Kā pasargāt savus dizainus no autortiesību zagļiem

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 2 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 14 Maijs 2024
Anonim
How to Copyright & Protect Your Digital Art
Video: How to Copyright & Protect Your Digital Art

Saturs

Lieciet pildspalvu pie papīra, pirkstus pie tastatūras vai instrumenta, lai ierakstītu, un jūs izveidojat kaut ko no nekā. Jūs esat šī teikuma, mākslas darbu vai trokšņa vienīgais juridiskais un morālais īpašnieks, un pastāv likumi, kas nodrošina jūsu īpašumtiesību aizsardzību.

Autortiesību pārkāpumi nekad nav bijuši tik stingri īstenoti, sākot no pārrobežu likumiem un līgumiem līdz modrām vietnēm, kurās tiek nosaukts un apkaunots. Tomēr radošo īpašumtiesību pārkāpumu skaits pieaug. Neatkarīgi no tā, vai darbs tiek nodots tālāk, komercsabiedrību autortiesību pārkāpumi vai piķa darbs, kas tiek atklāts, nezinot tā sākotnējo radītāju, ir radoši darbi, kas tiek izmantoti bez īpašnieka atļaujas.

Agrāk potenciālajiem autortiesību zagļiem bija daudz grūtāk. Bet reklāmdevējiem ir jāpopularizē savas prasmes - un tas nozīmē darba nodošanu tiešsaistē. Neatkarīgi no tā, vai jūsu darbs tiek tieši nokopēts un nodots kā kāda cita darbs vai izmantots ārpus konteksta kāda cita materiāla labuma gūšanai, vai jūsu dizains vai stils tiek plaģiāts, rezultāts ir tāds pats. Jūsu tiesības tiek pārkāptas, jūs nonākat bez kabatas un - bieži vien vēl svarīgāk - jūsu darbs un radošie centieni netiek atzīti.


2012. gada jūnijā Robynne Raye no dizaina firmas Modern Dog pieņēma galantu lēmumu pārdot studijas ēku. Kāpēc galanti? Tā kā Rejs to darīja, lai savāktu līdzekļus, gatavojoties autortiesību pārkāpumu cīņai ar pasaules lielāko mediju konglomerātu Disney, kas 2011. gadā guva vairāk nekā 40 miljardu ASV dolāru ieņēmumus.

Tiesvedībā tiek apgalvots, ka studijas 2008. gada grāmatas Modernais suns: plakātu mākslas 20 gadi mākslas darbs tika izmantots T-kreklos, kas pārdoti veikalos Target - Disneja piederošajā mazumtirgotājā. "Mūsu pirmā reakcija bija šoks," saka Rejs. "Cits dizaineris, kas strādāja vietējā Sietlas studijā, piezvanīja, lai redzētu, ka viņš redzēja mūsu ilustrācijas par produktu, ko pārdod ar lielāko mazumtirgotāju, kā arī ar karodziņu, kas reklamē filmu. Dažu dienu laikā pēc brīdinājuma mēs pasūtījām preci apskatīt mēs paši. "

Mūsdienu suņa lieta ir labi dokumentēta tiešsaistē, taču, turpinoties tiesas prāvai un tiesāšanai vēlāk 2013. gadā, Reja ir ierobežota, ko viņa var pateikt. Novērotājam pārkāpums šķiet pilnīgi skaidrs; cīņa par atzīšanu, labošanu un kompensāciju tomēr ir nekas cits. "Būtu jauki sākt ar publisku atvainošanos un atzīšanu par nepareizu rīcību, lai mēs varētu uzstādīt rekordu taisni, taču mums nav aizturēta elpa," saka Rejs. "Tad jāseko naudas kompensācijai. Mēs uzskatām, ka atbildētāji mūsu lietā uzstātu uz neko mazāku, ja galdi tiktu apgriezti."


Cīņas izmaksas par savu stūri

Tiesvedība tomēr nav lēta. Studijas izveidotā pūļa finansēšanas mācība - www.friendsofmoderndog.com - līdz šim ir palielinājusi USD 40 000, kas nepieciešami lietas nodošanai tiesai (un ziedojumi joprojām tiek pieņemti), tomēr autortiesību aizsardzības likums, īpaši ASV, diskriminē mazais puisis. "Mūsdienu suns tiesājas situācijā, kurā viņiem ir taisnība," saka Marians Bantjess, kanādiešu dizainers un tipogrāfs, kura darbs ir daļa no Kūpera-Hjūita Nacionālā dizaina muzeja pastāvīgās kolekcijas. "Ja es būtu mūsdienu suņa situācijā, es neesmu pārliecināts, ko es darītu. Viņi patiešām cīnās par daudziem maziem operatoriem, kuri ir autortiesību īpašnieki.

