Vai sajaukt par NFT? Mēs izskaidrojam visu, kas jums jāzina

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 9 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 18 Maijs 2024
Anonim
NFTs, Explained
Video: NFTs, Explained

Saturs

Termins NFT pēdējā laikā ir bijis visos virsrakstos, bieži vien saistībā ar dažām milzīgām naudas summām (vai jūs dzirdējāt par šo 69,3 miljonu ASV dolāru pārdošanu?). Bet jūs, iespējams, domājāt, kas ir šī satraukums. Ja neesat pārliecināts, kas ir NFT vai nepieņemams marķieris vai kā tieši tie darbojas, mēs esam šeit, lai palīdzētu.

Šajā rokasgrāmatā ir izskaidrots viss, kas jums jāzina par NFT, ieskaitot to, kas tie ir, kā viņi darbojas, kāpēc tie ir izraisījuši zināmas diskusijas un kā jūs varat iesaistīties. Šeit varat apskatīt mūsu iecienītos NFT mākslas darbus. Un, ja jūs nolemjat izveidot pats, noteikti ievietojiet šo izcilo digitālās mākslas programmatūru.

Kas ir NFT?

NFT būtībā ir kolekcionējams digitālais aktīvs, kam ir vērtība kā kriptonauda, ​​kā arī mākslas vai kultūras forma. Līdzīgi kā māksla tiek uzskatīta par ieguldījumu, kurā tiek glabāta vērtība, tagad arī NFT. Bet kā?

Pirmkārt, sadalīsim terminu. NFT nozīmē neizmantojamu marķieri - digitālu marķieri, kas ir kriptonauda, ​​līdzīgi kā Bitcoin vai Ethereum. Bet atšķirībā no standarta monētas Bitcoin blokķēdē, NFT ir unikāls, un to nevar apmainīt ar līdzīgu (tātad, nav aizstājams).


Tātad, kas padara NFT īpašāku par kriptogrāfijas monētu? Failā tiek glabāta papildu informācija, kas paaugstina to virs tīras valūtas un ieved to labi, jebko, patiešām. NFT veidi ir ļoti dažādi, taču tie var izpausties kā digitālās mākslas gabals vai mūzikas fails - kaut kas unikāls, ko varētu digitāli uzglabāt un domāt, ka tam ir vērtība. Būtībā tie ir līdzīgi jebkuram citam fiziska kolekcionāra priekšmetam, taču tā vietā, lai saņemtu eļļas gleznu uz audekla, lai pakārtos pie sienas, jūs saņemat JPG failu.

Kā darbojas NFT?

NFT ir daļa no Ethereum blokķēdes, tāpēc tie ir atsevišķi žetoni, kuros tajos tiek glabāta papildu informācija. Šī papildu informācija ir svarīga daļa, kas ļauj viņiem izpausties kā māksla, mūzika, video (un tā tālāk) JPGS, MP3, video, GIF un cita veidā. Tā kā viņiem ir vērtība, tos var pirkt un pārdot tāpat kā citus mākslas veidus - un tāpat kā fiziskajā mākslā vērtību lielākoties nosaka tirgus un pieprasījums.


Tas nenozīmē, ka tirgū ir pieejama tikai viena NFT mākslas digitālā versija. Līdzīgi kā oriģināla mākslas izdrukas tiek izgatavotas, izmantotas, pirktas un pārdotas, NFT kopijas joprojām ir derīgas blokķēdes daļas, taču tām nebūs tāda pati vērtība kā oriģinālam.

Arī nedomājiet, ka esat uzlauzis sistēmu, noklikšķinot ar peles labo pogu un saglabājot NFT attēlu. Tas nepadarīs jūs par miljonāru, jo jūsu lejupielādētajā failā nebūs informācijas, kas padara to par Ethereum blokķēdes daļu. Ir jēga?

Kur es varu nopirkt NFT žetonus?

NFT var iegādāties dažādās platformās, un tas, kuru jūs izvēlaties, būs atkarīgs no tā, ko vēlaties iegādāties (piemēram, ja vēlaties iegādāties beisbola kartes, vislabāk dodaties uz vietni, piemēram, digitaltradingcards, bet citas tirgus vietas pārdod vispārinātāki gabali). Jums būs nepieciešams seifs, kas raksturīgs platformai, kurā pērkat, un šis maks būs jāaizpilda ar kriptonauda. Kā pierādīja Beeple’s Everyday pārdošana - pirmās 5000 dienas pie Christies (iepriekš), daži gabali sāk nonākt arī vairākos galvenajos izsoļu namos, tāpēc arī tos ir vērts uzmanīties. Gadījumā, ja jūs to nokavētu, šis Beeple gabals bija tas, kas ieguva 69,3 miljonus ASV dolāru.


