Jauns atsaucīgs projektēšanas process

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 10 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 16 Maijs 2024
Anonim
The new responsive design
Video: The new responsive design

Saturs

Būsim skaidri: dizains ir risinājums tikai tad, ja tas koncentrējas uz dziļākajiem aktuālajiem jautājumiem, kāpēc visu pamatā. Mūsu darbam vienmēr vajadzētu būt stabilam procesam, taču mums ir jāpieņem kaut kas elastīgāks. Mūsu vide beidzot ir pierādījusi sevi kā plūstošu, tāpēc vai mūsu procesam nevajadzētu? Padomājiet par sistēmas dizainu: jums jāredz gan viss attēls, gan sīkās detaļas. Neiespējami? Tālu no tā!

Frenks Chimero to skaisti izsaka savā grāmatā “Dizaina forma”: “Ir daļa, kurā mākslinieks atkāpjas no molberta, lai iegūtu jaunu skatījumu uz darbu. Glezniecība ir vienādas daļas tuvu un tālu: atrodoties tuvu, mākslinieks smagi strādā, lai izdarītu savu zīmi; kad viņš ir tālu, viņš novērtē darbu, lai analizētu tā īpašības. Viņš atkāpjas, lai ļautu darbam sevi uzrunāt. ”

Mums jāļauj savam darbam, savam medijam runāt ar mums. Pieaugot atsaucīgajam dizainam, mēs beidzot pieņemam savu vidi, kā tas bija paredzēts: šķidrums. Ir izcils laiks atkāpties un novērtēt darbu, analizēt un pieņemt jaunu lietu izdarīšanas veidu, jaunu procesu. Ir pagājuši statisko maketu un tīmekļa dizaineru laiki, kas nesaprot kodu. Ir pienācis laiks atsaucīgam procesam.


Atsaucīga metodika

Šī raksta sākumā mēs atdosim stabila procesa lielo noslēpumu. Tāpēc, ka mēs esam tik traki. Gatavs? Reaģējošs process ir atbildīgs process. Neskaidrs? Var būt. Dumjš? Nē. Tāpat kā tīmekļa standartu kustība pirms tās, arī atsaucīgs dizains virza tīmekli uz priekšu ar nākotnei draudzīgām metodēm.

Tāpat kā jebkuram projektēšanas procesam, tam vajadzētu koncentrēties uz iemeslu “kāpēc”. Kāpēc tad pastāv vietnes? Lai piegādātu saturu. Tas varētu būt uz uzdevumiem balstīts, sociālais, informatīvais ... tas nav svarīgi. Viss ir saistīts ar to: sāciet ar kāpēc, labi strukturētu saturu un svarīgo mijiedarbību.

Šie ir jautājumi, kurus mēs visbiežāk dzirdam par mūsu atsaucīgo projektēšanas procesu.

Kā vispirms saglabāt saturu?

Mēs visi esam tik optimistiski projekta sākumā. “Vispirms saturs!” mēs sakām. “Lietotāju mērķi! Atcerieties, kas ir svarīgi! ” Tā ir taisnība. Bet ko tas nozīmē? Kā jūs ieviešat saturu vispirms procesu?

Pat ja jūs zināt (vai domājat, ka zināt), projekta gaitā to ir viegli aizmirst. Ilgtermiņa projektiem ir tendence vilkties un turpināt (un turpināt… un turpināt…). Mēs pārstājam domāt par to, kāpēc, un sākam koncentrēties uz to, kā. Mēs sevi mānām, domājot, ka mūsu projektus var sadalīt atsevišķās “atklāšanas” un “attīstības” fāzēs, kas var pastāvēt neatkarīgi.

Patiesība ir tāda, ka mums visu laiku jājautā, kāpēc. Neatkarīgi no tā, cik daudz jūs domājat, ka zināt, neatkarīgi no tā, cik daudz esat plānojis - katru reizi, kad pieņemat lēmumu, katru reizi, kad noformējat pogu vai uzrakstāt virsrakstu, jums jājautā ...



Kāpēc?

Kāpēc es to daru? Kam tas paredzēts? Kādu biznesa mērķi tas palīdzēs manam klientam sasniegt? Kādu vajadzību tas palīdzēs maniem lietotājiem uzrunāt? Ne tikai vispirms saglabājiet saturu. Vispirms saglabājiet iemeslu.

