Tā ir grāmata ... vai tā ir?

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 28 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 16 Maijs 2024
Anonim
Guntara Rača grāmata "LAIKAM LAIKA NAV" 28.10.2015
Video: Guntara Rača grāmata "LAIKAM LAIKA NAV" 28.10.2015

"Tā ir grāmata!" kliegt manus bērnus, kad mēs lasām vienu no mūsu iemīļotākajiem stāstiem pirms gulētiešanas - skaisti ilustrētu Lane Smita pasaku, kur grāmatu mīlošai pērtiķei ir jāsaka IT zinošam ēzelim tieši tā, kas ir grāmata, pacietīgi paskaidrojot ēzelim, ka tā var " t saspiediet un ritiniet lapas. Tomēr mūsu izpratne par to, kas ir “grāmata”, digitālajā laikmetā strauji mainās - it īpaši nākamajai paaudzei.

Pāreju no grāmatas uz e-grāmatu ir bijis samērā viegli uztvert. E-grāmatu lasītāji piedāvā burtisku tulkojumu, pārvēršot lapas vienkāršā digitālā ierīcē. Kad iPad tika palaists 2009. gadā, pārpilnība izdevēju un izstrādātāju sāka eksperimentēt ar grāmatu saturu lietotņu telpā. Šīs tā dēvētās “kafijas galdiņu” lietotnes grāmatu no jauna iedomājas jaunos multivides formātos, taču tās ir tikai viena stāsta daļa.

Touch Press un Faber agrīnā sadarbība ar Saules sistēmas iPad lietojumprogrammu parādīja, ka vislabāk pārdotais autors Markuss Čovs lietotāju vai lasītāju apved mūsu kosmiskā pagalmā, kurā ir vairāk nekā 150 lappušu, kas veidotas no skaistām interaktīvām ainām, 3D objektiem un videoklipiem. Daudzi jautāja, vai tas bija multimediju projekts ar grāmatu saturu, vai digitāla grāmata ar multimediju saturu. Tie paši līdzstrādnieki vēlāk izlaida TS Eliot ‘The Waste Land’ iPad, ko varētu ērtāk raksturot kā ‘grāmatu’. Pat ar daudzām interaktīvām funkcijām teksts un tā dažādās interpretācijas ir tik svarīgas lietotnei. Interesanti, ka Touch Press savus projektus vienmēr ir aprakstījis kā “grāmatas”.

Šovasar Heuristic godalgotā lietotne London: A City Through Time iPad izaicināja mūsu “grāmatas” interpretāciju, par pamatu ņemot Pana Makmilana The London Encyclopedia un iemetot trīspakāpju laika skalu, pilsētas panorāmas, audio ekskursijas, reti fotogrāfijas un pārsteidzošas video dokumentālās filmas. Projektā iesaistīto dizaineru un izstrādātāju izaicinājums bija nodrošināt, lai lasītāji varētu viegli atrast visu saturu.

Īpaši bērnu tirgū robežas starp grāmatu un spēli ir neskaidras. Jaunie izdevēji, piemēram, Nosy Crow un Me Books, ir cītīgi strādājuši, lai izveidotu digitālas grāmatas, kas liek bērniem vienlaikus lasīt, spēlēt un mācīties. Tiek izveidots jauns “stāstu pasaules” klāsts bērniem ar izdevējiem, kuri ļoti cenšas izmantot Moshi Monster pieeju, lai mēģinātu iesaistīt bērnus ar šo stāstu.

