Pilnveidojiet savu tiešsaistes saturu

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 15 Jūlijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 13 Maijs 2024
Anonim
3 SIMPLE Tips to Streamline Your Online Video Content
Video: 3 SIMPLE Tips to Streamline Your Online Video Content

Saturs

Šis raksts pirmo reizi parādījās žurnāla .net 233. numurā - pasaulē visvairāk pārdotajā tīmekļa dizaineru un izstrādātāju žurnālā.

Nesen dzirdēju stāstu par klientu, kurš ieradās sapulcē, kurā bija divas milzīgas kartona kastes, kas pārpildītas ar fotogrāfijām un ar roku rakstītiem dokumentiem. Uz jautājumu, kāds ir šis materiāls, klients atbildēja: "Šis ir manas vietnes saturs."

Satura pārvaldība ir problēma, ar kuru saskaras katrs tīmekļa izstrādātājs. Ne tik tālā pagātnē mūsu aģentūra no klientiem saņēma materiālu dažādos formātos, sākot no krītiņu zīmējumu skenēšanas līdz nebeidzamiem Word dokumentiem (komplektā ar izceltām psihodēliskām varavīksnēm). Mēs saņemtu PowerPoint prezentācijas, InDesign failus un drukātas brošūras. Mūsu ilgi cietušās iesūtnes vaidēja ar neatbilstošiem satura gabaliem.

Šī ārprāta rezultāts bija tāds, ka tika pavadītas neskaitāmas satraucošas stundas, lai atšifrētu pilnīgi nestrukturētus materiālu saišķus. Mēs bijām atstājuši domu: saturs var būt karalis - bet vai tas tiešām nav veids, kā izturēties pret karali?


Traks karalis

Ir rakstīti daudzi raksti par veidiem, kā līdz minimumam samazināt traumas, kad tiek saņemts saturs no klientiem. Daudzos no šiem rakstiem ir izklāstīti labākie veidi, kā klienti var “izspiest” vai pat “pievilināt” saturu, un apgalvo, ka šīs metodes ir derīgi problēmas risinājumi.

Bet šeit ir ideju konflikts. Ja satura stratēģija tagad tiek pieņemta kā pastāvīgs līdzsvars dizaina un izstrādes darbplūsmām, vai tai nevajadzētu ietvert kaut ko aktīvāku, nekā vienkārši “iegūt saturu no klientiem”?

Satura saskaņošana ar dizainu

Tika apgalvots, ka jūsu satura dizains ir jāsaista ar jūsu ... dizaina dizainu. Kā norādīja Mishlaev Vitaliy, ja mums tas neizdodas, dizaineri vienkārši kļūst par gleznotājiem, iezīmējot tukšu audeklu, lai turētu iedomātas struktūras. Tādi jēdzieni kā “satura izstrāde” un “adaptīva satura izstrāde” uzsver viedokli, ka saturs patiešām ir projekta kodols; tas tiešām ir karalis.

Kāpēc tad, kad es runāju ar daudziem tīmekļa praktiķiem, viņus vispirms uztrauc materiāla vākšana? Ja mēs joprojām cīnāmies ar pamatiem, kā mēs varam iesaistīties kādā no satura stratēģijas sarežģītākajiem aspektiem?

Es domāju, ka mums ir jāatstāj šī pamatkoncepcija par satura saņemšanu no klientiem neatkarīgi no tā, kādā formā viņi to iesniedz. Tas ir novecojis, novecojis un būtībā nav saderīgs ar jaunajiem jēdzieniem, kas veido veiksmīgu tīmekļa satura stratēģiju.Apskatīsim tuvāk dažus no šiem jautājumiem un apsvērsim, kā no tiem var izvairīties:


Problēma: saturs ir sadrumstalots

Uzņēmumu tradicionālā satura veidošanā ir divas lielas problēmas:

  • Saturs tiek neatkarīgi plānots, veidots, iesniegts un publicēts.
  • Pats saturs tiek atvienots, līdz tas tiek ievadīts CMS.

Parasti scenārijs ir tāds, ka klientiem, līdzautoriem un / vai satura veidotājiem vienkārši tiek pateikt, kāds saturs ir nepieciešams, un pēc tam turpināt veidot un iesniegt materiālu atbilstoši šīm prasībām.

Piemēram, tehniskajiem rakstniekiem bieži liek iet rakstīt palīdzības dokumentus, kamēr mārketinga autori raksta mārketinga vietnes saturu, un citas grupas pārvalda meklēšanas un sociālo mediju saturu.