Tas padara to skaņu viegli. Bet, lai to izdarītu labi, jums būs jāpiespiež. Spiediet klientus un komandu, lai vispirms noteiktu viņu iemeslus. Nav Lorema Ipsuma, nav “mēs pie tā tiksim vēlāk”. Izpildi savu mājasdarbu! Visiem jūsu veidiem jāsākas ar pamatotu iemeslu. Dzeltenajā zīmulī tas ir nozīmējis lielas izmaiņas projektēšanas, novērtēšanas, budžeta plānošanas un plānošanas veidos. Mums bija jāpiespiež budžets un laiks, lai veiktu nopietnus pētījumus, stratēģiju un plānošanu. Jūs arī varētu. Bet, tiklīdz jūsu klienti un jūsu komandas jau iepriekš redz milzīgas priekšrocības, ko rada satura vajadzību noteikšana, viņi nekad vairs neatskatīsies.

Un mūsu uzdevums ir viņus izglītot. (Ja vēlaties uzzināt vairāk par darījumiem ar klientiem, izlasiet Maika Monteiro lielisko grāmatu Dizains ir darbs.) Klientiem var būt grūti saprast visu šo pētījumu veikšanas vērtību un strādāt sākumā. Un kāpēc viņiem vajadzētu? Viņiem beigās nekas nesanāk “pabeigts” - un pārāk bieži viņi vienkārši saņem rēķinu un lielu Word dokumentu.

Tā nav viņu vaina - tā ir mūsu vaina. Mūsu pienākums ir paveikt labāku darbu, demonstrējot šo vērtību. Ik uz soļa mums tas viss ir jāatgriež pie vissvarīgākā iemesla.



Tas ir īpaši svarīgi atsaucīgam dizainam. Reaģējošai vietnei nav nepieciešami daudz lielāki izstrādes centieni, taču tas nozīmē daudz vairāk plānošanas. Patiešām, tā plāno, ka mums to vajadzēja darīt visu laiku. Liecinieki pašreizējam pārprojektēšanas projektam - ik pēc trim gadiem. Vai vēlaties turpināt to darīt? Mēs noteikti to nedarām.

Tātad šeit ir trīs soļi, lai jūsu projekta procesā saturs būtu pirmais.

01. Definējiet sava biznesa un lietotāja mērķus

Izveidojiet prioritāru biznesa un lietotāju mērķu sarakstu savam projektam. Ko jūsu lietotāji visvairāk vēlas uzzināt vai darīt? Veiciet savu pētījumu. Izdariet informētus secinājumus, nevis mežonīgus minējumus. Lieciet visām ieinteresētajām pusēm vienoties.

02. Atsaucieties uz viņiem katru iespēju

Katru reizi, kad pieņemat lēmumu, katru reizi, kad kāds ierosina jaunu funkciju vai noformējuma elementu, vai satura lapu, mudiniet viņu saistīt pieprasījumu ar uzņēmuma un lietotāja mērķi. Kādu patieso vajadzību apmierinās šī funkcija? Kāds ir patiesais iemesls? (Padoms: “Tāpēc, ka es gribu” vai “Man ļoti patīk zils” vai “Visiem ir Facebook”.)


03. Nebaidieties atgrūsties

Tas var būt grūts. Attiecības ar klientiem var būt smalkas, un var būt vilinoši atteikties no cīņas, lai uzvarētu karā. Bet atcerieties, ka mēs visi esam šeit kopā! Tas nav bizness pret lietotāju; mēs pret viņiem.

Lietotāju vajadzību apmierināšana ir labākais veids, kā apmierināt biznesa vajadzības. Jo bez mūsu lietotājiem mums nav biznesa! Klienti (labi klienti) jūs neņem darbā, lai teiktu visam “jā”. Tāpēc, ja jūsu klients vēlas kaut ko tādu, kas neatbilst viņa mērķiem vai lietotāju vajadzībām, nebaidieties viņu izaicināt. Tas nav par ego. Tas ir par vislabākā iespējamā risinājuma izveidi.

04. Spiediet arī savu komandu

Tas var būt arī izaicinājums, strādājot radošās komandas ietvaros. Lomu nošķiršana - vizuālais noformējums, lietotāja pieredze, informācijas arhitektūra, satura stratēģija, satura veidošana - var izraisīt nepareizu saziņu. Mēs esam aizņemti, mūs pārņem e-pasts. Ir grūti palikt kopā ar projektu no sākuma līdz beigām, it īpaši, ja ir paveikts ‘tavs’ darbs.

