10 lietas, kas katram dizaineram jāzina par veidlapām

Autors: Lewis Jackson
Radīšanas Datums: 6 Maijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 15 Maijs 2024
Anonim
10 ПРАВИЛ 🔥 типографики и верстки в дизайне презентаций | Как сделать презентацию в PowerPoint
Video: 10 ПРАВИЛ 🔥 типографики и верстки в дизайне презентаций | Как сделать презентацию в PowerPoint

Saturs

Veidlapas, daudzi dizaineri neienīst vairāk kā formas. Viņi ne vienmēr izceļ radošumu, vai ne? Varbūt ir pienācis laiks vēlreiz apskatīt veidlapas un saprast, ka veidlapa pati būtiskākā ir lietotāja un programmatūras saruna.

Aizmirstiet un noklikšķiniet, veidlapas ir visbagātākā mijiedarbība, ar kuru saskarsies mēs, digitālie dizaineri. Nākamreiz, kad veidlapa būs jūsu paaudzē, nedomājiet, ka tas ir tikai piemērs dažiem jaukiem CSS efektiem vai jauka jQuery uzplaukuma pievienošana. Veidlapu projektēšana ir daudz dziļāka.

Esmu pārbaudījis simtiem veidlapu un izveidojis dažas sarežģītas veidlapas apdrošināšanas sabiedrībām, brīvdienu rezervēšanas mijiedarbībām un daudzām citām. Iespējams, ka pēdējo mēnešu laikā esat izmantojis vienu no manām veidlapām.

Lūk, mācības, kuras es vēlētos apgūt, pirms sāku veidot formas.

1. Neatzīmējiet obligātos laukus

Jūs zināt mazo zvaigznīti, kas apzīmē obligātu lauku? Esmu daudzkārt redzējis, ka lietotāju testēšanā tas neizdodas. Obligāti laukiem nav jēgas, jo tiem nav bezsaistes ekvivalenta. Tie ir lieliski piemēroti izstrādātājiem, jo ​​tie piedāvā jauku melnbaltu pieeju pabeigšanai. Zvaigznīte un obligātais lauks neizdodas, jo tā ir iemācīta rīcība. Tipiska uzvedība, ko esmu redzējis lietotāju testēšanas laikā, ir tas, ka lietotājs aizpilda veidlapu augšpusē un pabeidz, kad ir kaut kas, kas viņus apturētu, vai viņš nospiež pogu.


Risinājums ir vienkāršs, atzīmējiet izvēles laukus, atzīmējiet vietu, kur jāapstājas mūsu jaukajam lietotājam, un padomājiet, vai viņiem šis lauks ir jāaizpilda.

2. Nelietojiet vērpējus

HTML5 ir izcils, vai ne? Tas piedāvā daudz dažādu aizraujošu spīdīgu rīku, ar kuriem spēlēt. Mums jādomā par mūsu jauno rotaļlietu piemērotību. Ciparu laukā tagad ir maz augšup un lejup vērstu bultiņu, lai lietotājs varētu pārvietoties pa numuriem.

Šeit ir divas problēmas. Pirmkārt, bultiņu noklusējuma attēlojums pārlūkprogrammā padara tās patiešām mazas. Ļoti jocīgi klikšķināt, un mūsu starpā aptaustītie tauki cīnīsies ar iPhone. To sauc par Fita likumu, jo mazāks kaut kas, jo grūtāk ir uz tā noklikšķināt.

Bet es dzirdu jūs kliegt, jūs varat vienkārši ierakstīt numuru tieši ciparu laukā. Jā, jūs varat, bet apskatīsim pārlūkprogrammas displeju, augšupvērstās / lejupvērstās bultiņas atgādina mūsu uzticamo draugu atlases lodziņu. Lietotājs, kuram pirmo reizi tiek parādīts vērpējs, pieņems, ka, tā kā tas atgādina izvēles rūtiņu, nevar tajā ierakstīt.


Mans padoms ir izvairīties, līdz tie kļūst arvien izplatītāki vai pārlūkprogrammas izstrādātāji nokārto noklusējuma dizainu.

