5 juridiskie termini, kas jāzina katram dizainerim

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 6 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 18 Maijs 2024
Anonim
Dragnet: Homicide / The Werewolf / Homicide
Video: Dragnet: Homicide / The Werewolf / Homicide

Saturs

Neatkarīgi no tā, vai jūsu lieta ir grafiskais dizains, tīmekļa dizains vai 3D māksla, jums ir jāaizsargā sevi. Lai jūsu darbs neizraisītu tiesiskas darbības, visu veidu māksliniekiem (un jo īpaši ārštata darbiniekiem) ir jāapmeklē diezgan viltīgs juridiskais žargons. Tas var šķist milzīgs, tāpēc mēs to esam sadalījuši piecos galvenajos terminos, uz kuriem katram māksliniekam vajadzētu pievērst uzmanību.

01. Nevainīgs pārkāpums

Nevainīgs pārkāpums ir gadījums, kad kāds, kurš kopē jūsu darbu, var apgalvot, ka nezināja, ka pārkāpj tiesības. Tas nozīmē, ka viņiem nebija ne mazākās nojausmas, ka uz darbu ir aizsargātas autortiesības, vai arī viņiem nav iespēju sazināties ar darba īpašnieku (Bāreņu darbs, legalizēts). Jūs varat mēģināt no tā izvairīties, pievienojot: Autortiesības © [darba pirmās publikācijas gads] [autortiesību īpašnieka vārds]. Visas tiesības paturētas. ’Uz jūsu druku vai renderēšanu.


02. Atvasināts darbs

Atvasināts darbs ir darbs, kura pamatā ir esošais modelis. Ja jūs, piemēram, izveidojat ieroci un pēc tam modificējat to tā, lai tas izskatītos pēc kaut kāda Deivids Kronenberga izveidotā grumbuļainā putra, tas ir atvasināts darbs. Ja modelis nav jūsu, bet jums ir atļauja vai licence, autortiesības aizsargās tikai jūsu veiktās izmaiņas.

03. Pārveidojošais darbs

Transformējošs darbs ir kaut kas tāds, kas aizņem jau esošu darbu un piešķir tam papildu vērtību, piešķirot tam jaunu formu, mērķi vai nozīmi. Ja mēs vēl vairāk mainītu atvasināto ieroci no iepriekš minētā piemēra, sagrieztu stobru divās daļās un ievietotu tajā mazus āķus, tas tiktu atkārtoti ievietots atslēgu vai juvelierizstrādājumu krātuvē un piešķirtu jaunu nozīmi (ironija).

04. Godīga izmantošana

Godīga izmantošana ir izņēmums autortiesību likumos. Tas ļauj nesankcionēti izmantot ar autortiesībām aizsargātus darbus ziņošanai, komentēšanai, izglītošanai vai pat parodēšanai. Parasti tiek izmantots neatļauts darbs godīgā lietošanā, izmantojot darba fragmentu un piešķirot pienācīgu kredītu, vienlaikus nekaitējot sākotnējā darba komerciālajai vērtībai.


05. DMCA

Digitālās tūkstošgades autortiesību likums (DMCA) ir Amerikas autortiesību likumu kopums, kas tikko izveidots, lai risinātu digitālā materiāla jautājumus. Daudzās valstīs ir līdzīgi likumi. Kopumā DMCA mērķis ir aizsargāt gan autortiesību īpašnieku, gan patērētāju tiesības. Kad kāds redz, ka viņu autortiesības tiek pārkāptas tiešsaistē, tas nodrošina tīmekļa mitinātājiem un interneta pakalpojumu sniedzējiem drošu vietu pretenzijām par autortiesību pārkāpumiem, ja viņi ievieš noteiktas paziņojuma vai noņemšanas procedūras par pārkāpjošo priekšmetu.

Dalīties
Google Apps neizmanto IE7 atbalstu
Izlasīt

Google Apps neizmanto IE7 atbalstu

Google ir atklāji plānu vi ā Google App atbal tīt tikai moderna pārlūkprogramma . Oficiālā Google Enterpri e emuāra ziņojumā ir izklā tīt uzņēmuma lēmum 2011. gada augu tā atteiktie no atbal ta Intern...
5 projektu vadības rīki animācijas projektiem
Izlasīt

5 projektu vadības rīki animācijas projektiem

Arvien vairāk uzņēmumu uzdod dizaina aģentūrām izveidot animācija produktu un pakalpojumu tirdzniecībai. Animēti videoklipi palīdz aizraujoši, izklaidējoši un iejūtīgi reklamēt uzņēmuma produktu vai p...
Izveidojiet mobilo veidni ar stūri
Izlasīt

Izveidojiet mobilo veidni ar stūri

‘Mobilai ’: tik intere ant un vi aptveroš vārd . Šķiet, ka šajā dienā tā ir vai nu galvenā arunu tēma tarp tīmekļa dizaineriem un iz trādātājiem, vai arī tā ir vi maz tangenciāli ai tīta. Tieši tad, k...