Tā kā daudzi NFT veidi ir ļoti pieprasīti, tos bieži izlaiž kā pilienus (līdzīgi kā gadījumos, kad biļešu partijas bieži tiek izlaistas dažādos laikos). Tas nozīmē satracinātu nepacietīgu pircēju pieplūdumu, kad sākas kritums, tāpēc jums būs jāreģistrējas un pirms laika jāpapildina maks.

Šeit ir saraksts ar vietnēm, kas pārdod NFT:

  • OpenSea
  • Ļoti reti
  • Nifty Gateway
  • Fonds
  • VIV3
  • Maizes maiņa
  • Aksijas tirgus laukums
  • Robežas
  • NFT ShowRoom

NFT arī rada viļņus kā pirkumus spēlē dažādās videospēlēs (par lielu, vecāku, vecāku prieku visur). Šos aktīvus var pirkt un pārdot spēlētāji, un tajos ietilpst spēlējami aktīvi, piemēram, unikāli zobeni, ādas vai iemiesojumi.

Kas ir izmantojis NFT?

NFT noteikti ir brīdis, kad NFT mākslas veidotāji iekļauj māksliniekus, spēlētājus un zīmolus visā kultūras spektrā. Faktiski šķiet, ka katra diena NFT tirgū ienes jaunu spēlētāju.

Māksliniekiem, ieejot NFT telpā, tiek pievienota vēl viena telpa un formāts, lai radītu un koplietotu mākslu - un viņu cienītājiem tiek piedāvāts cits veids, kā atbalstīt viņu darbu. Ar gabaliem, sākot no maziem, ātri izgatavojamiem GIF (iepriekš varavīksnes kaķi, NyanCat pārdeva par 690 000 ASV dolāriem) līdz ambiciozākiem darbiem, mākslinieki var piedāvāt sabiedrībai dažādus veidus, kā nopirkt mākslu un pelnīt naudu šajā procesā.

Mēs esam mazliet runājuši par tiem, kas NFT ražo, lai tos iekļautu videospēlēs, kaut kas satricina aktīvu pirkšanas spēles koncepciju. Līdz šim visi digitālie aktīvi, kas iegādāti spēles iekšienē, joprojām piederēja spēļu uzņēmumam - spēlētāji tos vienkārši uz laiku iegādājās, lai tos izmantotu spēles laikā. Bet NFT nozīmē, ka īpašumtiesības uz aktīviem ir mainījušās uz faktisko pircēju, tas nozīmē, ka tos var pirkt un pārdot visā spēļu platformā ar papildu vērtību, pamatojoties uz to, kam tie pa ceļam piederējuši. Faktiski sāk veidot spēles, kas pilnībā balstītas uz NFT, pierādot, kā tās satricina nozari.

Varētu sagaidīt, ka pazīstami mākslinieki saņems lielus naudas līdzekļus pretī savam darbam, uz ko paļāvās, kad anonīma “mākslas entuziastu” grupa sadedzināja oriģinālu Benksiju, lai to pārvērstu par NFT (uzziniet vairāk iepriekš video). Bet citi pārdevumi ir pārsteidzošāki. Piemēram, tas bija Beeples pirmais iebrukums NFT tirgū, un, lai arī cik labi zināms viņš varētu būt digitālais mākslinieks, fakts, ka šī izsole atnesa trešo augstāko cenu, kāda jebkad maksāta par dzīvo mākslinieku, nebija gaidāms.

Un NFT ir pievilcīga ieņēmumu plūsma zīmoliem, par ko liecina visi zīmoli, kas lēkā vēlu. Tako Bels pārdeva tako tēmu GIF un attēlus (skat. Vienu iepriekš) vienā tirgū, un 25 iemetieni tika izpārdoti tikai 30 minūtēs. Nopietni. Katrā NFT bija dāvanu karte 500 USD vērtībā, ko sākotnējais īpašnieks varēja iztērēt, kas sākotnēji var izskaidrot viņu popularitāti. Bet šīs TacoCards tagad tiek pārdotas otrreizējā tirgū, un visdārgākās kartes tiek pārdotas par 3500 USD. Un tikai skaidrības labad tajā nav iekļauta dāvanu karte.

