Kā 90. gadu kluba kultūra veidoja jūsu radošo karjeru

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 20 Jūlijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 11 Maijs 2024
Anonim
How Club Culture Started In 90’s Johannesburg | Rave & Resistance
Video: How Club Culture Started In 90’s Johannesburg | Rave & Resistance

Rakstniece un raidorganizācija Miranda Sawyer trīs gadu desmitus ir bijusi neatņemama mūzikas un radošās kultūras sastāvdaļa, un savā jaunākajā grāmatā Nav laika viņa pēta, ko pusmūžs nozīmē gan viņai, gan visiem, kas pilngadīgi deviņdesmitajos gados.

12. nodaļā Sojers aplūko darbu un karjeru, un šāds izvilkums var būt jēgpilns tiem no jums, kuri 20. gadsimta pēdējo desmitgadi pavadīja kā 20 gadus vecs cilvēks, kuram patika kluba kultūra un viss, ko tā ietvēra, kad jūs sākāt darbu. savu radošās karjeras ceļu.

  • 10 lietas, kuras neviens jums nestāsta par ārštata darbu

80. gadu beigu un 90. gadu sākuma klubu revolūcija negaidīti ietekmēja darbu. Kaut kā vienotība, ko cilvēki atrada uz deju grīdas, - atbrīvošanās, mīlestība - lika viņiem ticēt, ka garas stundas sliktā darbā nav tas, kā viņiem vajadzētu iet. Viņi atteicās no darba admin, viņi pameta koledžu, atlaida sevi no vadības konsultācijām (boooorrrrriiiiinnng), viņi aizgāja no darba cepumu fabrikā un nekad vairs neatgriezās. Šomam, vienam no pirmajiem skābju nama klubiem, bija informatīvais izdevums. Dažus mēnešus pēc kluba atvēršanas Dženija Ramplinga, dīdžeja Denija sieva, biļetenā uzrakstīja rakstu, kurā aicināja Shoom pastāvīgos darbiniekus nepamest darbu.


Bet viņi to darīja. Tā darīja klubu dalībnieki Hacienda, laukos ap Londonu, pie pamatiem, pie Cream. Kaut kas bija saistīts ar mājas mūzikas jaunumu - veidu, kā tas mulsināja policiju un izjauca iestādi -, kas lika klubu viesiem justies spējīgiem pārvarēt to, kas vienmēr bijis, revolucionizēt savu dzīvi, atteikties no strupceļa darbiem un izveidot savu dzīvesveids. Tā viņi darīja; vai vismaz mēģināja. Daži vienkārši devās uz klubiem, nevarēja atrast laiku vai domas neko citu (varbūt mazliet nodarboties). Bet citi kļuva par apģērbu izgatavotājiem vai grafiskajiem dizaineriem, nonāca žurnālistikā. Daudzi kļuva par dīdžeju, ielādējās apvienojušās grupas, citi muzicēja solo, savās guļamistabās, nospieda dziesmu un aiznesa balto etiķeti uz ierakstu veikaliem. Viņi sāka uz skatuves filmēt koncertus vai filmēt draugus, veidot smieklīgas animācijas vai paši būt smieklīgi. Viņi izveidoja žurnālus vai ierakstu kompānijas, kļuva par aktieriem vai vadītājiem vai PR vai modeļiem.

Un ... tas darbojās. To tagad sauc par maigo spēku - vietas atmosfēru, tās ētiku un stilu, socializācijas iespējas, unikālo šarmu, lai gan toreiz daži cilvēki uztraucās, ka tas ir maigs tečerisms. Vai tiešām varētu pastāvēt ētisks uzņēmējdarbība? Vai neviens darbs ārpus valsts sektora nebija tikai Torijs-Lite? Daudzi no mums joprojām varēja atcerēties ražošanas nozares, it īpaši ziemeļos. Mums bija aizdomas par privātu uzņēmējdarbību. Līdz brīdim, kad sapratām, ka tas varētu nozīmēt, ka mēs ar savām idejām un draugiem darām lietas, kas mums patīk, un saņemam par to samaksu.


90. gadu radošās industrijas auga un pamanījās, līdz tās kļuva par daļu no tā, kā Lielbritānija pārdeva sevi pasaulei

Tā mēs arī darījām. Tajā laikā tas nozīmēja brīvību, azartu un nedaudz naudas. Mūsu radošums, idejas un spars bija mūsu nodarbinātības risinājums. Cik dīvaini - nepatīkami, satraucoši - skatīties apkārt un redzēt, ka šie risinājumi, šķiet, vairs nedarbojas. Vismaz ne jums.


Vai mums vajag sliktu puisi? Varbūt mēs to darām. Ieej, virpinot viņa drausmīgās ūsas, internetā. Kopš 2000. gada internets ir visu mainījis. Tas ir izpostījis mūzikas biznesu, sagrauzis drukāto žurnālistiku, izšķērdējis grāmatas, filmas un komēdijas, pat modi. Vienīgā radošā industrija, kuru tā nav torpedējusi, ir tēlotājmāksla, un tas ir tāpēc, ka mākslas vērtība ir tās unikalitātē, tas, ka tur ir vienīgais radījums. Lielākā daļa citu jautru lietu ir atkarīga no reproducēšanas un no autortiesībām uz visu, kas tiek reproducēts. Bet Bad Guy internets cīnījās dūri ar autortiesībām un izsmērēja autortiesības pa visām sienām. Tad viņš atdeva visas reprodukcijas bez maksas. Un šie faktori apvienojumā ar to, kā visi tagad vēlas būt radoši (tas jaunais lietvārds, nevietā esošais īpašības vārds) - pat baņķieru dēli un meitas, pat politiķu bērni - nozīmē, ka darbs nav tāds, kā agrāk būt.


