Kā raksturu dizains ir veidojis mūsu pasauli

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 14 Jūlijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 13 Maijs 2024
Anonim
SOTEU2021- Highlights
Video: SOTEU2021- Highlights

Saturs

Atcerieties dienas, kad internets bija tik lēns, ka viena attēla ielāde ilga vairākas minūtes, jums jau stundu iepriekš bija jāzina, kuru dziesmu nākamreiz vēlaties klausīties Napster, un videoieraksts bija pilnīgi izslēgts? Tikai pirms aptuveni pusotras desmitgades, digitālā laikmeta rītausmā, mēs ar sajūsmu klausījāmies mūsu 56k modemu zvana signālus, kas noskaņojās uz jaunu pasauli, ar nepacietību gaidot, kad mūs sagaidīs nedaudz pikseļu.

Jaunajā figurālā dizaina šķirnē tūkstošgades mijā dominēja draudzīgi, abstrakti un plakani personāži, kas tik ļoti samazinājās, ka viņi gandrīz robežojās ar tipogrāfiju. Rakstzīmes sastāvēja no lielgabarīta taisnstūra pikseļiem, it kā atzīmētu jauno datora ekrāna vidi.

Tajā pašā laikā viņi izvairījās no visa stāstījuma, biogrāfiskā vai kultūras konteksta, darbojoties tikai pievilcības ziņā. Tieši šī īpašība viņus noteica par galvenajiem spēlētājiem jaunā, minimālā, tomēr ļoti emocionālā estētikā, kas kopš tā laika ir izplatījusies visā vizuālajā pasaulē.


Dažus no tā laika neaizmirstamākajiem varoņiem izstrādāja tipogrāfi, piemēram, Büro Destruct. Šveices grafiskā dizaina aģentūra bija viena no tām, kas bija samazināta figurālā dizaina priekšgalā, līdzās jauniem burtveidoliem izlaižot ļoti minimālas, ģeometriskas rakstzīmes.

Ir jēga saprast rakstura dizaina estētiku komunikācijas ziņā. Īsi sakot, angļu vārdam ’character’ ir vairākas nozīmes. Tajā aprakstīta kodēta ikona valodas sistēmā, figurāls attēlojums, kā arī persona. Visu trīs īpašību izpilde bija šo agrīno raksturu atšķirīga iezīme internetā. Rakstzīmēm vajadzēja darboties kā valodas aizstājējam - it kā ar savu universālo pievilcību viņi varētu pārsniegt kultūras atšķirības un valodas robežas, izveidojot grafisku esperanto valodu, kas mūs visus ievietotu vienā globālā ciematā.


Trešā vārda nozīme - personifikācija - bija saistīta ar ideju, ka internets atver jaunu, virtuālu pasauli, kurā šie varoņi it kā atrodas mājās. Tas ir vissarežģītākais rakstura jēdziens, un tas mūs noved pie strīdīgā jautājuma par to, vai cilvēkus var grafiski attēlot ar iemiesojumiem.

Nedrīkstoši talismani

Pirms internets personāžiem piešķīra jaunu teritoriju, lai tās apdzīvotu, viņu dabiskais biotops galvenokārt atradās animācijas vai komiksu pasaulē, kā komerciālie talismani vai videospēlēs. Kosmosa iebrucēji - viena no pirmajām un ikoniskākajām arkādes spēlēm, kas ieviesa rakstura vizuālo materiālu, bija visu par rotaļīgu pieradināšanu mūsu tehnoloģiskajā dusmā. Nezināmais tika skaidri attēlots kā arhetipiska, naidīga svešzemju rase, kas tuvojas mūsu pasaulei.

Citplanētiešu dizains bija vērsts uz nedaudzu pikseļu antropomorfizēšanu, kas radīja ikonisku logotipu, kas turpina sazināties ar paaudzēm arī mūsdienās. Turpretī spēlētāja grafiskais attēlojums bija nekas cits kā pikseļu attēlota ieroča ikona, kas šauj uz debesīm. Pārstāvniecības ideja pilnīgi nepastāvēja.