NBA ir NBA Top Shot - veids, kā pārdot digitālus kolekcionējamus priekšmetus tirdzniecības karšu veidā, kuros iestrādāti ikoniski spēles mirkļi. Ar plānu pievienot virtuālos rotaslietas, aksesuārus un apģērbus, kurus var izmantot visos sociālajos medijos, NBA cenšas atrast veidus, kā paplašināt šo ieņēmumu plūsmu, ciktāl tas ir iespējams.

Pat tvītiem ir vērtība, un Twitter līdzdibinātājs Džeks Dorsijs pārdeva pirmo čivināt par milzīgu 2 915 835,47 USD.

Mūziķi arī pārdod viņu darbu tiesības un oriģinālus, kā arī īsus videoklipus savas mūzikas klipiem, un jūs pat varat iegādāties digitālo nekustamo īpašumu un 3D aktīvus, piemēram, mēbeles.

Kristas Kimas (@ krista.kim) kopīgotā ziņa

Fotoattēls ievietojis vietnē

Faktiski nesen digitālā māja ir pārdota par 500 000 ASV dolāru. Toronto mākslinieka Kristas Kimas izstrādāto ‘Mars House’ (skat. Iepriekš) digitālās mākslas tirgus SuperRare raksturoja kā ‘pirmo digitālo māju pasaulē’. Izveidots ar arhitekta un videospēļu programmatūras palīdzību, īpašnieks varēs izpētīt savrupmāju uz Marsa, izmantojot virtuālo realitāti, tostarp sauļoties ārpus mājas (Marsa atmosfērā).

Kāpēc NFT ir pretrunīgi?

NFT tirgū var nopelnīt daudz naudas. Bet jūs, iespējams, arī dzirdējāt, ka par NFT ir dažas domstarpības, jo īpaši par to ietekmi uz klimatu.

NFT to veidošanā izmanto milzīgu enerģijas daudzumu. Tik daudz, ka daudzi protestētāji ir noraizējušies par reālo ietekmi, ko trakums varētu atstāt uz vidi. Saskaņā ar vietni CryptoArt.wtf, vietne, kas izveidota, lai aprēķinātu NFT oglekļa dioksīda nospiedumu (kas tagad ir bezsaistē), viens gabals ar nosaukumu “Coronavirus” tā izveidē patērēja neticami 192 kWh. Tas ir vienāds ar viena Eiropas Savienības iedzīvotāja divu nedēļu enerģijas patēriņu. Bet tam jābūt īpaši milzīgam gabalam, vai jūs jautājat? Nē, ar vienkāršu GIF var pielīdzināt to pašu patēriņu.

Šeit intervētais @beeple saka: "Es varu jums apliecināt, ka, virzoties uz priekšu, visi mani pilieni būs ne tikai oglekļa neitrāli, bet arī oglekļa NEGATĪVI." Es esmu pārliecināts, ka ir daudz cilvēku, kas viņu turētu pie tā. https://t.co/C2UdhE89QW2021. gada 10. marts

Redzēt vairāk

Mākslinieki var palīdzēt, pieliekot pūles, lai radītu oglekļa neitrālu mākslas darbu (Beeple jau ir apsolījis to darīt arī turpmāk, kā izskaidro iepriekšējais tvīts). Bet problēma ir dziļāka par to, jo tiek veidotas kriptogrāfijas valūtas sistēmas.

Ethereum, Bitcoin un tamlīdzīgi ir veidoti uz “darba pierādīšanas” sistēmas (piemēram, sarežģītas mīklas sērijas), lai saglabātu savu lietotāju finanšu uzskaiti, un šī sistēma patērē neticami daudz enerģijas. Patiesībā tikai Ethereum patērē aptuveni tādu pašu enerģijas daudzumu kā visa Lībijas valsts. Ai.

ArtStation bija tik noraizējies par ietekmi uz klimatu, ka nesen pēc masveida pretreakcijas atkāpās no lēmuma pārdot NFT. Un Sega nesen bija čivināt vētras centrā pēc tam, kad tā paziņoja par savu nodomu sākt veidot NFT (galu galā Sonic bija visi par vidi).

Bet tas var nebūt tik pretrunīgs uz visiem laikiem, jo ​​ir organizācijas, kas cenšas panākt pārmaiņas. Pārbaudiet, ko Blockchain for Climate dara, lai šeit uzlabotu situāciju.

