Kā izveidot pārsteidzošu infografiku

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 17 Jūlijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 13 Maijs 2024
Anonim
Ilustratīvu materiālu ātra izveide canva.com
Video: Ilustratīvu materiālu ātra izveide canva.com

Saturs

Valentīna D’Efilippo ir godalgotā informācijas dizainere un sieviete aiz dažām labākajām infografikām (ieskaitot iepriekš attēlotās). Bet pēdējos gados infografiku popularitāte ir strauji pieaugusi - tās var redzēt visur. Tātad, kas jums jādara, lai izveidotu tādu, kas patiešām izceļas?

Mēs panācām D’Efilippo pēc viņas infografikas meistarklases D&AD festivālā 2018, lai uzzinātu viņas labākos padomus datu vizualizācijas veidošanai no nulles (ieskaitot padomus par labākajiem infografikas rīkiem) un to, kā dizainu pacelt no laba līdz lieliskam.

01. Izvēlieties neparedzētu tēmu

Jūsu infografikai ir nepārprotami vajadzīgs temats. Bet neļaujiet sevi apmānīt, domājot, ka infografika ir paredzēta tikai tēmām ar daudz acīmredzamiem faktiem un skaitļiem - infografikā var izpētīt gandrīz visu, saka D’Efilippo. Laba tēma ir viss, kas ir sabiedrībai nozīmīgs, vai tas būtu politisks, sociālais, ekonomiskais vai kultūras.


"Laba lieta ar datiem ir tā, ka tos faktiski var atrast visur," viņa saka. “Dati ir visur mums apkārt; ko mēs darām, ko patērējam, kas mums patīk, kas mums ir kopīgs. ” Vienkārši tas nenotiek formātā, kas ir gatavs vizualizēšanai.

Konkrēts gadījums ir D’Efilippo projekts OddityViz, kas vizualizēja Deivida Bovija filmu Space Oddity un ieguva balvu Informācija ir skaista. . "Bovija projekts sākās ar šādu tekstu:" Ja jūs patiešām varētu redzēt šo dziesmu, ja jūs varētu uztvert mūzikas sarežģītību, attēlus, kā arī emocionālo reakciju, ko mēs redzētu? ", Viņa paskaidro.

02. Piesaistiet ekspertu

Nākamais solis ir datu ņemšana un sašaurināšana līdz rādīšanai. D’Efilippo šo procesu raksturo kā „ļoti patvaļīgu un redakcionālu”, un iesaka piesaistīt ekspertu šajā tēmā.

Apspriešanās ar kādu, kurš pilnībā izprot priekšmeta sarežģītību, var palīdzēt jums pieņemt lēmumus par to, kā to vislabāk attēlot. Kā dizainere, tā nav jūsu teritorija - un tas ir labi, viņa saka. Lieliska datu vizualizācija ir dažādu disciplīnu sadarbība.


Tāpēc, lai godinātu Bowie, D’Efilippo runāja ar muzikologu. Par savu grāmatu The Infographic History of the World viņa piesaistīja datu žurnālistu.

Kad telpā ir jūsu speciālists, uzdodiet pēc iespējas vairāk jautājumu, lai mēģinātu gūt pilnīgu priekšstatu par tēmu.

03. Formējiet datus

Kad runa ir par datu pārvēršanu vizualizācijā, D’Efilippo ir trīs galvenie apsvērumi:

  • Auditorija: Ar ko es runāju?
  • Mērķis: Ko es cenšos pateikt?
  • Kanāls: Kā cilvēki mijiedarbosies ar šo vizualizāciju (sociālie mediji, drukāšana un tā tālāk)?

"Kad man ir skaidra atbilde uz šiem jautājumiem, es jūtu, ka man ir piemērots pamats, lai izlemtu, kā es to vizualizēšu," viņa paskaidro.

Nākamais procesa solis ietver datu spēlēšanu un to analīzi, lai iegūtu priekšstatu par modeļiem, mainīgajiem, dimensijām, izņēmumiem un tā tālāk.

"Man vajag apiet galvu un iegūt priekšstatu par to, ko es redzu. Tā kā es neesmu datu eksperte, vienīgais veids, kā es to redzu, ir viņu vizualizēšana, ”viņa piebilst.


D’Efilippo iesaka datus iegūt programmā Excel un uzzīmēt dažus pamata grafikus, lai jūs varētu sākt redzēt, kur atrodas interesantas daļas un kādas formas dati varētu būt.

04. Padariet to atbilstošu

Lai gan tēma var būt jebkas, patiesībā galvenais ir atrast stāstu, kuru vēlaties pastāstīt, un pārvērst datus - neatkarīgi no tā, kāds formāts tas ir un cik sarežģīts tas arī ir - cilvēkiem aktuāls. “Kā mēs varam pārvarēt plaisu starp sarežģītību un kaut ko tādu, kas var sasaukt auditoriju? Kā mēs varam izveidot saīsni? ”

D’Efilippo projekts Invisible Cities koncentrējas uz ilgtspējības ideju pilsētās. Tā vietā, lai drukātu dizainu ar tinti, viņa to iegravēja ar lāzeru. Pilsētas veidojas bez nepieciešamības pievienot procesu citam materiālam - pats papīrs kļūst par skulpturālo vidi. Process pievieno vēl vienu saikni ar tematu un nostiprina ilgtspējības ideju.