Grafiskie romāni, komiksi un animācijas industrija ir izveidojuši nebeidzamu ikonu varoņu plūsmu, kas nepārtraukti dominē populārajā kultūrā. Bet šie žanri pakļauj viņu varoņus stingram stāstījumam un biogrāfijai. Mūsu izpratni par viņiem vada zināšanas par viņu uzvedības modeļiem, mērķiem, vajadzībām un mijiedarbību ar citiem. Šeit interneta rakstzīmju ikonoloģija būtiski atšķīrās - šeit redzamie varoņi bija atkarīgi tikai no vizuālā savienojuma izveidošanas, un viņiem nebija nekā cita, ko mums pateikt kā “sveiki”.

Pārvarot balto troksni

Patiešām, interneta uzplaukuma varoņiem bija daudz vairāk kopīga ar ideju par komerciālu talismanu. Šīs parādības vēsture sākās ar Michelin Man. 1894. gadā riepu kaudze atgādināja brāļiem, kuri nodarbojās ar stāvoša vīrieša biznesu, un piedzima pirmais talismans, ko korporācija jebkad izstrādājusi, kad zīmola seja piedzima.

Tālāk sekoja jaunu talismanu lavīna. Rakstzīmes uz graudaugu kastēm; Ronalds Makdonalds gan kostīmā, gan grafikā; Esso Tiger, kas proporcionāli izpūsts uz degvielas uzpildes staciju jumta; un šokolādes pilienveida radības M & Ms ir tikai daži piemēri no talismaniem, kas joprojām ir pazīstami visā pasaulē. Talismans ir parādība, kuru vislabāk var saprast vizuālās komunikācijas ziņā. Pozicionēšanas teorija, kas mārketingā dominē kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem, izmanto masveidīgas komunikācijas palielinošu piemēru, kas padara arvien grūtāku jebkuru ziņojumu sasniegt adresātu.

Lai zīmols gūtu panākumus, tam nepieciešama mērķtiecīga un vienkārša pozīcija, kas to atšķir no jebkura cita, padarot to unikālu patērētāja prātā. Tikai skaidrs, tiešs ziņojums var pārvarēt arvien pieaugošo informācijas pārslodzes balto troksni, lai sasniegtu patērētāju. Talismani ir iecerēti kā būtiski partneri šajā procesā.

Pozicionēšanas teorija var arī uzlabot mūsu izpratni par to, kā rakstzīmes sazinās internetā. Rakstzīmju vizuālie materiāli, kas parādījās tiešsaistē, pastiprināja samazinātu un minimālu sejas modeli, estētiku, kas ir saistīta ar pašu attēlu kultūras pirmsākumiem. Šie modeļi bija atslēga saziņai bez vārdiem, pievēršot mūsu uzmanību vietnēm. Viņi darbojās nevis kā cilvēka reprezentācijas forma, bet virtuālajā pasaulē dzīvojošo būtņu iemiesojums - viņi bija draudzīgi vārtsargi, kas vairāk darbojās kā maska ​​vai talismans, nevis animācijas un komiksu stāstījuma varoņi.

Protams, uzburt šo mantru šodien šķiet anahroniski. Tagad mēs esam pieraduši pie tūlītējas fotografēšanas un videoierakstīšanas, kur un kad vien to vēlamies. Mēs augšupielādējam, kopīgojam un pavairojam nebeidzamu fotogrāfiju straumi, kurā attēloti mūsu ēdieni, mājdzīvnieki, sejas. Šķiet, ka vairs nav vajadzīga samazināta vai abstrakta attēlošana. Tātad, kur ir pazuduši visi varoņi?

Pāreja uz realitāti

Vēlme atbrīvoties no interneta parādījās agri tās vēsturē. Pilsētu dizaineru rotaļlietas - tiešie digitālā perfekcionisma tulkojumi ar minimālām ģeometriskām formām - savu popularitāti sasniedza tieši tūkstošgades sākumā.

Izauguši no kultūras fenomena, kas radies Honkongā, slaveni Rietumu varoņi, piemēram, Džeimss Džārviss, Pīts Faulers, Neitans Jurevičs un Kovs, izlaida virkni varoņu, kas iemūžināti vinilā un kļuva par pieprasītiem kolekcionējamiem priekšmetiem.