3. Katrā veidlapā ir tikai viena veida pogas vai vēl labāk - tikai viena poga

Ir maz zināms psiholoģijas princips, ko sauc par Hika likumu. Hika likums nosaka, ka jo vairāk iespēju mums tiek piedāvāts, jo grūtāk ir izdarīt izvēli. Nevis man pazīstama raķešu zinātne, bet noteikums, kuru vērts paturēt prātā.

Jūs varat palīdzēt savam jaukajam lietotājam, palīdzot viņiem izdarīt izvēli. Padarot visas primārās pogas vienā krāsā un katrā lapā ir tikai viena no tām, izvēle ir vienkāršāka. Kura ir poga, kuru man vajadzētu nospiest? Ak, tas ir viegli, tas ir lielais krāsainais.

4. Gabalu lauki

Iepriekšējā dzīvē es studēju neirozinātni, tāpēc studēju atmiņas psiholoģiju - īpaši īstermiņa vai darba atmiņu. Tagad, pirms jūs to sakāt; nē, īstermiņa atmiņas ietilpība nav 7 +/- 2, 4 +/- 1 vai cilvēkā runājot trīs līdz pieci gabali. Mēs kā cilvēki lieliski spējam novērtēt vizuālos stimulus, ierobežojums ir tāds, ka mēs esam labāki, ja to skaits ir mazāks. Veidlapas sasmalcināšana mazākās grupās atvieglo novērtēšanu, jo bieži vien tas, kas lietotājam jāievada veidlapā, rodas no viņa atmiņas.


Pārliecinieties, ka jūsu lauku grupas ir apmēram četras garas.

5. Padomājiet, kāpēc jūs kaut ko jautājat un kā tas jūtas lietotājam

Tas, iespējams, ir visspēcīgākais padoms, ko es dodu, bet bieži tiek vismazāk izmantots.

Pieņemsim sekojošo:

Jautājiet par katru uzdoto jautājumu. Vai tas ir nepieciešams? Kā jūtas, ja to jautā?

Biežāk uzņēmējdarbībai ir jāuzdod jautājums, un mēs kā dizaineri varam strīdēties par nepieciešamību, kamēr neesam zilā sejā. Jautājums ir jāuzdod. Izprotot biznesa nepieciešamību pēc šiem datiem, mēs bieži varam kompromitēt.

Mēs varam palīdzēt, pastāstot savam jaukajam lietotājam, kāpēc mums jāuzdod šis jautājums. Pārliecinieties par šo datu izmantošanu un koplietošanu, un vienkārši esiet jauki.

Atkal ņemot mūsu piemēru:

Tas joprojām ir grūts jautājums, bet, cerams, ka mēs esam saldinājuši tableti.

6. Datumi ir sīki mazie draugi

Datumu ievadīšana var būt īsts izaicinājums, un no dažām kļūmēm jūs varat izvairīties. Vienīgā lielākā problēma ir kļūdu novēršana.

Vieglākā pieeja ir sākt kalendāru. Ir vērts atzīmēt, ka nedēļas sākas pirmdienā Lielbritānijā un svētdienā ASV. Ja jūsu lietotājs nekoncentrējas, viņi var izvēlēties svētdienu, kad viņi domā pirmdienu.

Ir vērts pieminēt arī starptautiskos datumu formātus. ASV ierindojas mēnesī vispirms, Japānā tas ir pirmais gads. Tātad tādu datumu kā 4. aprīlis 2012 varētu interpretēt trīs veidos.

Tāpēc vislabāk ir izmantot izvēles rūtiņas.

7. Veidojas kā attīstītāju amatniecība

Veidlapas ir amatnieki gan izstrādātājiem, gan dizaineriem. Izpratne par iespējamām kļūdām, ko var izdarīt, ievadot datus un noformējot aizmugures kodu, lai tiktu galā, ir izaicinājums.

