10 lieliski veidi, kā padarīt jūsu saturu pārnēsājamu un pieejamu

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 17 Jūlijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 11 Maijs 2024
Anonim
Mans darbs ir vērot mežu un te notiek kaut kas dīvains.
Video: Mans darbs ir vērot mežu un te notiek kaut kas dīvains.

Saturs

Kad Kerija drukā uz sava iPhone tālruņa, izskatās, ka viņa spēlē flautu. Viņa tur to cieši pie sejas, un pirksti kustas neticami ātri. Viņa pabeidz rakstīt un pasniedz man savu tālruni, lai lasītu tikko ierakstīto ziņojumu. Tam ir nevainojama pareizrakstība un gramatika, un tā tika rakstīta daudz ātrāk, nekā es būtu varējis izdarīt, lietojot iPhone skārienjutīgo tastatūru.

Kerija izmanto lietotni Fleksy, lai palīdzētu viņai pārvietot pirkstus pa tālruņa seju pēc modeļiem, kas pārvēršas vārdos. Viņa arī lasa ziņas, klausās radio lietotnes, pārbauda čivināt un ar savu tālruni meklē vilcienu laikus. Viņa ir pilnīgi akla.

“Izdevējdarbība” dažādiem cilvēkiem nozīmē dažādas lietas. Dažiem cilvēkiem tas nozīmē izdrukāta, fiziska darba apjoma ražošanu. Citi ļaudis publicēšanu saista ar iespēju izplatīt rakstiskus darbus, izmantojot ierīces un lietotnes. Arvien biežāk cilvēki domā par publicēšanu kā satura padarīšanu pieejamu baudīšanai jebkurā formātā, neatkarīgi no tā, vai tas nozīmē raksta ievietošanu emuārā vai Google Plus ziņas atjaunināšanu.


Patiesībā lietotāju cerības atšķiras, un šīs cerības laika gaitā mainās. Lasītāji, kuri kādreiz rijīgi patērēja jaunāko ierakstu emuārā, tagad sagaida, ka viņi var izlasīt šo emuāra ziņojumu vai jebkuru rakstu vai grāmatu visur un vienmēr, kad viņiem tas ir ērti. Mūsdienās saturs seko mums no bloga līdz Reeder pa tālruni līdz Instapaper iPad līdz e-pasta versijai, kas caur Whispernet tiek nosūtīta Kindle.

Ikviena lasīšanas darbplūsma ir atšķirīga, un tiem, kuriem nepieciešamas pieejamības funkcijas, piemēram, ekrāna lasītājs, augsts kontrasts vai palielināts teksts, šī darbplūsma ir salauzta, dažreiz neatgriezeniski, ja autori un izdevēji neņem vērā sīkas, bet nepieciešamas formatēšanas detaļas. Nedomājiet, ka tas nav “pieejamības izvēles rūtiņas atzīmēšana”. Tā vietā saprotiet, ka jūs faktiski pārvēršat savu saturu melnajā lodziņā daudziem potenciālajiem klientiem.

Pieejamība nav “funkcija”

Lai gan ir taisnība, ka pieejamās vadības ierīces izmanto personas ar dzirdes un redzes traucējumiem, ir arī daudzi citi cilvēki, kas arī no tām gūst labumu. Kāds ar vāju redzi pielāgos fonta lielumus, lai ekrānā vieglāk lasītu saturu. Krāsu neredzīgs cilvēks novērtē spēju pielāgot krāsu paleti tā, lai tādas lietas kā sarkans brīdinājuma teksts patiešām izceltos. Cilvēki ar ilgiem darba braucieniem izmanto ekrāna lasītājus, lai klausītos viņiem lasītos rakstus. Tie, kas nav dzimtā valoda, izmanto parakstu video un audio, lai palīdzētu viņiem saprast jaunu valodu. Visi šie scenāriji atspoguļo plašāku satura tvērumu, uzlabotu lietotāja pieredzi un iejūtību un, iespējams, vēl lielākus ieņēmumus.


Lielisku pārskatu par pieejamības nozīmi skatiet Īana Hamiltona rakstā.