Jūsu komandas attiecības ir vismaz tikpat svarīgas kā attiecības ar klientu. Mums ir jāatgādina sev, kāpēc, tāpat kā mēs darām savus klientus. Sadarbība ir galvenā. Jūs nevarat vienkārši “nodot” satura plānu, stiepļu rāmjus vai noformējumus. Cik vien iespējams, mums jāstrādā roku rokā. Ir viegli “pabeigt” piegādi un pāriet uz kaut ko citu. Ir daudz grūtāk palikt kopā ar projektu, kad norise kļūst grūta.

Ūdenskrituma pieeja radošajam darbam vienkārši nedarbojas. Veikls, komandas locekļu kopīgs darbs nodrošina labākus rezultātus.

05. Definējiet visu saturu, kas jums nepieciešams

Lūk, tā: adaptīvu vietņu plānošana prasa ilgāku laiku. Mēs vairs neplānojam tikai vienu kontekstu. Mēs plānojam visus kontekstus, par kuriem mēs zinām tagad, un dažus, kas vēl nepastāv.

Bet visu šo sarežģītību plānošana prasa daudz mazāk laika, nekā tas notiek, lai atgrieztos un modernizētu funkcijas un funkcijas, kuras neņemat vērā. Tāpēc pavadiet laiku / pūles / budžetu. Piespiediet savus klientus un komandu definēt (un apņemties!) Visu viņu saturu, pirms ķeraties pie dizaina. Izmantojiet lapu tabulas. Izmantojiet strukturētu saturu. Nodrošiniet savu saturu tagad! Vai raudāt vēlāk.

Kā abstrahēt saturu no prezentācijas?

To jūs daudz dzirdat internetā-sfērā. Bet pagaidiet, ko? Un pagaidiet - kāpēc?

Jo prezentācija var (un arī mainīsies). Tas, kā mēs veidojām vietnes pirms 15 gadiem, ir gandrīz neatpazīstams no tā, kā mēs tās tagad prezentējam. Bet jūs zināt, kas nav mainījies? Vārdi. Mēs joprojām izmantojam ‘em. Internets galvenokārt ir paredzēts (teksta) saturam. Mēs joprojām to izmantojam, lai atrisinātu informācijas problēmas; veikt uzdevumus. Bet, ja jūsu saturs ir atkarīgs no prezentācijas veida (Flash ievadlapas, kāds?), Pastāv liela varbūtība, ka tas pēc dažiem gadiem nebūs lietojams. Un tas iesūc.

Mums jāpārtrauc domāt par saturu izkārtojuma ziņā

Mēs (kā nozare) esam apmācījuši klientus domāt par saturu izkārtojuma ziņā. "Ielieciet to sānjoslā," mēs sakām. "Tam vajadzētu iet kājenē." Beidz! Beidz. Apstājies. Tas nav saistīts ar atrašanās vietu. Tas ir par prioritāti. Kāds ir vissvarīgākais saturs jūsu lietotājiem? Jo uzminiet: izkārtojums mainās dažādos kontekstos. Jūsu mazā ekrāna dizainā (iespējams) nebūs sānjoslas.

Milzīga superizvēlne, ko vēlas jūsu klients? Nevar lidot ar iPhone.

Piespiest klientus plānot savu saturu neatkarīgi no dizaina

Labi, jums tie nav jāpiespiež. Iedrošiniet viņus. Stingri iedrošiniet. Lappušu tabulas tam ir lieliski piemērotas. Ja vēl neesat to lasījis, nekavējoties apmeklējiet Kristīnas Halvorsones un Melisas Rašas tīmekļa satura stratēģiju, lai iegūtu vairāk informācijas par to izveidi. Organizējiet tos prioritārā secībā. Nenorādiet atrašanās vietu vai izkārtojumu. Tas palīdzēs jūsu klientiem produktīvāk domāt par savu saturu, kā arī rosinās satura izveides procesu pirms pabeigtu stiepļu rāmju vai noformējuma.

Pirms noformējuma pabeigt saturu

Labi, tas ne vienmēr ir iespējams. Bet jo vairāk nenoteiktības jūs varat novērst, pirms sākat projektēšanu, jo mazāk jums būs jāatgriežas un jāmaina lietas vēlāk.

Izmantojiet reālu saturu - katru reizi

Ja iespējams, izmantojiet malējo lietu saturu - parādiet klientiem vissarežģītākās lapas, attēlus un izvēlnes. Tas ļaus izvairīties no pārsteigumiem vēlāk procesā, kad viņi redz savu visspēcīgāko saturu gatavajā produktā.