"Parasti man šķiet, ka mums nav datu par humanizāciju," mēs domājam D’Efilippo. "Mums pietrūkst iespēju paziņot patiešām interesantus stāstus, jo mēs tos nepadarām pieejamus."

05. Esi precīzs

Tam vajadzētu būt pašsaprotamam, taču patiesība nav jāpielāgo, lai tas atbilstu jūsu stāstam vai dizainam: jūsu infografikam jābūt pilnīgi precīzam un faktiskam. "Ikreiz, kad mēs pārstāvam datus, mums jāpārliecinās, vai mēs izmantojam avotus, kas jau sniedz patiesu atskaites punktu un ir pēc iespējas precīzāki," brīdina D’Efilippo. Pārliecinieties, vai jūsu skalas ir pareizas un dati ir pareizi izkārtoti.

06. Neslēpiet stāstu

Pirms dažiem gadiem datu vizualizācija bija saistīta ar daudziem sarežģītiem informācijas paneļiem, filtriem, pogām un veidiem, kā mijiedarboties ar datiem, taču mēs tagad attālināmies no tā, saka D’Efilippo. Jo īpaši datu žurnālistikā ir notikusi pāreja uz dizainu, kas lietotājiem ļauj izpētīt datus, bet tajā pašā laikā izskaidro procesu - dažreiz pārskatu veidā, kas skatītājam pavada diagrammas sarežģītību.

Tā ir D’Efilippo apsveicama maiņa. "Jo patiesībā [ja tiek iesniegti sarežģīti, interaktīvi dati] lielākā daļa cilvēku neklikšķina," viņa paskaidro. "Jūs esat iegremdējis visa šī redzamā informācija, un lūgt auditoriju mijiedarboties ar jūsu skaņdarbu prasa daudz. Jo vairāk jūs varat piegādāt, vadot lietotāju, jo labāk."

07. Izmantojiet vizuālo stāstījumu

Izmantojot datu vizualizāciju, jums ir vairāki elementi, caur kuriem pastāstīt savu stāstu. "Tā kā mūsu vizualizētie stāsti ir tik sarežģīti, būtu diezgan reduktīvi tos visus vizualizēt, izmantojot joslu diagrammas," saka D’Efilippo. "Tad jūs zaudējat saīsni vai empātisko tiltu uz stāstu."

Tāpēc apsveriet visus elementus, kurus varat izmantot, lai vizualizētu datus tādā veidā, kas vairāk satur objekta nozīmi - ikonogrāfiju, attēlus, krāsu un tā tālāk. D’Efilippo interaktīvajai datu vizualizācijai par pagājušā gadsimta kariem viņa izmantoja magoņu motīvu. Stublājs sākas gadā, kad karš sākās, un beidzas, kad karš beidzās, savukārt zieda lielums atklāj mirušo skaitu, un krāsu variācijas atspoguļo iesaistītās teritorijas.

Šajā solī D’Efilippo galvenokārt izmanto Illustrator, lai gan, ja ir daudz interaktivitātes, viņa varētu iedziļināties Adobe XD vai Sketch un izmantot tos, lai izveidotu lietotāju plūsmu.

08. Izveidojiet kaut ko neaizmirstamu

"Īpaši personīgajā darbā es patiešām uzsvēru pieredzi," saka D'Efilippo. Mums ir tendence koncentrēties uz skaitļu apstrādi un to analīzi, lai izveidotu stāstu, un pēc tam sižeta renderēšanu, bet D'Efilippo ir trešā daļa: sensing.

Viņas mērķis ir izveidot infografiku, kuru skatītāji apskatīs un gūs patiesu izpratni par tēmu. "Piemēram:" Ak, tagad es to saprotu! " Kā spuldze, ”viņa pasmaida. "Es tikko neesmu redzējis diagrammu, es patiešām sapratu stāstu."

Mūsu Publikācijas
Kā BBC atrada jaunu veidu, kā kopt novatoriskas idejas
Lasīt Vairāk

Kā BBC atrada jaunu veidu, kā kopt novatoriskas idejas

Padomājiet par ne kaidrību: jū e at izveidota abiedri ko pakalpojumu raidorganizācija ar ievērojamu digitālo neku tamo īpašumu un produktu komanda , ka nodrošina un uztur pra ību neizpildi. Kā jū cenš...
5 pašreklāmas zelta likumi
Lasīt Vairāk

5 pašreklāmas zelta likumi

Neatkarīgi no tā, vai e at ārštata māk liniek , ka trādā no mājām, dizaina tudent vai pieredzēji dizaina profe ionāli , pamaniet šo populārāko pašreklāma paņēmienu , ka patiešām darboja ."Vienmēr...
Nāk Creative Cloud 2014
Lasīt Vairāk

Nāk Creative Cloud 2014

Ar Creative Cloud logotipu kā veidni, ka adalīt 48 ’flīzē ’, katru flīžu iz trādā cit māk liniek . "Gatavai gabal bū Creative Cloud nebeidzamo ie pēju izpau me," aka uzņēmum .Līdz šim nav bi...