"Man ir bijuši trīs autortiesību pārkāpumu gadījumi, kurus esmu meklējis," turpina Bantjess, kurš vēlas norādīt uz dizaineru un ilustratoru grūtībām, risinot pārkāpumus. "Neviens no viņiem netika izskatīts pilnā tiesvedībā, bet tika atrisināts ar mana advokāta vēstulēm. Vismazāk apmierinošais bija līdzīgs Modern Dog gadījumam, kad ļoti slavena repa zvaigzne ar savu apģērba līniju pārdeva T-kreklu, izmantojot manu". Seduction gabals, kas tika modificēts, lai uzrakstītu viņa vārdu. Tas neapšaubāmi bija mans darbs, taču viņa advokāti noliedza jebkādas nepareizas darbības un piedāvāja samierināties ar salīdzinoši nelielu summu. Mans advokāts man teica, ka mēs varam to nodot tiesai, un mana lieta bija spēcīga bet tas man maksās vismaz 10 000 USD - iespējams, vairāk kā 30 000 USD - un, ņemot vērā, ka tas bija T-kreklu dizains, viens no daudzajiem pēc zīmola, maz ticams, ka norēķinu vērtība pārsniegs manus juridiskos izdevumus. Tāpēc es paņēmu norēķinu. "


Radītājiem, piemēram, Modern Dog un Bantjes, ir sarežģīti sekot viņu darbam un noteikt, kur tas ir piesavināts. Pastāv izsekošanas pakalpojumi, kas pārbauda attēlu pārkāpumus, piemēram, TinEye, taču lietotāju atsauksmes ziņo par tādiem rīkiem kā trāpījums un nepieļaušana. Radošais svītrkods ir jauna darbvirsmas lietotne, kas lietotājiem ļauj reģistrēties un pievienot svītrkodu agrīnās stadijas IP un atbilst Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) standartiem. Google reverso attēlu meklēšanu var izmantot arī, lai tralētu tīmekli darba gadījumiem, kuri tiek kopēti un nodoti kā citi, bet kas notiek, ja jūsu darbs nekad nav redzējis dienasgaismu, bet tomēr tiek kopēts?

Tas notika ar eksperimentālo tipogrāfu Kreigu Vordu, kurš 2012. gada Ziemassvētku laikā pamanīja motorkompānijas Lincoln TV reklāmu, kurai bija pārsteidzoša līdzība ar ITV Drama identitāti, kuru Ward pabeidza gada sākumā. Situāciju vēl vairāk pasliktināja tas, ka Vards bija piedalījies Linkolna projektā un kā piemēru iesūtījis ITV idejas. "Es vienmēr mazliet atsitos, kad redzu šāda veida lietu," saka Vards. "Tas nebija izskats, par kuru es varētu pretendēt uz īpašumtiesībām, lai gan projektos iepriekš esmu izmantojis balto un balto."

Viņš turpina: "Ja es nebūtu iesaistījies piķa procesā, tas būtu pavisam cits stāsts. Viņi varēja pieprasīt iedvesmu no vairākiem avotiem un likt to nejauši. Lieta ir tāda, ka es viņiem piegādāju piemēru ļoti līdzīga projekta ietvaros.

Vords paskaidro, ka tas bija saspringts pagrieziena solis un ka iepriekš netika noslēgti līgumi vai vienošanās, kas atbrīvotu viņa tiesības uz idejām, kuras viņš sniedza laukumā. Juridiski tad Vards atzīst, ka viņu kavē. "Ja būtu parakstīti parastie dokumenti par piķi, man, iespējams, būtu bijusi kāda juridiska iespēja - ja es būtu vēlējies to turpināt," viņš saka. "Pats par sevi saprotams, ka pirms iesaistīšanās [piķī] jums jāsaņem pīles rindā. Ja jums tā nav, un notiek šāda veida lieta, jums nekas nav. Ja tomēr esat jūsu līgums, kurā teikts, ka jūs paturat īpašumtiesības uz visiem materiāliem, kas piegādāti kā daļa no piķa, tad jums viss ir kārtībā. "

Tiesvedība ir dārga, un vairumā gadījumu tā arī nav vajadzīga. Ja atklājat, ka kāds ir izmantojis un atkārtoti izmantojis jūsu mākslas darbu, jums varētu šķist, ka jūsu iespējas ir ierobežotas, it īpaši, ja neesat tiesvedīgs vai ja pārkāpējs negūst labumu no ļaunprātīgas izmantošanas.

Pārbaudot, kāpēc notiek šādi pārkāpumi, bieži vien var atklāt līdzekļus, ar kuriem jūs tos varat atrisināt pats."Es domāju, ka autortiesību pārkāpumi notiek tāpēc, ka daudzi cilvēki nevar zīmēt," saka Von Glitschka, ASV bāzēts ilustrators ar 26 gadu radošu pieredzi. Fons ir ievērojams un balss loceklis starptautiskajā dizaina sabiedrībā. Viņš ir runājis tādos pasākumos kā SXSW un dažādās HOW Design konferencēs, kā arī nozares organizācijās, piemēram, AIGA. Viņš arī vairākkārt ir bijis autortiesību pārkāpumu upuris un kritizē pārkāpumus, piemēram, Modern Dog lietu.