Šis darba veids satura veidotājiem apgrūtina reālu skatījumu uz projektu kopumā: lai redzētu, kā viņu satura gabali ir saistīti ar citiem. Tas apgrūtina sadarbību, padarot satura veidotājus mazāk saistošus ar saziņu ar citiem projektā iesaistītajiem cilvēkiem: īpaši ar dizaineriem un izstrādātājiem. Un visbeidzot, tas apgrūtina konkrētu satura gabalu izsekošanu, atjaunināšanu un nomaiņu.


Ievērojot bieži vien pakāpenisku iesniegšanas procesu, kādam laimīgam indivīdam (vai virknei indivīdu ar nenojaušošām iesūtnēm un nesagatavotiem smadzeņu stumbriem), protams, tiek dots uzdevums apkopot, pārskatīt un strukturēt visu šo saturu. Šeit tas var kļūt nesakārtots, jo, lai atteiktos no satura, novērtētu kvalitāti, konsekvenci un atbilstību un pēc tam to visu ievietotu dažādos publicēšanas kanālos, ir vajadzīgs milzīgs laiks un enerģija. Šāda haotiska vide apgrūtina koncentrēšanos uz paša satura integritātes saglabāšanu.

Nepieciešamība nodrošināt, lai projekts tiktu atjaunināts, palielina jautrību, jo satura gabalu pievienošana vai nomaiņa var būt saistīta ar tā paša procesa atkārtošanu. Bieži vien projektu vadītāji vienkārši neuztraucas, un saturam ir atļauts kļūt sapelējis un ierindots.

Risinājums: centralizēt satura izveidi

Veids, kā izvairīties no šī jucekļa, ir saglabāt satura veidošanu pēc iespējas veiklāku. Runa nav par kāda (vai kaut kā cita) nodarbināšanu satura pārvaldīšanai pēc tam, kad tas ir izveidots; runa ir par šī radīšanas procesa pārvietošanu no aizmugures alejām un ievietošanu projektā. Vienkārši veicot mērķtiecīgas diskusijas par to, kas ir jāizveido, un atverot notiekošo sadarbību, saturs kļūs labāks un vieglāk pārvaldāms.

Šos principus var īstenot daudzos projektu vadības rīkos, Trello ir neticami spēcīgs piemērs. Un, ja es pats to saku, arī GatherContent ir diezgan brīnišķīgs.

Problēma: saturs ir dabisks

Projekta satura uzvedība kļūst arvien organiskāka. Nepārtraukti ir jāmainās un jāpielāgojas ārējiem apstākļiem: tāpat kā koks vai jebkurš cits augs, tas nerimstoši aug, met lapas, izliek jaunus zarus ... un, iespējams, uzrāpjas, cirsts vai pat nocirsts.

Turpinot šo līdzību, mēs varam apgalvot, ka, ja mēs vēlamies, lai projekti uzplauktu un, ja mums paveicas, nest augļus, mums tie ir jākopj stabilā vidē ar labi pārvaldītām atbalsta sistēmām.

Risinājums: sākt revīziju agri

Lai izveidotu šādu vidi, ir jāsāk agri. Tāpat kā ar partizānu UX pētījumiem, padarot atsevišķus uzdevumus pietiekami mazus, lai tos varētu veikt stundās vai pat minūtēs, satura pārvaldība var kļūt par kaut ko tādu, kas notiek visa projekta gaitā, nevis vienā milzīgā, izmisīgā pēdējā brīža steigā. Maz un bieži vien ir labāk nekā vēlu un krasi.

Pilna satura audita sāpju vietā sākotnējais process var būt tikpat vienkāršs kā problēmu atklāšana ar esošo vietnes saturu. Vai tas nav būtisks, novecojis, lorem ipsum, neesošs, nesaistīts, salauzts - vai vienkārši nepareizs? Vienkārši norādot uz šiem jautājumiem, tas ir labs veids, kā rosināt šo sākotnējo ieguldījumu satura stratēģijas izstrādē.


Problēma: saturam jābūt konsekventam

Konsekvence ir vārds, ko no jumtiem kliedz satura stratēģi, redaktori, dizaineri, SEO komandas, UX speciālisti, menedžeri, tirgotāji, pētnieki, izdevēji, lietotāji, lasītāji, patērētāji, kritiķi, klienti ... un, iespējams, jūsu māte.

