10 noteikumi labākam redakcijas noformējumam

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 13 Jūlijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 4 Maijs 2024
Anonim
10 noteikumi labākam redakcijas noformējumam - Radošs
10 noteikumi labākam redakcijas noformējumam - Radošs

Saturs

Pamatprasmes, kas nepieciešamas, lai būtu labs redakcijas dizainers, ir gandrīz vienādas ar jebkuru grafiskā dizaina veidu, taču tāpat kā jebkurā specializētā jomā vienmēr ir unikālas problēmas un vispārīgi noteikumi.

  • 14 labākās prakses noteikumi par pārsteidzošu redakcijas noformējumu

Nākamo 10 punktu laikā es iepazīstos ar dažiem vispārīga rakstura noteikumiem un pieejām labam redakcijas noformējumam, kam vajadzētu būt labam, neatkarīgi no tā, vai jūs iesākat jaunu nosaukumu vai vienkārši domājat par karjeru redakcijas darbā.

01. Identificējiet savu auditoriju un noformējiet viņu

Šis ir vissvarīgākais noteikums neatkarīgi no tā, vai jūs izlaižat jaunu publikāciju vai pāriet uz dizaina lomu jau esošā nosaukumā, ir svarīgi, lai jūs zinātu savu auditoriju un atbilstoši to noformētu.

Tādā pašā veidā, kā lasītājam jāspēj identificēties ar publikācijas balss toni, noformējumam arī ir jārunā ar viņiem neatkarīgi no tā, vai tas notiek atklāti vai smalkākā zemapziņas līmenī.


02. Vispirms pārklājiet

Neatkarīgi no tā, vai esat nacionālais patērētāja nosaukums, mazs indī ar mērķtiecīgu izplatīšanu vai tikai digitālu magiju, fakts paliek fakts, ka priekšējais vāks ir vissvarīgākā žurnāla lappuse, un liela daļa laika ir jāvelta pareizi to izdarīt.

Vākam ir jādarbojas vairākos līmeņos - tam jābūt pietiekami unikālam, lai piesaistītu uzmanību pārpildītā avīžu kioskā, vienlaikus nenovēršot esošos lasītājus. Tam ir jāstimulē zinātkāre un intrigas un jāstāsta stāsts, pārdodot nosaukuma saturu skatītājam. Vienmēr mēģiniet noformēt ekskluzīvus digitālo izdevumu vākus, jo tas, kas darbojas avīžu kioskā un drukātā veidā, visticamāk, nedarbosies tikpat labi uz ekrāna vai kā mazs sīktēls.

03. Izvēlieties pareizo vāka pieeju

Vāka dizainam ir daudz un dažādas pieejas, taču, sākot maģiju no nulles, labs īkšķis ir vispirms noformēt vāku un ļaut tam informēt iekšpuses dizainu. Lai izveidotu lielisku vāku, nav formulas pēc krāsas (lai gan cilvēki var mēģināt jums pateikt citādi). Tas vispirms ir darbs ar lielisku ideju, kam ir vislabākie iespējamie aktīvi un, iespējams, arī maģijas pieskaņa.


Tā ir sadarbības pieeja, tāpēc strādājiet ar redaktoru un plašāku komandu un izmantojiet viņu zināšanas, atlaidiet idejas un nebaidieties atteikties, ja domājat, ka kaut kas nedarbojas, vai vienkārši lūdziet dažas alternatīvas vāka līnijas . Vissvarīgākais ir tas, ka nekad nemēģiniet projektēt vakuumā.

04. Turiet to režģotu (bet ne pārāk režģotu)

Režģa sistēmas ir visu grafiskā dizaina pamatu pamats, taču nekur vairāk kā redakcionālā dizaina jomā. Ir svarīgi, lai jums būtu stabils režģis, jo tas veidos jūsu dizaina pamatu, piešķirot jūsu lapām struktūru.

Sešu kolonnu režģis ar simetriskām divām teksta kolonnām ir ļoti atšķirīgs, salīdzinot ar septiņu kolonnu režģi ar divām teksta kolonnām un bastarda kolonnu. Vispirms mēģiniet iestatīt ķermeņa kopiju un pēc tam izveidojiet režģi ap šo punktu, jo jūsu izvēlētais punktu lielums un vadotne informēs bāzes līniju un tā tālāk.

Es teicu, ka tagad es sev pretrunāšu, sakot, ka tikpat svarīgi kā režģi ir, manuprāt, ir svarīgi arī dažreiz atcelt šos ierobežojumus. Neliels brīvas formas dizains var piedāvāt patīkamu atbrīvojumu no cietās režģa sistēmas vispārējās stingrības.


05. Tipogrāfiskā hierarhija

Žurnālos atradīsit dažus skaistākos un eksperimentālākos tipogrāfijas piemērus, taču ne viss ir par izdomu. Visam lieliskajam redakcijas noformējumam ir jābūt spēcīgai tipogrāfiskai struktūrai, sākot no ķermeņa kopijas līdz virsraksta displeja sejām un visam starp tiem. Veicamās veida izvēles palīdzēs ne tikai piešķirt virsrakstam vizuālo balsi, bet arī darbosies kā ceļvedis lasītājam, lai pārvietotos pa jūsu izkārtojumiem.

