PWA un vietējās lietotnes: kuras jums vajadzētu izvēlēties?

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 2 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 16 Maijs 2024
Anonim
⚡️URGENT! UKRAINIAN MI-8 HELICOPTER STRUCK A VILLAGE IN THE BRYANSK REGION MI-8 HELICOPTER STRIKE
Video: ⚡️URGENT! UKRAINIAN MI-8 HELICOPTER STRUCK A VILLAGE IN THE BRYANSK REGION MI-8 HELICOPTER STRIKE

Saturs

Kura pieeja jums jāizmanto, veidojot lietotni? Vai jums vajadzētu izmantot PWA / tīmekļa tehnoloģiju maršrutu, vai arī jums vajadzētu izvēlēties vietni un izstrādāt konkrētas platformas? Abām iespējām ir savi plusi un mīnusi, un šajā rakstā mēs koncentrējamies uz dažām populārākajām izvēlēm, kas tiek izmantotas, lai izveidotu tīmekļa un vietējās lietotnes.

PWA (Progressive Web Apps) jeb tīmekļa lietotnes ir veidotas ar populārām tīmekļa tehnoloģijām HTML, CSS un JavaScript un darbojas tīmekļa pārlūkprogrammā. (Pārbaudiet dažus būtiskos HTML tagus, lai palīdzētu veidot jūsu versijas.) PWA ir faktiski mobilās vietnes, kas izstrādātas, lai izskatītos pēc lietotnes, un tīmekļa API izmantošana nodrošina tām funkcionalitāti, kas līdzīga vietējai lietotnei.

Lai iegūtu vairāk padomu par lietotņu veidošanu, skatiet mūsu ziņu par to, kā izveidot lietotni, vai, ja tā ir vietne, kuru vēlaties izveidot, skatiet šos populārākos vietņu veidotājus un tīmekļa mitināšanas pakalpojumus.

PWA un vietējās lietotnes: kāda ir atšķirība?

Progresīvo tīmekļa lietotņu priekšrocība ir tā, ka tās var instalēt un darboties ierīcē bez lietotņu veikala. Daļa no procesa ir tīmekļa lietotņu manifests, kas ļauj izstrādātājiem kontrolēt lietotnes parādīšanos un palaišanu. Arī tīmekļa dizaineriem / priekšējo izstrādātāju rīcībā jau būs prasmes, kas nepieciešamas, lai nekavējoties sāktu veidot. Atšķirībā no vietējām lietotnēm nav nepieciešams apgūt jaunu valodu.


Vietējās lietotnes tiek veidotas, domājot par konkrētu OS - ti. iOS un Android - un šī mērķa sasniegšanai izmantojiet ietvaru vai valodu. iOS lietojumprogrammās parasti tiek izmantota Xcode vai Swift, kā arī Android lietotnes, JavaScript. Šajā rakstā mēs koncentrējamies uz pāris uz JavaScript balstītām atvērtā koda sistēmām - React Native un NativeScript -, kas darbojas abās platformās.

Vietējo lietotņu priekšrocības ir tādas, ka tās parasti nodrošina labāku funkcionalitāti, jo labāk izmanto ierīču aparatūru un programmatūru, ir ātrākas un atsaucīgākas, un jūs saņemat kvalitātes nodrošinājumu, lai gan vērtējumi lietotņu veikalos. Bet tas nozīmēs, ka jāiemācās izmantot noteiktu sistēmu vai bibliotēku.

Šeit mēs aplūkojam trīs dažādas iespējas - vienu tīmeklim (PWA) un divas vietējām (React Native, NativeScript) - lietotnes izveidošanai. Mēs pārdomājam, kā viņi darbojas, ko viņi var darīt, un aplūkojam viņu stiprās un vājās puses, lai palīdzētu jums izlemt, kuru iespēju izvēlēties, lai izveidotu savu lietotni.