Tomēr konsekvence ir upuris scenārijam, kurā saturs tiek neatkarīgi definēts, neatkarīgi ražots un pēc tam vienkārši “savākts”. Sadalot projektu vairākos atvienotos dokumentos, ir grūti izsekot satura versijām, savstarpējas atsauces dokumentiem vai apskatīt savus projektus no putna lidojuma.

Lai gan ir jēga sadalīt saturu darboties spējīgos gabalos, ja mēs nespējam sasaistīt šos gabalus, kā mēs kādreiz varam nodrošināt konsekvenci un nepārtrauktību?

Risinājums: izmantojiet satura modeļus

Plānojot konsekvenci, apsveriet iespēju izveidot satura modeļus. Tas ir lielisks veids, kā dziļi analizēt projekta mērķus un rezultātus. Satura modeļi darbojas kā lielisks pamats, no kura jūs varat izveidot rakstiskas stila rokasgrāmatas satura veidotājiem (lielisku piemēru skatiet vietnē www.voiceandtone.com).

Vēl viens ātrs risinājums ir izveidot sava satura pamata karti un padarīt to pieejamu visiem iesaistītajiem. Parasti jūsu saturam jābūt savienotam, un to varat izdarīt, vienkārši sagrupējot un saglabājot to tiešsaistē.



Problēma: saturam jābūt pielāgojamam

Vēl viena šobrīd modē esoša koncepcija ir pielāgojams saturs. Tas ir saturs, kuru var papildināt, lai tas atbilstu dažādām ierīcēm, scenārijiem un lietotājiem. Piemērs tam būtu atsaucīga vietne, kas noņem rakstu apakšpozīcijas, kad tās tiek parādītas mazākos ekrānos. Kā saka Erina Kissane: "Sagatavojiet savu saturu visam, jo ​​tas darīs visu."

Kaut arī tas, ka klienti vai līdzautori patstāvīgi ražo saturu, pats neliedz saturam kļūt pielāgojamam, satura sadrumstalošana pirms publicēšanas lielā mērā nav saderīga ar šiem jaunajiem pielāgojamības kritērijiem, jo ​​tas padara neiespējamu reālas produkcijas priekšskatīšanu vai prototipēšanu.

Risinājums: iemācieties C.O.P.E

Kā novērojusi Karena Makgrane, ja vēlaties izveidot pielāgojamus satura izplatīšanas līdzekļus, jums ir jāizstrādā saprātīgi apzīmētas un labi strukturētas satura krātuves. Tas nenozīmē, ka vienkārši sadaliet savu saturu un sūknējiet ierīcēm raksturīgus formātus dažādās mēģenēs. Tam būtu jāietver arī daudz vairāk nekā lieliska CMS. Tā vietā iemācieties C.O.P.E (izveidot vienreiz, publicēt visur): izveidojiet vienu labi pārdomātu krātuvi, lai darbinātu vairākas savas vietnes versijas.

Lai gan C.O.P.E-ing jēdziens nozīmē minimālu koncentrēšanos uz ražošanu, es domāju, ka, lai patiesi rūpētos par pielāgošanās spēju, arī satura radīšanas veidam ir jākļūst plūstošam. Lai panāktu maksimālu efektivitāti, krātuvju attīstībai patiešām būtu jāietver elastīga sadarbība ar satura veidotājiem. Ja kāds ir veltīts gabalu izsekošanai un nomaiņai centrālā vietā, tas veicina daudz stingrāku tehniskās apkopes kontroli.



Problēma: saturam jābūt atvērtam

Word dokumenta vai izklājlapas pārvietošana ar prasību sarakstu tiešām nedarbojas kā sadarbības platforma. Ja vēlaties panākt sadarbību, jums acīmredzami jāsavieno ne tikai saturs, bet arī cilvēki, kas iesaistīti dažādos tā izstrādes un ražošanas posmos.

Risinājums: tiešsaistes sadarbības rīki

Pateicoties interneta brīnumiem, to ir viegli pārveidot par satura glabāšanu un pilnveidošanu tiešsaistē un pastāvīgu piekļuvi tam. To darot, jūs varat atvērt satura izstrādes procesu, uzreiz izveidojot plūstošāku un pārredzamāku darba metodi - un ideju vienkārši definēt prasības aizstāt ar atvērtu vadīšanas sistēmu.

Viens no galvenajiem ieguvumiem ir tas, ka, mudinot dizainerus un izstrādātājus konsultēties ar reālu saturu visā projektā, dizains un satura izstrāde var kļūt sinhronāka.