"Tiesvedības uzsākšana maksā naudu. Ja ar summu nepietiek, jūs varat zaudēt naudu. Dažreiz jums tomēr nav citas izvēles," skaidro Fons. Tāds gadījums bija ar vietni LogoGarden.com, kas pārdod logotipa veidnes, kas ir gatavas no plaukta. "Viņi pārdeva 35 manus logotipus, tomēr tā vietā, lai tos noņemtu, viņi nedaudz mainīja mākslu un turpināja tos pārdot," viņš atceras. "Pagāja labi trīs mēneši, lai to atrisinātu, un viņi draudēja mani iesūdzēt tiesā, jo es par to publicēju savā emuārā."

Trauksmes celšana

Pārkāpuma izcelšana plašākai radošajai sabiedrībai, iespējams, šajā gadījumā ir izmaksājusi dividendes - Vons ir cienījams dizainers, un viņa emuārs tiek plaši lasīts radošajā sabiedrībā, dodot viņam platformu, lai izvirzītu savu lietu. Bet paturiet prātā, ka publiski iespējamo pārkāpēju izsaukšana var atgriezties, lai jūs iekostu, tāpēc jums ir jābūt pilnīgi pārliecinātam, ka jūsu prasība ir ūdensnecaurlaidīga, lai izvairītos no pretdarbības neslavas celšanas dēļ.

"Es atteicos noņemt savus emuāra ierakstus, tie joprojām ir tur augšā un paliks," viņš paziņo. LogoGarden.com galu galā atteicās no neslavas celšanas un noņēma attiecīgos dizainus. "Es būtu reģistrējis visus 35 savus dizainus un būtībā teicu viņiem, ka, ja viņi to nemetīs, mēs aizietu pēc viņiem par pārkāpumiem," viņš piebilst.

Fons uzsver, cik svarīgi ir reģistrēt savu dizaina darbu, it īpaši, ja plānojat to parādīt tiešsaistē. Ir dažādi pieejami pakalpojumi un profesionālas organizācijas, kas var jums palīdzēt, tostarp Lielbritānijas Autortiesību padome un Amerikas Savienoto Valstu patentu un preču zīmju birojs. Katrā vietnē ir padomi par jūsu darba reģistrēšanu un to, kuras komerciālās un intelektuālās tiesības tiek aizsargātas. Tikmēr nozares organizācijas, piemēram, AIGA, Lielbritānijas Dizaina padome un British Design Innovation, piedāvā resursus tiem, kuri uzskata, ka viņu radošās tiesības ir pārkāptas, tostarp veidnes noņemšanas vēstulēm un ievada juridiskās konsultācijas.

AIGA bija noderīga Von Glitschka darbībā pret LogoGarden.com, izsniedzot rīcības brīdinājumu un padomus dizaina kopienai, savukārt pārkāpumu uzņēma arī LogoLounge dibinātājs un autors Bils Gārdners, kurš atrada vairāk nekā 200 savus dizainus vietnē un publicēja par to savā emuārā RockPaperInk.

Fon Glitska, Mūsdienu suns un neskaitāmi daudzi citi skaidri norāda, ka radošās sabiedrības atbalsts ir absolūti būtisks, lai veicinātu izpratni par autortiesību pārkāpumiem. Vietnes, piemēram, www.youthoughtwewouldntnotice.com, sauc un kaunina nepārprotamus autortiesību pārkāpumus, savukārt Modern Dog lieta liecina, ka nav labākas IP izsekošanas sistēmas nekā pašas dizaina kopienas acis un ausis. "Tā ir nozare kopumā, kas mani ir informējusi par pārkāpumiem," norāda Fons. "Bez tā man pietrūktu lielākā daļa no viņiem, jo ​​es neeju meklēt - viņi mani atrod citu acīs."

Mēs Iesakām Jums
Kā uzlabot savas dizaina prasmes 2016. gadā
Lasīt Vairāk

Kā uzlabot savas dizaina prasmes 2016. gadā

Kāda jauna dizaina tīga jum vajadzētu pievienot avam lokam 2016. gadā? Ko darba devēji ī ti vēla ? Un vai tiešām ir ie pējam veidot avu dzīvi, kā arī karjeru?Jaunākajā Computer Art numurā 248 ir daudz...
Audekla glezna iesācējiem: labākie padomi
Lasīt Vairāk

Audekla glezna iesācējiem: labākie padomi

Laipni lūdzam Creative Bloq roka grāmatā par audekla gleznošanu ie ācējiem. Ja līdz šim galvenokārt e at trādāji avā kiču grāmatā vai uz papīra, pāreja uz audeklu var būt biedējoša izredze . Ši rak t ...
Vai britu dizaineriem pēc Brexit vajadzētu strādāt ārzemēs?
Lasīt Vairāk

Vai britu dizaineriem pēc Brexit vajadzētu strādāt ārzemēs?

Tūk tošgadniekiem, piemēram, man, ir neticami paveicie . av tarpēji ai tītā pa aule, kurā mē dzīvojam, niedz tau tāma globāla ie pēja , atšķirībā no tā, ko jebkura paaudze vēl nav pieredzēju i.Pēdējo ...