Progresīvās tīmekļa lietotnes: veidošana tīmeklim

PWA stiprās puses

  • Lietotnes darbojas arī pārlūkprogrammā
  • Izplatīšana: pārlūks, uzņēmuma un lietotņu veikali
  • Var izmantot React, Angular, Vue, vanilla vai citus ietvarus

PWA trūkumi

  • Nav piekļuves katram vietējam API
  • Iespējas un veikalu izplatīšana iOS un iPadOS ir ierobežota
  • Tas notiek nepārtraukti

PWA ir pašreizējais dizaina modelis, lai izveidotu augstas veiktspējas, bezsaistē instalējamas lietotnes, izmantojot tikai tīmekļa kaudzi: HTML, CSS, JavaScript un pārlūkprogrammu API. Pateicoties apkalpojošajam darbiniekam un tīmekļa lietotņu manifesta specifikācijām, tagad mēs varam izveidot pirmās klases lietotņu pieredzi pēc instalēšanas operētājsistēmām Android, iOS, iPadOS, Windows, macOS, Chrome OS un Linux.

Lai izveidotu PWA, varat izmantot jebkuru arhitektūru: no servera puses, vaniļas JavaScript, React, Vue, Angular vai citiem klienta puses ietvariem. Tā var būt vienas lapas lietojumprogramma vai vairāku lapu tīmekļa lietojumprogramma, un mēs definējam, kā mēs atbalstīsim lietotājus bezsaistē.


Šajā pieejā mums nav jāiesaiņo un jāparaksta mūsu lietotnes resursi: mēs vienkārši izvietojam failus tīmekļa serverī, un servisa darbinieks būs atbildīgs par failu kešatmiņu klientā un pēc instalēšanas tos apkalpos. Tas nozīmē arī, ka, ja lietotne ir jāatjaunina, jūs vienkārši maināt failus serverī, un apkalpojošā darbinieka loģika būs atbildīga par to atjaunināšanu lietotāju ierīcēs bez lietotāja vai lietotņu veikala iejaukšanās.

Izplatīšanas ziņā visizplatītākā metode ir pārlūks. Lietotāji instalē lietotni no pārlūkprogrammas, izmantojot izvēlnes vienumu Pievienot sākuma ekrānam vai Instalēt, pieņemot ielūgumu instalēšanai vai izmantojot pielāgotu tīmekļa lietotnes lietotāja saskarni saderīgās platformās. Ir vērts atzīmēt, ka Apple noraida App Store publicētos tīros PWA un mudina tīmekļa izstrādātājus tos izplatīt, izmantojot Safari.

Lietotāja saskarni tīri pārvalda tīmekļa izpildlaiks, kas nozīmē, ka tīmekļa dizains ir atbildīgs par katras vadības atveidošanu ekrānā. Ja izmantojat lietotāja saskarnes sistēmu, piemēram, Ionic, vai Material Design bibliotēku, HTML un CSS atdarinās vietējās saskarnes Android vai iOS ierīcēs, taču tas nav obligāti.Veicot PWA, tīmekļa veiktspējas metožu izmantošana ir obligāta, lai saglabātu labu lietotāja pieredzi.

Runājot par spējām, PWA būs piekļuve tikai API, kas ir pieejami šīs platformas pārlūkprogrammas motorā, un to nevar paplašināt ar vietējo kodu - izņemot lietotņu veikala PWA izplatījumus. Šajā jautājumā iOS un iPadOS ir ierobežotākas platformas PWA, savukārt Chrome (Android un darbvirsmas OS) ir lielāka pieejamība, un viņš smagi strādā, lai pievienotu visu iespējamo API JavaScript ar Fugu projektu.

  • Labākā mākoņa krātuve: izvēlieties sev piemērotu opciju.