Funkcionāli pārlūkprogrammas stiepļu rāmji padara atšķirīgu pasauli. Ļaujiet saviem klientiem novērot, kā viņu saturs pārvietojas un mainās dažādos ekrāna izmēros. Norādiet to, prezentējot savus vadu rāmjus (jūs rīkojat personiskas prezentācijas, vai ne?) Parādiet viņiem, kā viņu informācijas prioritāte ekrāna izmēros nemainās, kamēr izkārtojums mainās.

Tātad, kā stiepļu rāmji darbojas atsaucīgā dizaina projektos?

Mēs esam pārliecināti, ka RWD mijiedarbības dizainam ātri un bieži jāiekļūst pārlūkprogrammā. Ir gandrīz neiespējami izveidot statisku dokumentu, kurā būtu aprakstīts viss. Protams, mēs varētu izveidot dokumentu, kurā parādīti trīs, četri vai pieci pārtraukuma punkti, taču tā ir tikai daļa no stāsta. Kā ir ar visiem momentiem starp pārtraukuma punktiem? Tas notiek pārlūkprogrammā.

Skicēšana

Tomēr ir labi, ja jūs varat ātri ieskicēt savas idejas sadarbībā. Tam nav jānotiek nevienā konkrētā vidē, taču zīmulim uz papīra ir tikai kaut kas. Šeit viss ir domāts, lai ātri un atkārtoti iegūtu idejas. Mēs mīlam sketchboard, kad vien iespējams, un tam ir pat paredzēta lietotne: UI Sketcher.

Pārlūkprogrammas ietvars

Lūk, īstā biļete mums. Mēs mīlam atkārtoti izmantot modeļus un sistēmas, demonstrējot RWD pārlūkprogrammā. Protams, katru reizi mēs varētu izveidot savu sistēmu no jauna, taču tas nepalīdz ne mums, ne mūsu klientiem.

Mēs arī vēlētos izmantot ātras reaģēšanas prototipu veidošanas ietvarus, piemēram, Twitter's Bootstrap vai Zurb's Foundation. Mēs personīgi nosliecamies uz fondu, jo tas atbilst mūsu darbplūsmai. Būtu lieliski, ja kāds no tiem izmantotu maza ekrāna pieeju, vispirms izmantojot mazu joslas platumu, taču mēs tieši tā rīkojamies.

Anotācijas

RWD stiepļu rāmju anotācijas ir būtiskas, taču, mūsuprāt, tās bieži tiek ignorētas. Sakiet to skaļi: dokumentācija, dokumentācija, dokumentācija! Mēs esam redzējuši dažus piemērus no draugiem, un domājam, ka žūrija joprojām ir "labākais" veids, kā pareizi anotēt pārlūkprogrammā reaģējošos vadu rāmjus. Kā minēts iepriekš, mēs regulāri izmantojam Foundation by Zurb un labprāt izmantojam tā Reveal papildinājumu, lai parādītu mūsu anotācijas. Šīs anotācijas parādās tikai lielākiem ekrāniem, un ideālā gadījumā tās var ieslēgt un izslēgt.

Izmantojiet reālu saturu stiepļu rāmjos

Ap Lorem Ipsum ir daudz diskusiju par stiepļu rāmjiem un dizaina maketiem, bet, ja jūsu vados nav reāla satura, jūs to darāt nepareizi. Saturs informē par mijiedarbības lēmumiem un stāsta, kad dizains saplīsīs. Kā Lorem Ipsum to var izdarīt?

Kā vispirms noformēt maziem ekrāniem?

Gadiem ilgi mēs izstrādājām, ņemot vērā īpašu izšķirtspēju. Tas bija noklusējuma iestatījums. Neatkarīgi no tā, vai skicējat piezīmjdatoros, drāmējat OmniGraffle, strādājat Photoshop vai noformējāt pārlūkprogrammā, mēs zinājām, kāds būs mūsu audekla izmērs. Tās dienas vairs nav. Mēs esam ļoti ticīgi, izstrādājot vispirms mazo ekrānu un pakāpeniski uzlabojot to. Tātad, kā dizainers maina savu darbplūsmu no fiksēta audekla izmēra uz plūstošu?

Sākumā abstrakti dizaini no ierīcēm

Ja vien mēs izstrādājam konkrētu ierīci, ir svarīgi pārtraukt domāt par ierīcēm un sākt domāt par pieredzi. Visi šie paņēmieni palīdz dizaineriem izstrādāt savu pieredzi, vienlaikus saglabājot ierīces agnostiku (līdz punktam).

