Silvia Pfeiffer par "jauna veida tīmekli"

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 3 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 18 Maijs 2024
Anonim
Victor Da Silva - Anna Melnikova | Kremlin Cup 2017 - Show "I Put A Spell On You"
Video: Victor Da Silva - Anna Melnikova | Kremlin Cup 2017 - Show "I Put A Spell On You"

Silvia Pfeiffer ir tīmekļa video pioniere, kas kopš 2000. gada ir strādājusi pie hipersaites video, izmantojot CSIRO un Xiph. Kopš 2007. gada viņa vispirms konsultējās ar Mozilla un tagad ar Google par HTML5 video pieejamību. Viņa ir ļoti iesaistījusies specifikācijas procesā un rakstījusi Galīgais HTML5 video ceļvedis (Apress). Viņa ir Twitter vietnē @gingertech.

Šis raksts pirmo reizi parādījās žurnāla .net 224. numurā - pasaulē vislabāk pārdotajā tīmekļa dizaineru un izstrādātāju žurnālā.

.net: Kādas ir specifikācijas problēmas?

SP: Būtībā galvenā problēma ir padarīt video tīmeklī tikpat spēcīgu kā video darbvirsmas lietojumprogrammās. Tas ietver ne tikai visu funkcionalitāti, ko pašlaik nodrošina video spraudņi, piemēram, Adobe Flash, ieskaitot video publicēšanu, tiešraides straumēšanu un video konferences. Tas prasa arī izstrādāt sarežģītākas video lietojumprogrammas, piemēram, video ierakstīšanas programmatūru, video redaktorus vai video novērošanas sistēmas. Lai to atļautu, mums ir nepieciešams liels skaits dažādu video saskarņu pārlūkprogrammās un šo saskarņu standartizācija, lai tās paredzētu visiem patērētāju, satura izdevēju un izplatītāju lietošanas gadījumiem


.net: Kā ir ar digitālo tiesību pārvaldību (DRM)?

SP: DRM ir termins, kas ietver daudz dažādu paņēmienu piekļuves autorizēšanai un satura drošībai. Katram satura izdevējam ir savas prasības, kuras metodes jāizmanto, lai kontrolētu piekļuvi viņu saturam. Daži no šiem paņēmieniem jau tiek atbalstīti tīmeklī. Citus, ja pat neiespējami, tīmekļa pārlūkprogrammas ir grūti atbalstīt, piemēram, satura šifrēšanu ar atslēgu, kuru pārlūkprogramma var izmantot tikai vienreiz un tikai konkrētā ierīcē, lai atšifrētu saturu. Kad lietotājs nezina atšifrēšanas algoritmu, video atskaņotājs var diezgan efektīvi kontrolēt šifrētā satura izmantošanu. Tomēr tīmeklis sastāv no atvērtām specifikācijām un atvērtā koda tīmekļa pārlūkprogrammām, piemēram, Mozilla Firefox. Tādējādi atšifrēšanas algoritmu nav iespējams paslēpt.

Tādējādi satura kontroles sasniegšana, ko satura īpašnieki ir gaidījuši ar terminu DRM, ir izaicinājums tīmeklī. Papildus visām tehniskajām problēmām DRM telpa vēl nav izstrādājusi standarta aizsardzības paņēmienu kopumu, kas būtu jāizmanto visiem. Esmu pārliecināts, ka pēdējais vārds nav runāts par video DRM tīmeklī, taču pagaidām mums nav risinājuma. Es ceru, ka mēs redzēsim, kā tirgus tuvojas šīm problēmām, pirms redzam, ka šajā telpā parādās kādi standarti.


.net: Kas notiks tālāk?

SP: Nesenajā W3C tīmekļa un TV seminārā (www.w3.org/2011/09/webtv) tika izvirzītas papildu prasības profesionāliem video izdevējiem, tostarp:

  • Nepieciešamība pēc saskarnēm, lai noteiktu pieejamās video un audio ievades un izvades ierīces un to iespējas - padomājiet par televizora un stereo izmantošanu dzīvojamā istabā un tā vadību no planšetdatora.
  • Nepieciešamība pēc HTTP adaptīva straumēšanas standarta visos tīmekļa video formātos MPEG-4, WebM un Ogg Theora.
  • Nepieciešamība pēc satura aizsardzības / DRM.
  • Nepieciešamība pēc vecāku uzraudzības standartiem.

Turpinās vairākus gadus ilgs standartizācijas un ieviešanas darbs, taču, kad tas viss būs pabeigts, mums būs platforma tādu tīkla video lietojumprogrammu izstrādei, kas līdz šim nav bijušas. Tas būs pamats jauna veida tīmekļa izveidošanai: tīmeklim, kuru virza video, nevis teksts.

Mēs varam tikai iedomāties dažus veidus, kā mēs mijiedarbosimies ar video: mēs "sērfosim kanālā", sekojot hipersaitēm videoklipos, kas sniedz mums sīkāku informāciju par interesējošo tēmu un paši izveido programmu, izmantojot ērtu mūsu dzīvojamo istabu. . Tomēr lietojumprogrammas, kas aizraus mūsu prātu, joprojām ir jāizgudro, un HTML5 tiek veidots kā standarts, lai to visu iespējotu.


Plašāku informāciju par video skatiet HTML5 video nākotne

Interesants
Lightroom vs Photoshop: kas ir labākais?
Atklāt

Lightroom vs Photoshop: kas ir labākais?

PĀRIET UZ: Ka ir Lightroom? Ka ir Photo hop? Lightroom priekšrocība Photo hop priekšrocība Izmantojot Photo hop un Lightroom Lightroom v Photo hop: cenu noteikšana Lightroom v Photo hop01. Ka ir Ligh...
7 web dizaina kļūdas, ko pieļauj katrs iesācējs
Atklāt

7 web dizaina kļūdas, ko pieļauj katrs iesācējs

Ek perimentēšana un kļūdu pieļaušana ir varīga mācību a tāvdaļa. Katru gadu univer itāte pa niedzēja darbā e redzu, kā jaunie tudenti avā tīmekļa dizaina darbā pieļauj tāda paša kļūda . Ceram , ka šei...
Izstrādājiet portfeli, kas iesaiņo perforatoru
Atklāt

Izstrādājiet portfeli, kas iesaiņo perforatoru

E katru dienu kato daudzu radošo CV un portfeļu avā darbā Fanta y, aptverot plašu di ciplīnu un talantu loku. Tā kā to ir tik daudz, man bija jāiz trādā tratēģija, ka man ļautu ātri pateikt, vai dizai...