React Native

React Native stiprās puses

  • Tādi paši modeļi kā ar React.js
  • Dažas tīmekļa API ir pakļautas
  • Tīmekļa un darbvirsmas atbalsts

React Native vājās puses

  • Nevar atkārtoti izmantot tīmekļa lietotāja saskarnes komponentus
  • Vietējam tiltam ir vajadzīgs zināms darbs
  • Ir nepieciešama reakcijas pieredze

React Native ir atvērtā koda JavaScript balstīta komponentu ietvars, kuru sponsorē Facebook, un kurā tiek izmantoti React dizaina modeļi, kā arī JavaScript valoda, lai no viena avota koda apkopotu vietējās lietotnes iOS, iPadOS un Android.

Bet renderēšanai netiek pieņemti HTML elementi; derīgi ir tikai citi vietējie komponenti. Tāpēc tā vietā, lai renderētu a div> ar p> un a ievade> ar JSX, jūs renderēsit a Skats> ar Teksts> un a Teksta ievade>. Stila komponentiem jūs joprojām izmantojat CSS, un izkārtojums tiek noteikts, izmantojot Flexbox.

Lietotāja saskarne netiks renderēta pārlūkprogrammas DOM, bet izmantojot vietējās lietotāja saskarnes bibliotēkas Android un iOS ierīcēs. Tāpēc a Poga> kļūs par UIButton instanci iOS un android.widget.Button klase Android; React Native nav iesaistīts tīmekļa izpildlaiks.

Tomēr viss JavaScript kods tiks izpildīts JavaScript virtuālajā mašīnā ierīcē, tāpēc, sastādot lietotni, nav JavaScript reālai vietējā koda pārveidošanai. Tīmekļa izstrādātājiem ir plaši pazīstamu API kopa, piemēram, Fetch API, WebSockets un pārlūkprogrammas taimeri: setInterval un requestAnimationFrame. Citas spējas tiek izvietotas platformā, izmantojot pielāgotus API, piemēram, animācijas.

Jūs varat sākt ātru React Native projektu ar diviem bezmaksas CLI: Expo vai modernāku un oficiālāku ReactNative CLI. Ja izmantojat oficiālo CLI, jums ir nepieciešama arī Android Studio, lai apkopotu un pārbaudītu Android lietotni un Xcode, lai to izdarītu arī iOS un iPadOS, tāpēc šai platformai būs nepieciešams MacOS dators.

React Native apkopo vietējās lietotnes iOS un Android ierīcēm, kas nozīmē, ka jūsu lietotnes izplatīšana notiks saskaņā ar tiem pašiem noteikumiem kā citas vietējās lietotnes: publisko lietotņu lietotņu veikali, uzņēmumu izplatīšana un alfa / beta testēšana. Parasti lietotni nevar izplatīt, izmantojot pārlūkprogrammu, lai gan var palīdzēt React Native for Web un Microsoft React Native for Windows platformas.

NativeScript

NativeScript stiprās puses

  • Labi kodēšanas un testēšanas rīki
  • Plaša lietotņu galerija, kas ir gatavas spēlēšanai
  • Visas Android un iOS API ir pakļautas JS

NativeScript vājās puses

  • Maza kopiena
  • Nevar atkārtoti izmantot tīmekļa lietotāja saskarnes komponentus
  • Nav tīmekļa, darbvirsmas vai React atbalsta

NativeScript nav tik labi pazīstams kā React Native, taču tas konkurē tajā pašā jomā: vietējās iOS un Android lietotnes no JavaScript un tīmekļa ietvariem. Tas ļauj jums izmantot vietējo lietotņu JavaScript vai TypeScript un XML lietotāja saskarnes failu. Tas arī atbalsta Angular un Vue uzreiz no kastes, tāpēc tas ir lielisks risinājums izstrādātājiem, kuri ir pieraduši pie šiem ietvariem.

NativeScript priekšrocības ir skaidrākas, ja izmantojat Angular vai Vue. Vietnē Angular izveidojat tos pašus komponentus, pie kuriem esat pieradis, bet veidnei izmantojat XML, nevis HTML, ieskaitot visus datu sasaistes. XML vietā a div> ar p> un an img>, jūs ievietosiet a StackLayout> ar Etiķete> un an Attēls> komponents.