Daudzas mākslas un dizaina aprindu balsis ir dusmīgas arī par to, ka NFT maina roku par šādām astronomiskām naudas summām. Tā kā NFT sākotnēji tika izveidoti kā veids, kā atgriezt kontroli pašiem māksliniekiem, apgalvojot digitālo īpašumtiesības, spriedzi rada ideja, ka viņi kļūst arvien elitārāki. Kā mēs pēc brīža apspriedīsim, dalības maksas ir pārāk lielas daudziem, un izmaksas par vienas pirkšanu nozīmē, ka daudzi uzskata, ka tirgus kļūst par superbagātu rotaļu laukumu. Daži mākslinieki uzskata, ka viņiem ir neizdevīgi apstākļi tajā sfērā, kurā viņiem bija jāpārvalda.

Vai kāds var izveidot NFT?

Jūs esat nonācis tik tālu, tāpēc tagad jūs varētu domāt: vai kāds var iesaistīties? Nu, varētu pieņemt, ka tas tiek dots, kad Trevors Endrjū uzzīmēja šo Gucci Ghost (augšā), viņiem izdevās to pārdot par acumirklīgu 3600 USD.

Tehniski jā, ikviens var pārdot NFT. Ikviens var izveidot darbu, pārvērst to par NFT blokā (procesā, ko dēvē par “kalšanu”) un izlikt pārdošanai izvēlētajā tirgū. Jūs pat varat pievienot komisijai komisiju, kas jums maksās katru reizi, kad kāds iegādāsies gabalu - ieskaitot tālākpārdošanu. Līdzīgi kā pērkot NFT, jums ir jāiestata seifs, un tas ir jāaizpilda ar kriptonauda. Un šī naudas prasība jau sākotnēji ir saistīta ar sarežģījumiem.

Slēptās maksas var būt pārmērīgi astronomiskas, un vietnes par katru pārdošanu (cena par enerģiju, kas vajadzīga, lai pabeigtu darījumu) iekasē maksu par gāzi, kā arī maksu par pārdošanu un pirkšanu. Jums ir jāņem vērā arī maksa par konversiju un cenu svārstības atkarībā no diennakts laika. Tas viss nozīmē, ka maksas bieži vien var sastādīt daudz vairāk nekā cena, ko saņemat par NFT pārdošanu. Bet dažādām vietnēm ir pievienotas atšķirīgas maksas, un dažas ir labākas nekā citas, tāpēc ir vērts veikt pētījumu.

Neatkarīgi no tā, vai NFT ir šeit, lai paliktu, tie noteikti ir kļuvuši par jaunu rotaļlietu uber-bagātajiem, un, ja jūs varat to panākt, ir jāiegūst reāla nauda. NFT piešķir jaunu nozīmi digitālajai mākslai, un cenas, kas redzamas pārdošanā, norāda, ka tā ir īsta mākslas un kolekcionējamo priekšmetu nākotnes sastāvdaļa.

Vai vēlaties uzreiz sākt radīšanu? Jums būs nepieciešams viens no jaudīgākajiem pieejamajiem klēpjdatoriem vai pat viena no šīm zīmēšanas planšetdatoriem.

Portāla Izstrādājumi
Bendžamins Hovarts par bipolāriem traucējumiem
Lasīt Vairāk

Bendžamins Hovarts par bipolāriem traucējumiem

Ši rak t ākotnēji tika publicēt 2014. gada Geek garīgā palīdzība nedēļa ietvaro , un tajā iekļaut Howarth 2015. gada atjauninājum .Divi teikumi ir mainījuši manu dzīvi."Vai jū domājat, ka jum var...
Datoru mākslas vāka konkurss: atklāts pēdējais 10 saraksts
Lasīt Vairāk

Datoru mākslas vāka konkurss: atklāts pēdējais 10 saraksts

Pagājušajā mēne ī Computer Art apvienojā ar D&AD New Blood, lai niegtu unikālu ie pēju noformēt mū u gaidāmā īpašā New Talent vāku.Pirm divām nedēļām mē atklājām garo 30 - un tagad varam atklāt ga...
Kā gleznot sarežģītu pilsētas vidi
Lasīt Vairāk

Kā gleznot sarežģītu pilsētas vidi

Tur ir daudz rīku, ka var palīdzēt padarīt vadāmu pat vi arežģītāko vide dizainu, ākot no īktēla līdz gala produktam.3D programma (šeit e izmantošu ketchUp) var racionalizēt proce u; kad jū ākat to ap...