Kā pretrunu ar bieži sterilo, masveidā ražoto pilsētas vinila izjūtu sekoja mīļu, rokām darinātu, dizaineru plīša leļļu vilnis. Vissvarīgākais ir Deivids Horvāts un Sun-Min Kim's Uglydolls, kas pāra tālsatiksmes attiecību laikā sākās kā personīgi mīlas sūtņi, bet kļuva par galveno produktu.

Turpmāk acīmredzamais nākamais solis bija proporcionāls pieaugums, un drīz raksturu tērpi no tādu dizaineru rokām kā FriendsWithYou un Doma iedvesmoja daudzus māksliniekus tulkot savus divdimensiju varoņus reālajā pasaulē.

Vēl 2006. gadā mēs izveidojām PictoOrphanage - 30 kostīmu saimi, kuras pamatā ir dažādu mākslinieku varoņu noformējumi un kurus personīgie ziedotāji no divdimensiju pasaules pacēla mūsu trīsdimensiju telpā. Visas šīs stratēģijas kopā var uzskatīt par veidiem, kā interneta virtuālo pasauli (vai jebkuru plakanu attēlu kopumā) pārnest uz mūsu realitāti. Pēdējā laikā arvien vairāk digitālo mākslinieku ir sākuši pētīt analogās metodes, tādējādi apšaubot plaisu starp digitālo un analogo un paredzot virzību uz postdigitālismu.

Ņina Brauna un Anna Herachoveca ienes skrupulozo adīšanas amatu grafiskās struktūras un drosmi. Romāns Kloneks tulko savas digitalizētās skices kokgriezumu izdrukās, un Bakea ir ieguvis sekotāju digitālajām ilustrācijām ar sēpijas toņu, trīs acu monstriem, izmantojot sociālos medijus, savukārt viņa patiesā aizraušanās slēpjas to pārveidošanā par “taksidermijām”. Daudzi mākslinieki vektorē savas skices, pirms tās glezno uz audekla. Saraksts varētu būt bezgalīgs.

Kaut arī visus šos darbus var uztvert kā tikai analogus objektus, to saikne ar digitālo estētiku vai rīku pārveido tos par komentāru par jebkura digitālā attēla nepastāvīgo stāvokli, attiecībā uz kuru ir noteikums: kad strāva ir izslēgta, tā vairs nebūs. Pāreja uz analogo datu nesēju palīdz palielināt ilgmūžību.

Talismani un ielu māksla

Vēl viena daudzu mākslinieku stratēģija, cenšoties izveidot atpazīstamu varoni, ir balstīties uz kopīgu vizuālo vārdu krājumu, kuru viņi kopīgi lieto ar savu auditoriju. Bieži vien rakstzīmes atgādina populārus komerciālos talismanus, ar nelielām variācijām un pārveidojumiem atbrīvojot viņus no produkta, par kuru viņi agrāk stāvēja.

Rotaļīgā jaušamo talismanu citēšana, remiksēšana, dekonstrukcija un atbalss ir redzama Huana Molineta viltotajos japāņu izstrādājumu dizainos vai Osiana Efnisiena sīkajā sērijā. 2003. gadā Doma ieviesa nedaudz mainītu Ronalda Makdonalda kā prezidenta amata kandidāta versiju Argentīnas nacionālā bankrota laikā. Tās animācijas reklāmas un ielu kampaņas kritizēja ekonomikas samazināšanu līdz liellopu gaļas ražošanai un neatstās citas iespējas topošajai paaudzei. Ilustratora Džeremivila pašreizējā sabiedrisko pakalpojumu paziņojumu sērija izceļ ikoniskus talismanus, veicot samierinošus žestus, lai mēģinātu novērst kaitējumu, ko viņi nodarījuši kā savu vecāku zīmolu pārstāvji.

Vēl 2013. gadā Pictoplasma izveidoja instalāciju White Noise Serials; uz tukšiem iepakojumiem uzklājot 500 dažādu dizaineru varoņus, pārdodot neko citu kā pašas rakstzīmes. Visi šie piemēri manipulēja ar oriģinālo talismanu, mainot nelielas detaļas vai ievietojot tos jaunos kontekstos, radot skatītājiem pilnīgi atšķirīgas nozīmes un asociācijas.