Platformu noteikšana

Sāksim ar dažām definīcijām par to, kādiem formātiem mēs varam koncentrēties, lai padarītu mūsu saturu vieglāk lasāmu:

  • HTML: Izmantojot HTML5, tīmeklis ir vēl labāka vieta rakstniekiem un izdevējiem, lai parādītu savu darbu. Jauni tagi, piemēram, rakstu, sadaļā, galveni un kājene tagad tiek ieviesti daudzās pārlūkprogrammās, un tos var daļēji droši izmantot, lai rakstam pievienotu semantisko kontekstu. Turklāt gaidāmais CSS3 lappušu modulis var interesēt arī tos, kas vēlas fiksētākas lappuses lasīšanas pieredzi, lai iespējotu.
  • EPUB: EPUB ir Starptautiskā digitālās izdevējdarbības foruma (IDPF) oficiālais standarts. EPUB3 tika apstiprināts 2011. gada oktobrī, un tas ļauj publikācijām būt vairāk stilizētam un pielāgojamam saturam, tuvāk tam, kas spējīgs ar HTML / CSS, nevis iepriekšējām, statiskākām vadlīnijām.
  • MOBI: MOBI, kas ir Mobipocket saīsinājums, ir Kindle un citu digitālo lasītāju izmantotais formāts. Tas atkal ir mazāk pielāgojams nekā EPUB, taču mēs to aplūkojam šeit, jo, ja vēlaties, varat to izmantot, publicējot saturu Amazon. Kā norāda Robin Christopherson no AbilityNet, daži Kindle modeļi ir pieejami neredzīgiem lietotājiem; tomēr Kindle lietotne iOS nav. KF8, jauno Kindle formātu, pašlaik atbalsta Kindle Fire, un tas drīz tiks ieviests jaunākās paaudzes Kindle e-ink ierīcēs un Kindle lasīšanas lietotnēs.
  • PDF: PDF ir kļuvis par visuresošu vienību tīmeklī. Es to iekļauju šeit, jo lielākajai daļai planšetdatoru ir laba, iebūvēta tehnoloģija PDF failu lasīšanai un palīgtehnoloģiju iespējošanai. Izmantojot PDF failu, izšķirošais faktors ir tā izveides veids. Saskaņā ar Īrijas Nacionālās invaliditātes pārvaldes pieejamības attīstības konsultanta Alana Daltona teikto: "Jūs varat padarīt PDF failus pieejamus; tomēr daudzi cilvēki to nedara. Viņi neapzinās, ka viņu rīki ražo sliktus produktus. Ja man būtu pa ceļam, viss, ko mēs darām, būtu būt HTML. " Navigācijas un pieejamības malā PDF faili arī nepielāgojas dažādiem izmēriem, un ikviens, kurš ir mēģinājis lasīt PDF failu viedtālrunī, pārzina neērto saspiešanu, tālummaiņu un panoramēšanu, kas nepieciešama, lai to izdarītu.

Šajā kategorijā neietilpst lietotnes, kas uzņem jūsu saturu un pārvērš to lielos attēlos. Lai gan tas var nodrošināt, ka izskats un stils visās platformās ir vienāds, jūs bloķējat lielu daļu savas auditorijas, vienlaikus izveidojot ļoti lielu lejupielādi. Šī problēma saasinās, kad mēs sākam runāt par Retina displejiem un dubultā izmēra attēliem. Lai sajustu, kāda ir atteikšanās no tā, ko vēlaties lasīt (tomēr par to tomēr jāmaksā), skatiet komentārus par to, kā iOS kioska lietotnes lielākoties nav pieejamas, izmantojot VoiceOver.


Lai uzzinātu, kā šāda veida žurnāli izskatās pieejamam tehnoloģiju lietotājam, skatiet manus video iegulšanas veidus, kas parāda neapmierinošo pieredzi, mēģinot lasīt šos žurnālus ar
pieejamības rīks, piemēram, VoiceOver:

Saglabājot saturu pārnēsājamu un pieejamu

Koncentrēšanās uz portatīvajiem formātiem ļauj mums rīkoties ar savu saturu, lai laimīgi dzīvotu vairākās pārlūkprogrammās, tālruņos, digitālajās lasītāju ierīcēs un lasīšanas lietojumprogrammās. Kas mums jādara mūsu saturam, lai pārliecinātos, ka tas var labi pārtulkot dažādos formātos, vienlaikus saglabājot pielāgotu stilu un lielisku pieredzi?

Tālāk esmu apkopojis dažas vadlīnijas cilvēkiem, kuri vēlas, lai viņu auditorija būtu pēc iespējas plašāka un kuri nevēlas ieslēgt savu saturu melnajā lodziņā daudziem lietotājiem. Šīs metodes var pielietot visam, sākot no emuāra ierakstiem, līdz ilgtermiņa žurnālistikai un visiem citiem darbiem, kurus jūs domājat par pašpublicēšanu:

1. Sāciet ar HTML5

Sākotnēji izveidojot dokumentus ar HTML5, jums būs mazāk jāuztraucas nākotnē. HTML5 marķējums palīdzēs jūsu dokumentos ērti pārvietoties un tulkot citos formātos. Jūs ievērojami mazāk izdarīsit savu publikāciju retro-adaptāciju citos formātos, ja no sākuma tajā būs semantiska informācija.