  • Ekspertu ceļvedis darbam mājās

Es domāju par saviem draugiem, kas sestdienas vakarā pārvietojas pa automaģistrāli, lai spēlētu kapsētas slotu studentu arodbiedrībā. Izklaidējot iereibušus vecmeitu un vecpuišu ballītes komēdijas vietā, kas pēc pulksten 22:30 pārvēršas par naktsklubu. Rakstot kopijas par pusi no likmes, ko saņēmām, kad sākām darbu. Tiek pārraidīti pēc remiksiem, jo ​​ir jaunāks, lētāks dīdžejs, kurš tos uzskaita kā varoņus. Vēlreiz tiek lūgts strādāt par brīvu “riska darījuma” dēļ, kad banka stingri atsakās skaidrā naudā veikt šīs riska pārbaudes.


Dažreiz es brīnos, kāpēc mēs nekad neuztraucāmies ar pensiju vai “ieguldījumiem”, lai kādi tie būtu. Un laika pavadīšana ārpus ģimenes kļūst grūtāka katru reizi, kad dodaties prom. Nakšņošana visu nakti kļūst par fizisku neiespējamību, ja vien nav jāuztraucas par to, kā maksāsiet nākamo rēķinu kopu ... bet jums jāpaliek augšā, jo vienīgais veids, kā samaksāt hipotēku, ir strādāt līdz rītam. Kad jūs uzņematies daudz slikti apmaksātu mazu darbu, jo jūs vairs nevarat noslēgt līgumu par regulāru darbu.

Katrs darbs ir mazliet darbs. Nekas nav drošs. Maiņu darbs, nepilna laika darbs, līgums uz apmēram mēnesi. Uzņēmumi nevēlas maksāt atalgojuma saņēmējiem tikai dažu nedēļu algu par darbu, kas kādreiz būtu prasījis pusgadu. Un atšķirībā no 70. un 80. gadiem sievietes tagad atrodas tirgū. Mēs sastādām 49 procentus no darbaspēka. Tur ir septiņi miljoni cilvēku, kuri vēlas strādāt tikpat daudz kā jūs.

Mums tiek lūgts strādāt bez maksas “riska darījuma” dēļ, kad banka stingri atsakās skaidrā naudā veikt šīs riska pārbaudes


---

Tiek lēsts, ka ASV līdz 2020. gadam 40% darbaspēka būs ārštata darbinieki. Lielbritānijā visās nozarēs strādā 1,4 miljoni ārštata darbinieku; tas ir par 14 procentiem vairāk nekā pirms 10 gadiem. Patlaban ārštata darbs tiek uzskatīts par pievilcīgu karjeras iespēju 87 procentiem studentu, kuri studē grādu (es teiktu, pragmatisms). Lielbritānijā 15 procenti vecāko vadītāju ir pašnodarbinātie; 13 procenti IT speciālistu; 12 procenti inženieru; 40 procenti dizaina un mediju profesionāļu; un 56 procenti kvalificētu būvniecības tirgotāju. ES darba tirgū ārštata darbinieki pieauga no nepilniem 6,2 miljoniem 2004. gadā līdz 8,9 miljoniem 2013. gadā, kas ir pieaugums par 45 procentiem.


---

Esmu bijis ārštata darbinieks visu savu darba mūžu, izņemot divu gadu nodarbinātību Smash hits. Katru reizi, kad pabeidzu kādu rakstu, es atkal esmu lieka.

Šis ir izraksts no NAV LAIKA. Pusmūža, ja jūs joprojām domājat, ka esat jauns, pēc Miranda Zojere, publicēja 4. īpašums. Pērciet to no Amazon šeit.

Skatīt Vairāk
BT 2012. gada Olimpisko spēļu mantojums: 320 gigapikseļu Londonas attēls
Izlasīt

BT 2012. gada Olimpisko spēļu mantojums: 320 gigapikseļu Londonas attēls

Gigapixel ek pertu 360 Citie uzņemtā Londona panorāma būtu tikpat plata kā Bekingema pil , ja to izdrukātu ar normālu fotogrāfija izšķirt pēju - ta ir daudz tinte tinte .Tālāk jū varat redzēt dažu att...
Kā izdarīt degunu
Izlasīt

Kā izdarīt degunu

Deguna zīmēšana apguve ir viena no eja viltīgākajām daļām. Varbūt to apgrūtina formu dažādība, ko mē redzam katru dienu, vai varbūt ta ir ai tīt ar veidu, kādā šī forma ēž uz eja .Šī apmācība niedz āt...
Aizkulises: Vine 3D darbs Merlin
Izlasīt

Aizkulises: Vine 3D darbs Merlin

E oša TV pārraide pārņemšana vienmēr ir grūt priekšlikum , ka ar nepieciešamību aglabāt vizuālo kon ekvenci, vi u nodošana aktīvu integrēt citā tudija cauruļvadā un neizbēgami pacelt latiņu vēl aug tā...