Šeit ir pārāk daudz dažādu pieeju, ko šeit pieminēt, bet es personīgi piekrītu uzskatam, ka mazāk ir vairāk, ja runa ir par veida izvēli. Sauja (vai pat viena ģimene) bezmaksas seju var būt daudz ietekmīgāka un efektīvāka nekā mēģinājums mest visu, kā arī virtuves izlietni. Pārāk daudz dažādu seju, un jūsu dizains riskē izskatīties pārblīvēts un trūkst balss.

06. Nebaidieties no atstarpes

Lai gan daudziem no mums baltā telpa ir nedaudz greznība, neņemiet kārdinājumu, kad jums ir kāda papildu telpa, lai vienkārši aizpildītu katru pieejamo collu.

Apdullinošai fotogrāfijai varētu būt vēl lielāka ietekme, ja to samazinātu un ierāmētu ar negatīvu atstarpi, vai uzmanība varētu tikt pievērsta virsrakstam, pirms ķermeņa kopijas sākšanas pa lapu izlaižot tukšas vietas upi.

07. Paceļošana

Paceļošana ir ārkārtīgi svarīga jebkurā žurnālā, un strukturēts plakanais plāns ar sadaļu pārtraukumiem patiešām var palīdzēt, ļaujot saturam elpot un ļaujot lasītājam uzzināt, kur viņi atrodas publikācijā.

Dažādu papīra krājumu izmantošana ir lielisks veids, kā lasītājam paziņot, ka viņi atrodas citā sadaļā un nekavējoties tam piešķirs atšķirīgu izjūtu.Ja jums nav šīs greznības, vienkārša pilnīgu attēlu izmantošana funkciju atvērējā vai to atvēršana labajā pusē, nevis dubultā lappušu izplatīšana var būt apsveicams pārtraukums no normas.

08. Elementu un ieejas punktu hierarhija

Saskaroties ar dažādiem elementiem vai dažāda lieluma un nozīmes stāstiem, ir viegli justies nedaudz nomāktam. Pārliecinieties, ka ir skaidrs, kurš stāsts vai elements izceļas, izmantojot galveno pozicionēšanu un lielākus virsrakstu un attēlu izmērus. Palaišanas vāciņi, bultiņas un vienkārša ieejas punktu grafika var palīdzēt lasītājam palīdzēt.

Esiet piesardzīgs pret šīm ierīcēm digitālajos izdevumos, jo dekoratīvos grafiskos elementus var uzskatīt par interaktīvām pogām. Izstrādājot iPad, mēģiniet domāt par to kā ceļa meklēšanas projektu, kurā katra grafiskā ierīce kalpo funkcionālam mērķim.

09. Vienmēr domājiet pāri platformai

Neatkarīgi no tā, vai vispirms izstrādājat drukāšanai vai planšetdatoram, vai strādājat pie abiem pieskaroties, ir svarīgi, lai jūsu dizainparaugi visās platformās darbotos vienoti, bez dizaina un vizuālās valodas izjūtas.

Laba prakse ir vispirms izstrādāt digitālo dizainu un iegūt pareizu lietojamību, jo to bieži ir daudz vieglāk pārtulkot uz statisku lapu nekā otrādi. Padomājiet arī par to, kā komisijas var darboties dažādās platformās, ja pasūtāt ilustrāciju, vai ir iespēja pievienot kādu animāciju digitālajai versijai? Varbūt iespiestā sarunu galviņa drukātā veidā varētu būt īsts runājoša video video uz iPad?

10. Esi unikāls

Visbeidzot un, iespējams, pats galvenais, esiet unikāls gan savās idejās, gan dizaina pielietojumā. Laikposmā, kas, šķiet, pastāvīgi mainās izdevējdarbības nozarē, nekad nav bijis tik svarīgi izcelties no pūļa.

Liecība tam ir šķietami nebeidzama jaunu, skaisti izstrādātu un pārdomātu indie nosaukumu straume, kas turpina augt. Nemaz nerunājot par vietējiem digitālajiem uzņēmumiem un emuāriem, piemēram, Net a Porter, kas laiž tirgū žurnālus, un ne tikai digitālos klientu žurnālus, bet arī Net a Porter gadījumā - pilnīgu spīdīgu augstākās klases modes nosaukumu, kas atrodas blakus Vogue Kiosks. Bet es domāju, ka druka ir mirusi?

Vārdi: Lūks O’Nīls

Padomju
Pētera Truša aizkulises
Izlasīt

Pētera Truša aizkulises

Vila Gluka Pīter Tru i , kura pamatā ir Beatrix Potter radītā rak tzīme , ir jaunākai 3D filmu klā t , ka iet pa CG / live-action hibrīdu. Bet tikai ta , ka ir ai tīt ar filma veidošanu, kur lielākā d...
Kā iekrāsot komiksus
Izlasīt

Kā iekrāsot komiksus

Komik u krā ošana ir labākai darb māk la pa aulē, ciktāl ta attieca uz mani, jo ta lielā mērā lieca uz māk la jautro daļu: tā tu tā tīšanu. Šajā rak tā e iepazī tināšu jū ar aviem galvenajiem padomiem...
Arāls Balkāns: mēs visi esam kļuvuši par kiborgiem
Izlasīt

Arāls Balkāns: mēs visi esam kļuvuši par kiborgiem

Dizainer un ociālai uzņēmēj Aral Balkān jau en apgalvoja, ka ir pienāci laik veidot alternatīvu nākotni, kurā mum pieder avi rīki, pakalpojumi un dati, nevi ļaut lielām tehnoloģiju kompānijām kontrolē...