Šeit ir vienkāršs. Valūtas vērtības ievadīšana. Iespējamās kļūdas, ko lietotājs varētu pieļaut, ir milzīgas. Datu formātu piespiešana, kas lietotājiem jāatbilst, ir nomākta jūsu lietotājam, un, pieņemsim to atzīt, izstrādātāji ir nedaudz slinki.

Kas gan ir labāks izaicinājums izstrādātājam, nekā izveidot ložu necaurlaidīgu veidlapu.

8. Neizmantojiet kolonnas veidlapās

Liela problēma, izmantojot kolonnas formās, ir plūsma. Mēs sākam veidlapu augšpusē un beidzam apakšā. Kolonnu ievadā formas plūsmu var sadalīt.

Neuzskatiet, ka lietotāji cilnē izmanto cilnes, tāpēc fokuss ir veids, kā pārvietoties pa formām kolonnās. Tas ir reti, ka esmu to redzējis lietotāju testēšanā. Lielāko daļu laika mēs redzam ievadīt informāciju, noklikšķiniet uz nākamā lauka ar peli / kursorpaliktni / pirkstu, pēc tam ievadiet informāciju un tā tālāk.

9. Nelietojiet divus laukus, kad viens to darīs

Lielākā daļa cilvēku nav pieskārienu mašīnrakstītāji. Lietotāju testēšanas laikā mēs redzam cilvēkus, kas rakstīšanas laikā skatās uz tastatūru.

Ievadot tālruņa numuru, sadalot veidlapas lauku, teiksim, ka jāpievieno apgabala kods un numurs, rodas reālas problēmas. Lietotāji neredz vai pat atceras, ka ir divi lauki, tāpēc pirmajā laukā ievadiet pilnu skaitli, vēl sliktāk, ja lauks ir ierobežots līdz noteiktam rakstzīmju skaitam.

Tālruņa numuram izmantojiet tikai vienu lauku, tas pats attiecas uz mājas numuru / ielu - izmantojiet tikai vienu teksta ievades lodziņu.

10. Esi jauks

Jūs būsiet pārsteigts par to, cik daudz diezgan rupju kļūdu ziņojumu ir tur.

Šeit ir piemērs tam, ar kuru es nesen saskāros.

Pats fakts, ka viņi iesaka jums labprātīgi ievadīt datumu nākotnē un pēc tam diezgan sarežģītu atbildi, tas nav ļoti jauki.

Atkal ielieciet sevi lietotāja vietā, kā jūs justos, redzot šo kļūdu? Kaitina? Varbūt pat sliktāk. Būt jaukam ir viegli.

Esmu izveidojis lejupielādējamu bērnu gultiņu / apkrāptu lapu, lai palīdzētu jums izstrādāt labākas formas. Tas ietver vēl daudz labākās prakses veidu, kā izstrādāt labākas formas.

Interesants
Labākie grafiskā dizaina klēpjdatori 2021. gadā
Lasīt Vairāk

Labākie grafiskā dizaina klēpjdatori 2021. gadā

Top 5 grafi kā dizaina klēpjdatoriPārejiet tieši uz labākajiem klēpjdatoriem grafi kā dizaina iegūšanai: 01. MacBook Pro 16 collu (2019) 02. MacBook Pro 13 collu (M1, 2020) 03. Dell XP 15 (2020) 04. ...
Lielākās portfeļa tendences 2020. gadam
Lasīt Vairāk

Lielākās portfeļa tendences 2020. gadam

Izpētiet tūlīt Kad runa ir par perfekta portfeļa izveidi, vi varīgākai ir pamatu pareizība. Ta ir, iekļaujiet tikai avu labāko darbu, niedziet piemērotu kontek tu un fona detaļa , regulāri atjauninie...
3 veidi, kā padarīt zīmolus skaistus
Lasīt Vairāk

3 veidi, kā padarīt zīmolus skaistus

Zīmola veidošana nav precīza zinātne, un projekta uztvertā “ietekme” ir atkarīga no vi iem faktoriem, ākot no e tētika līdz klienta vēlmēm. Šeit, kā daļa no YouTube ērija datormāk lai, zīmola ietekme ...