Virzoties uz ielām, pilsētas mākslinieki ir nodibinājuši savus atšķirīgos varoņus kā talismanus, tostarp Londonas policiju, Lidojošo frizūru, D * Face un Bufu briesmoni. Ielas māksla tieši konkurē ar zīmolu veidošanu - šī prakse sākās kā publiskās telpas, kurā tik vizuāli dominēja reklāma, atkārtota piesavināšanās.

Pielietojot to pašu metodi kā zīmola lietošana - skaidra ziņojuma pozicionēšana ar talismanu - ielu mākslinieki reklāmas līdzekļus vērsa pret mērķi. Abu saikne ir redzama 2006. gadā Sanpaulu ieviestajā Tīrās pilsētas likumā, kurā reklāma tika aizliegta un izņemta no publiskās telpas, un līdz ar to arī visa pilsētas māksla.

Mākslinieks klemens savu zaķa varoni Petitu Lapinu uzrāda kā sugas zaķa formu, vienkāršu, baltu un gandrīz bez rakstura. Tas ir tā, it kā tas būtu tukšs, balts ekrāns, kas piedāvā sevi mūsu projekcijām un ilgām. Tomēr viņš visu darbu to izmanto kā talismanu. Ar gleznu, komiksu, skulptūru un rotaļlietu iznākumu mr Clement rada arvien lielāku mākslas darbu kopumu, kas griežas ap varoni kā tukšu apvalku.

Sākot no talismana dekonstruktīvās kritikas, izmantojot publiskās telpas atjaunošanu, talismani sāk šķirties no produktu apvienībām un iestāties par sevi. Tas kļūst acīmredzamākais gadījumos, kad varonis skaidri darbojas kā alter-ego, lai maskētu vai aizstātu mākslinieku.

Piemēram, Cherry - virtuālās elektropopa grupas Studio Killers dziedātājs - jau kādu laiku tīmeklī un animētos mūzikas videoklipos cirkulē kā grafiska vizuālā identitāte. Fani tika turēti tumsā par viņas faktisko radītāju.

Kad māksliniece, kas atradās Cherry aizmugurē, atklājās sarunas laikā Pictoplasma konferencē, viņa paskaidroja, kā varonis sākotnēji tika izveidots kā alter-ego - viņas fantāzija par sievieti bija pilnīgi mierīga, atšķiroties no sievietes stereotipa. Varbūt nākamais talismanu evolūcijas posms būs brīdis, kad radītājs un varonis ir kļuvuši pilnīgi neatšķirami.

Vārdi: Lars Denicke un Peter Thaler

Larss un Pīters ir unikālās organizācijas Pictoplasma līdzdibinātāji, kas specializējas laikmetīgo tēlu dizainā un darbojas izdevniecību, pasākumu un izstāžu jomā. Tās slavenā Berlīnes konference un festivāls šogad svin 10 gadu jubileju. Šis raksts sākotnēji tika parādīts Datoru mākslas 227. izdevumā.

Mēs Rekomendējam
Texturise tīmekļa tips ar CSS
Lasīt Vairāk

Texturise tīmekļa tips ar CSS

Nepieciešama zināšana : Pamata C un HTMLNepieciešam : Tek ta redaktor un WebKit pārlūk (Chrome vai afari)Projekta laik : 30 minūte Lejupielādējiet avota failu Ši rak t pirmo reizi parādījā žurnāla .ne...
Šogad jāizmēģina 7 UX rīki
Lasīt Vairāk

Šogad jāizmēģina 7 UX rīki

Ar katru gadu mē redzam jaunu rīku un tehnoloģiju pieaugumu, ka atvieglo mū u mārketinga un radošo dzīvi. Tikai pirm pieciem gadiem varbūt 100 tehnoloģija varēja pretendēt uz “mārketinga tehnoloģija ”...
Kā izveidot tērzēšanas robotu, kas neizklausās pēc robota
Lasīt Vairāk

Kā izveidot tērzēšanas robotu, kas neizklausās pēc robota

Tērzēšana ir ļoti aktuāla tēma tīmekļa pa aulē. "Digitālā aruna arvien vairāk kļū t par mū u vēlamo aziņa veidu," aka Verne Ho, hopify UX direktore. "Mē tērzējam ne tikai vairāk nekā je...