2. WAI-ARIA

WAI-ARIA ir tīmekļa piekļuves iniciatīva - pieejamu bagātinātu interneta lietojumprogrammu komplekts. Tas ir vadlīniju kopums, ko izveidojusi Protokolu un formātu darba grupa (PFWG)
W3C. WAI-ARIA nosaka veidu, kā padarīt tīmekļa saturu un lietojumprogrammas pieejamākas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, un tas palīdz ar dinamisku saturu un uzlabotas lietotāja saskarnes vadīklas, kas izstrādātas ar Ajax, HTML, JavaScript un saistītām tehnoloģijām. Daži šī raksta paņēmieni nāk no WAI-ARIA vadlīnijām, un, lai gan šis raksts nav pietiekami garš, lai aptvertu visu specifikāciju, es iesaku jums to pārbaudīt, lai iegūtu sīkāku informāciju par to, kāpēc šie ieteikumi un paraugprakse tos īstenojot.

3. Doctype izmantošana

Lai gan konkrēta doctype izmantošana pati par sevi neietekmē saistītā HTML koda pieejamību, svarīgs iemesls doctype izmantošanai ir pārliecināties, ka netiek aktivizēts pārlūkprogrammas quirks režīms. Vienkārši izmantojiet ! DOCTYPE html> lai tas nenotiktu.

4. HTML5 dokumentu tagi

Pareiza dokumenta navigācija lielā mērā ietekmē tā pieejamības indeksu. Daudzi manis aptaujāto pieejamo tehnoloģiju lietotāji pauda neapmierinātību ar satura nodrošinātājiem un izstrādātājiem, kuri savus dokumentus nav pareizi atzīmējuši navigācijas iespēju dēļ. Šie tagi piešķir vairāk konteksta jūsu dokumenta sadaļām nekā daudz divu izmantošana.

  • Galvene un Kājene abus lapā var izmantot vairākas reizes. Tie var apzīmēt attiecīgo dokumenta galveno galveni vai kājeni, vai arī tos var izmantot galvenes / kājenes informācijai rakstos vai sadaļās.
  • Malā ir labs tags, ko izmantot sadaļām, piemēram, sānjoslām grāmatā, kas papildina dokumentu, bet nav absolūti izšķiroši tā izpratnei.
  • Sadaļas ir jēgas sadalīšanas veidi ideju sadalīšanai vai satura grupēšanai.
  • Raksti ir neatkarīgi, atsevišķi gabali, kas varētu pastāvēt bez pārējā satura. Pareiza šo tagu izmantošana palīdz pārliecināties, ka satura struktūra tiek interpretēta pareizi.

5. Sliktas saites

Izmantojot CSS, saitēs un pogās ir iespējams izmantot fona attēlus. Tas ir jauks efekts tīmekļa dizaineriem, jo ​​tas ļauj vairāk kontrolēt tipogrāfiju. Tomēr tas ir novedis pie tā, ka cilvēki aizmirsa iekļaut tekstu aprakstus. Pārliecinieties, ka pat tad, ja attēlā izmantojat tekstu, nodrošiniet, ka tas joprojām ir pieejams. Tas var ietekmēt arī tādas lietas kā SEO un
internacionalizācija.

Piemērs:

a href = "/ contact"> / a>

Tas ir slikti.

a href = "/ contact"> Sazinieties ar mums / a>

Daudz labāk.

6. Attēli - ALT pret TITLE

Cilvēki bieži ietver vai nu alt vai nosaukums atribūti viņu tēlā, bet ne abi, jo tos bieži pārprot un tāpēc šķiet lieki. Lai novērstu neskaidrības, nosaukums var būt konsultatīva informācija, piemēram, tā, kas varētu parādīties padomā. Tas var arī sniegt jums papildu informāciju, kad peles kursors atrodas virs attēla, paņēmienu, ko daudzi cilvēki izmanto savos emuāros. Pieaugot skārienierīcēm, šāda veida informācija kļūst mazāk noderīga.