Debates par grāmatas nākotni atkal tika izvirzītas vasarā ar Fifty Shades fenomenu, bet patiesībā diskusija turpinās gadu desmitiem. 1993. gadā autors Duglass Adamss (pirmais cilvēks, kurš Lielbritānijā iegādājās Macintosh datoru) teica pravietiski: “Visas lietas, kas kādam patika par iepriekšējo veidu grāmatām - bildes, tekstu, ritināšanu, lapu pagriešanu - varēja modelēt programmatūrā, un jūs varētu ņemt tik daudz grāmatu, cik vēlaties, visur, kur vēlaties. ”

Jauni grāmatu formāti ir kļuvuši par daļu no mūsu lasīšanas dzīves un vienlaikus rada iespējas un izaicinājumus izdevējdarbības nozarei. Izdevēji ir izvēlējušies izstrādātājus, interaktīvos dizainerus un animatorus piesaistīt uzņēmumam vai nodot šīs zināšanas ārpakalpojumā. Tas, kā lasītāji atrod šos jaunos grāmatu produktus, rada vēl vienu sarežģījumu kopumu. Ar tik daudzām lietotnēm App Store, kā izdevēji var pārliecināties, ka viņu izstrādājumi izceļas? Un, kad jūs reklamējat multivides lietotni par 9,99 mārciņām, kā jūs pamatojat cenu patērētājiem, ja tik daudz citu lietotņu ir tikai 69 p? Konkurence ir tik liela, ka izcils dizains un pārdomāta lietotāja pieredze ir būtiskāka nekā jebkad agrāk.

Tātad, ko mēs varam gaidīt redzēt 2013. gadā? Visticamāk, turpinot plašsaziņas līdzekļu konverģenci, parādīsies jauna izdevēju un izdevniecību šķirne.

Apvienošanās starp pingvīnu un Random House, bez šaubām, radīs lielvaru izdevēju, taču novatoriski izdevējdarbības modeļi noteikti izaicinās tradicionālos. Tādi uzņēmumi kā And Other Stories un Nav saistību jau izmanto tehnoloģiju, lai veidotu demokrātisku un pūļa radītu ieguldījumu publicēšanas procesā.

2013. gadā mēs, visticamāk, redzēsim daudz vairāk eksperimentālu pašu rakstnieku līdzdalību, un mēs sagaidām, ka vēl vairāk strādāsim tieši kopā ar tehnologiem, lai radītu jauna veida darbus. Tā kā augstas raudzes, godalgoti literārie autori, piemēram, Margareta Atvuda, eksperimentē ar fanu fantastikas rakstīšanas platformām, piemēram, Wattpad, tiek atvērts to rakstnieku plūds, kuri vēlas izpētīt šo jauno digitālo pasauli.

Autori vēlēsies tieši sadarboties ar dizaineriem, animatoriem un tehnologiem, un otrādi. Mēs redzēsim daudzus dizaineru, animatoru un tehnologu ierosinātus projektus, kas stāstu arēnā ienesīs viņu radošos instinktus un pieredzi. Šīs novatoriskās pieejas saturam ir tās, kuras mēs ar vislielāko interesi izskatīsim līdz 2013. gadam.


Lejupielādējiet labākos bezmaksas fontus mūsu māsas vietnē Creative Bloq.

Mūsu Izvēle
Lightroom vs Photoshop: kas ir labākais?
Atklāt

Lightroom vs Photoshop: kas ir labākais?

PĀRIET UZ: Ka ir Lightroom? Ka ir Photo hop? Lightroom priekšrocība Photo hop priekšrocība Izmantojot Photo hop un Lightroom Lightroom v Photo hop: cenu noteikšana Lightroom v Photo hop01. Ka ir Ligh...
7 web dizaina kļūdas, ko pieļauj katrs iesācējs
Atklāt

7 web dizaina kļūdas, ko pieļauj katrs iesācējs

Ek perimentēšana un kļūdu pieļaušana ir varīga mācību a tāvdaļa. Katru gadu univer itāte pa niedzēja darbā e redzu, kā jaunie tudenti avā tīmekļa dizaina darbā pieļauj tāda paša kļūda . Ceram , ka šei...
Izstrādājiet portfeli, kas iesaiņo perforatoru
Atklāt

Izstrādājiet portfeli, kas iesaiņo perforatoru

E katru dienu kato daudzu radošo CV un portfeļu avā darbā Fanta y, aptverot plašu di ciplīnu un talantu loku. Tā kā to ir tik daudz, man bija jāiz trādā tratēģija, ka man ļautu ātri pateikt, vai dizai...