Vienkāršākais veids, kā sākt šo procesu, ir izmantot vienu no daudzajiem tiešsaistes dokumentu glabāšanas rīkiem: Dropbox, SugarSync, Just Cloud un Google Drive ir vieni no populārākajiem. Atkarībā no jūsu projekta jūs varētu gūt labumu arī no citu rīku, piemēram, Basecamp, pieņemšanas, kuri ir vairāk veltīti cilvēku pārvaldībai un tādējādi ļauj jums sniegt tiešākas norādes satura veidotājiem.

Šis nepārprotami ir ļoti vispārināts scenārijs, taču, lai arī tas var nebūt piemērots visiem, ir vērts veltīt laiku, lai apsvērtu vispārējo saziņas, vadības un sadarbības ētiku, kas izriet no satura atvēršanas un glabāšanas tiešsaistē.


Problēma: satura uzturēšana

Kad kļūst neskaidrs, kur atrodas saturs, to ir grūti atjaunināt un tas var ātri kļūt neatbilstošs. Atkal domājiet par to kā par dzīvo lietu, kurai nepieciešama pastāvīga uzmanība un pastāvīga apkope. Profesionāļi tagad pieiet projektiem ar domu, ka dizains ir nepārtraukts, iteratīvs process, un jums vajadzētu apsvērt arī satura testēšanu un atjaunināšanu no šī viedokļa.

Dažādi projekti izmaina dažādus apkopes termiņus, taču reti kad saturu var atstāt ļoti ilgi, neprasot vismaz dažus nelielus atjauninājumus.

Risinājums: regulāri satura auditi

Ir daži lieliski rīki vietņu satura pārbaudei. Pārsvarā jums vajadzētu ieskatīties lapā Trawler: neticami ātrs līdzeklis satura audita veikšanai. Satura ieskats izstrādā arī rīku satura auditam, kas sola pārvarēt jaunu pamatu mūsu satura uzturēšanas veidā.

Koncentrējoties vairāk uz mazākām organizācijām, Perch ir CMS, kas padara brīnišķīgi ērtu satura izsekošanu un atjaunināšanu. Koncentrējoties uz pieredzes vienkāršošanu, izstrādātāji ir atvēruši apkopi daudz plašākam cilvēku lokam, piemēram, klientiem, tehniski neprātīgiem reklāmas tekstu autoriem un vietņu īpašniekiem.

Resursu masīvs

Kā mēs redzējām, ir daudz veidu, kā defragmentēt satura izstrādi un integrēt to pārējā jūsu tīmekļa dizaina procesā; lai izveidotu pamatu satura stratēģijai. Es esmu pārliecināts, ka rīki, kas veicina saziņu un sadarbību visā izstrādes procesā, patiešām var ņemt saturu no projekta malām un ievietot to vietā, kur tas pieder: skatuves centrā.

Galvenokārt saturs ir jāattīsta, nevis jāapkopo - tas ir, tas ir patiesi jāintegrē ar pārējās vietnes izstrādi. Izmantojot tādas metodes kā satura modelēšana un pieņemot konsekventu testēšanas, eksperimentēšanas un veiklas izstrādes un uzturēšanas stratēģiju, jūs varat padarīt savu saturu konsekventāku, labāk piemērotu jūsu dizaina darbam un labāk definēt vietnes jūs ražojat.

Atklājiet 20 labākos stiepļu rāmēšanas rīkus dizaineriem vietnē Creative Bloq.

Vietnes Izvēle
Google Apps neizmanto IE7 atbalstu
Izlasīt

Google Apps neizmanto IE7 atbalstu

Google ir atklāji plānu vi ā Google App atbal tīt tikai moderna pārlūkprogramma . Oficiālā Google Enterpri e emuāra ziņojumā ir izklā tīt uzņēmuma lēmum 2011. gada augu tā atteiktie no atbal ta Intern...
5 projektu vadības rīki animācijas projektiem
Izlasīt

5 projektu vadības rīki animācijas projektiem

Arvien vairāk uzņēmumu uzdod dizaina aģentūrām izveidot animācija produktu un pakalpojumu tirdzniecībai. Animēti videoklipi palīdz aizraujoši, izklaidējoši un iejūtīgi reklamēt uzņēmuma produktu vai p...
Izveidojiet mobilo veidni ar stūri
Izlasīt

Izveidojiet mobilo veidni ar stūri

‘Mobilai ’: tik intere ant un vi aptveroš vārd . Šķiet, ka šajā dienā tā ir vai nu galvenā arunu tēma tarp tīmekļa dizaineriem un iz trādātājiem, vai arī tā ir vi maz tangenciāli ai tīta. Tieši tad, k...