Alt no otras puses, to izmanto palīgtehnoloģijas, un tas piešķir elementam kontekstu. Jums jāizmanto alt un pārliecinieties, vai tā ir noderīga informācija. Izmantojot img alt = "" src = "1348.webp">

Ļaujiet cilvēkiem zināt

Ja jūsu saturs ir pieejams vairākos formātos, pārliecinieties, ka ir kāds veids, kā to atklāt savā vietnē. Jūs, iespējams, esat redzējis sadaļu “Ja jums ir problēmas ar šī e-pasta ziņojuma skatīšanu, lasiet tiešsaistē
versija "ziņojums daudzu e-pasta biļetenu augšdaļā. Padariet to pašu darot to pašu savam saturam. Ja jums ir pieejama PDF vai audio versija, kā arī ePub, pārliecinieties, ka lietotāji var atrast šo informāciju. Vai lietotājs testēšana, lai pārliecinātos, ka saturs ir atrodams un lasāms.

Kopsavilkums

Jūsu potenciālā auditorija pieaug, un tā strauji pieaug. Šie ir tikai daži no daudzajiem paņēmieniem, kas paredzēti, lai jūsu saturs būtu pieejams un pieejams pēc iespējas plašākam lasītāju lokam. Šī ir strauji mainīgā joma, tāpēc, ja jūs interesē palīdzēt tai attīstīties, iesaku pārbaudīt Nika Disabato publikāciju standartu organizāciju.

Turpmāk ir uzskaitīti arī citi lielie resursi un raksti, ko sagatavojuši gruntsūdeņi. Šī raksta turpinājumā es paplašināšu piekļuves iespējas un sniegšu papildu padomus, kā nodrošināt, lai jūsu saturs darbotos bezsaistē un būtu pārnēsājamāks.

Kā pēdējos pāris gados esam redzējuši žurnālu industrijā, stāvot uz vietas, jūs zaudēsiet. Domājiet radoši, izveidojiet lielisku saturu, kas cilvēkiem patīk, un pārliecinieties, ka viņi to var izbaudīt.

Pateicības

Es sirsnīgi pateicos visiem, kas man palīdzēja ar šo rakstu, veltot laiku, lai parādītu man, kā viņi izmanto pieejamās tehnoloģijas, apraksta viņu neapmierinātību un piedāvā ieteikumus par lietām, kas viņiem noderēja. Šajā sarakstā ietilpst Šeins Hogans un Alans Daltons no Īrijas Nacionālās invaliditātes pārvaldes, Džošū O’Konors, grāmatas autors Pro HTML5 pieejamība, Stjuarts Lawlers NCBI, Darragh "Hiligh, Kerie Doyle, Ceri Clark, Gaylen Floy, Declan Meenagh un AbilityNet un Paciello grupas ļaudis par lielisko pētījumu.

Resursi

  • Vienkāršs Iana Hamiltona ievads tīmekļa pieejamībai
  • ARIA izmantošana HTML
  • HTML5 pieejamība
  • Stīva Folkera HTML5 pieejamības karbonādes
  • Tīmekļa pieejamības novērtēšanas rīki
  • Ešlija Nolana un Nikolaja Olivera dizains sapratnei
  • Nellie McKesson grāmatu veidošana ar CSS3
  • Nika Disabato publikāciju standartu 1. daļa
  • Nika Disabato publikāciju standartu 2. daļa
Aizraujoši Raksti
Transformācijas digitālā mārketinga nodrošināšana atklātā tīmeklī
Izlasīt

Transformācijas digitālā mārketinga nodrošināšana atklātā tīmeklī

Mē e am vē ture līkne punktā. Digitālā revolūcija ir devu i patērētājiem vēl nebijušu kontrole un izvēle līmeni, jo viņi vairāk laika pavada, pētot, azinotie un pērkot tieš ai tē. Lai azināto ar šiem ...
Ziemassvētku dāvanu ceļvedis 3D un VFX māksliniekiem zem £ 50 / $ 75
Izlasīt

Ziemassvētku dāvanu ceļvedis 3D un VFX māksliniekiem zem £ 50 / $ 75

Atkal ir ta gada laik . Kā CG un VFX māk liniek e varu apliecināt, ka mana ģimene raud, kad viņiem jāpērk man dāvana Xma . Tātad, šeit ir daža dāvanu ideja zem £ 50, kura e pa niegtu kolēģim māk ...
Pārskats: Dīters Rams - desmit laba dizaina principi
Izlasīt

Pārskats: Dīters Rams - desmit laba dizaina principi

Pārdomāti iz trādāt Ram darbu izpēte, ka izšķiroši izklā tīta viegli aprotamā, vi aptveroši ilu trētā veidā, parādot dizainera milzīgā četru de mit gadu karjera daudzo akcentu . Cietajiem vākiem grāma...