Izmantojiet stila flīzes

Izmantojiet stila flīzes, lai izveidotu virzienu un ātri atkārtotu. Stila flīzes ļauj dizaineram noteikt dizaina sistēmas virzienu, nekļūstot pārāk specifisks. Viņu radītāja Samanta Vorena viņus raksturo šādi:

“Stila flīzes ir domātas, ja modeļu dēlis ir pārāk neskaidrs un komps ir pārāk burtisks. Stila dakstiņi izveido tiešu savienojumu ar faktiskajiem interfeisa elementiem, nenosakot izkārtojumu. ”

Izveidojiet saskarnes harmoniju

Iedomājieties audeklu, kurā ir apvienoti visi vizuālie un interaktīvie elementi. Nevis redzēt konkrētu lietotāja saskarnes izkārtojumu, bet gan redzēt, kā visi elementi darbojas kopā. Tas ir saskarnes harmonijas audekls. Interfeisa harmonijas audekls ļauj dizaineram saglabāt idejas kopā, bet nav vērsts uz vienu ekrāna izmēru. Turklāt tas ir lielisks veids, kā efektīvi sazināties un dokumentēt izstrādātus elementus, nevis radīt pilnu stila ceļvedi.

Ja vēlaties lasīt tālāk, šeit un šeit var atrast divus izcilus rakstus par saskarnes harmoniju.

Skatiet visu pārlūkprogrammā

Viss ir jāapvieno pārlūkprogrammā. Šeit lietotāja interfeisa dizains patiešām atdzīvojas. Ir ļoti svarīgi redzēt, kā reālais saturs mijiedarbojas ar vizuālajiem elementiem. Statiskā vidē to nevar pareizi izdarīt. Jums ir jāredz, kā tas reaģēs vietējā vidē.

Piešķiriet līdzsvaru ar statiskām programmām

Starp pārlūku un statiskām programmām, piemēram, Photoshop, notiek plūsma. Jābūt līdzsvaram, kas ļauj projektēšanas sistēmu izveidot plūstošā un dabiskā veidā. Protams, tas notiks Photoshop, taču dizaineram, kas izstrādā atsaucīgi, ir jāiemācās radoši domāt arī pārlūkprogrammā.

Secinājums

Vēlreiz ar sajūtu: sāciet ar iemeslu, ar labi strukturētu saturu un svarīgu mijiedarbību. Vispirms koncentrējieties uz mazo ekrānu un mazu joslas platumu un pakāpeniski uzlabojiet savas atsaucīgās koncepcijas. Mūsu vidējs ir pilngadīgs. Mums ir iespēja darīt visu pareizi un mainīt pasauli, pa vienam tīmekļa projektam.

Atklājiet dizaineriem labākos 20 stiepļu rāmēšanas rīkus

Stīvs Fišers koordinē Kanādas dzeltenā zīmuļa izpēti, analīzi, dizainu un stratēģiju un runā par tādām tēmām kā RWD, UX un atvērtā koda. Alaine Makenzija ir dzeltenā zīmuļa satura stratēģe.

Populāras Ziņas
Labākie grafiskā dizaina klēpjdatori 2021. gadā
Lasīt Vairāk

Labākie grafiskā dizaina klēpjdatori 2021. gadā

Top 5 grafi kā dizaina klēpjdatoriPārejiet tieši uz labākajiem klēpjdatoriem grafi kā dizaina iegūšanai: 01. MacBook Pro 16 collu (2019) 02. MacBook Pro 13 collu (M1, 2020) 03. Dell XP 15 (2020) 04. ...
Lielākās portfeļa tendences 2020. gadam
Lasīt Vairāk

Lielākās portfeļa tendences 2020. gadam

Izpētiet tūlīt Kad runa ir par perfekta portfeļa izveidi, vi varīgākai ir pamatu pareizība. Ta ir, iekļaujiet tikai avu labāko darbu, niedziet piemērotu kontek tu un fona detaļa , regulāri atjauninie...
3 veidi, kā padarīt zīmolus skaistus
Lasīt Vairāk

3 veidi, kā padarīt zīmolus skaistus

Zīmola veidošana nav precīza zinātne, un projekta uztvertā “ietekme” ir atkarīga no vi iem faktoriem, ākot no e tētika līdz klienta vēlmēm. Šeit, kā daļa no YouTube ērija datormāk lai, zīmola ietekme ...