CSS un Sass tiek atbalstīti ar līdzīgiem stiliem kā pārlūkprogrammas CSS. Maršrutēšana un tīkla pārvaldība tiek veikta, ieviešot standarta leņķa pakalpojumus. Vue tas ir kaut kas līdzīgs; jūs rakstāt veidni XML, nevis izmantojat HTML tajā pašā veidne> elements jūsu .vue failā.

NativeScript ietver komponentu kolekciju, kas pēc tam tiek kartēta ar Android vai iOS vietējo vadīklu, tādēļ, renderējot sarakstu vai atlasītāju, tā būs vietējā lietotne, izmantojot to pašu ideju kā React Native.

Jūsu JavaScript vai TypeScript kods (transilēts) tiek izpildīts ierīcē esošajā JavaScript virtuālajā mašīnā ar tiltu uz / no vietējās vides. Šajā tiltā tiek pakļauti visi vietējie API no Android vai iOS / iPadOS, tāpēc, neskatoties uz piekļuvi starpplatformu API, mēs varam uzreiz saukt vai izsaukt jebkuru Java vai Objective-C kodu no JavaScript / TypeScript un NativeScript izveidos datu tipus.

NativeScript nodrošina lielisku rīku atbalstu, tostarp VS koda spraudņus, CLI, karstās ielādes testēšanas sistēmu un NativeScript rotaļu laukuma lietotni, tāpēc testēšanas laikā nav jāinstalē visas atkarības, kā arī vairāki papildu pakalpojumi, piemēram, tiešsaistes rotaļu laukums.

Visbeidzot, NativeScript apkopo Android un iOS lietotni, kuru var instalēt no oficiālajiem izplatīšanas kanāliem un lietotņu veikaliem, ja ievērojat to noteikumus, uzņēmuma izplatīšanu un alfa / beta testēšanu. Parasti nebūs iespēju izplatīt lietotnes no pārlūkprogrammas, un šai platformai nav risinājumu darbvirsmas lietotnēm.

Šis raksts sākotnēji tika publicēts 325. izdevums no net, pasaules vislabāk pārdotais žurnāls tīmekļa dizaineriem un izstrādātājiem. Pērciet 325. izdevums vai abonēt tīklā.

Pievienojieties mums 2020. gada aprīlī, izmantojot mūsu Java superzvaigžņu sastāvu GenerateJS - konferencē, kas palīdzēs jums izveidot labāku JavaScript. Rezervējiet tagad vietnēgenerateconf.com 

Jaunākās Ziņas
Kāpēc daudzveidība ir svarīga tīmekļa dizaina nozarē
Tālāk

Kāpēc daudzveidība ir svarīga tīmekļa dizaina nozarē

Tehnoloģiju nozarē ir viena tēma, ka tik bieži nāk klajā, liek vi iem pieceltie rokā un pēc tam atkal uz brīdi pazu t. Lielākotie mum ir tendence to vienkārši novērot un darīt to, ko mē uz katām par p...
Veidojiet mākslu, izmantojot kodu ar Flat Surface Shader
Tālāk

Veidojiet mākslu, izmantojot kodu ar Flat Surface Shader

Tīmekli ir kai ta vieta. Ta ir kļuvi vēl kai tāk , ja tīmekļa dizaineri anāk kopā tikai tāpēc, lai kaut ko izgatavotu, labi, kai ti! Flat urface hader, ie pējam , nav vi noderīgākai no rīkiem, taču, t...
Izveidojiet animētu 3D teksta efektu
Tālāk

Izveidojiet animētu 3D teksta efektu

Kanāda Jam3 Love Lo t ir kai ti tumš , mobilajām ierīcēm gatav interaktīv dzejoli ar patie u irdi par ilg tošajām jūtām ap zaudēto mīle tību. Vietne izkārtojum tika veidot , izmantojot HTML5, izmantoj...