ir termins, ko lieto, lai apspriestu servera darbības ilgumu bez traucējumiem. Jums vajadzētu izvēlēties vietņu mitināšanas uzņēmumu, kas nodrošina 99,9% vai labāku darbības laiku. Daži saimnieki garantēs 99,99% vai pat 100% darbspēju, lai gan tie ir dārgāki.

15. SSL sertifikāts

SSL (drošas ligzdas slānis) ir tiešsaistes šifrēšanas veids, kas uztur starp tīmekļa pārlūkiem un vietnēm sūtītos datus drošus un tos nevar nolasīt starpnieku serveri. Lai tas darbotos vietnē, ir nepieciešams SSL sertifikāts. Ja vietnei ir SSL sertifikāts, tā ir pieejama vietnē https://www.mywebsite.com, nevis http://www.mywebsite.com.

SSL sertifikāti ir vitāli svarīgi e-komercijas vietnēm, kur konfidenciāla maksājumu informācija tiek nosūtīta visā internetā. Dažos mitināšanas plānos bez maksas būs iekļauts SSL sertifikāts. Citi par vienu papildus maksā.

Ir tūkstošiem tīmekļa mitināšanas uzņēmumu, kas visi sacenšas par jūsu biznesu, taču, sapratuši visus tīmekļa mitināšanas žargonus, redzēsiet, ka maz kas šķir lielāko daļu šo pakalpojumu sniedzēju. Izvēloties tīmekļa mitināšanas uzņēmumu, ņemiet vērā svarīgos faktorus, piemēram, cenu, uzticamību un nozares reputāciju. Jūs vēlaties, lai vietnes resursdators būtu ērti lietojams, ar lielisku klientu apkalpošanu un varētu augt kopā ar jums, paplašinoties jūsu radošajai vietnei.

Portāla Izstrādājumi
Oculus Rift S pārskats
Izlasīt

Oculus Rift S pārskats

Rift , ka ir vairāk pār katīšana nekā jauninājum , joprojām ir galvenai pretendent VR HMD pa aulē. Nepieciešam mazāk portu nekā Rift Lieli ka iz ekošana un precizitāte Milzīg lietotņu ortiment Jaunā a...
Dienas fonts: Slepenā biedrība
Izlasīt

Dienas fonts: Slepenā biedrība

Mē e am milzīgi tipogrāfija cienītāji un vienmēr meklējam jaunu un aizraujošu burtveidolu , neatkarīgi no tā, vai tie ir bezmak a fonti vai labākie fonti, par kuriem vērt izlobītie . Tātad, ja jum ir ...
6 karstas ilustrācijas tendences 2016. gadā
Izlasīt

6 karstas ilustrācijas tendences 2016. gadā

Runājot par ilu trāciju, katram ir av per onīgai til . Vi ā karjerā šī tila attī tīšanai un padarīšanai par ava “iekšējā bal ” reprezentatīvāku, protam , vajadzētu būt jū u galvenajai prioritātei, nev...