Kā viens ilustrators mērķēja uz Trampu un kļuva vīrusu

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 6 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 18 Maijs 2024
Anonim
20 FUNNIEST AND MOST EMBARRASSING  MOMENTS IN SPORTS
Video: 20 FUNNIEST AND MOST EMBARRASSING MOMENTS IN SPORTS

Saturs

Vai Edela Rodrigesa Donalda Trampa nīstākais mākslinieks ir? Tas bija jautājums, ko Holivudas reportieris uzdeva jau 2017. gada februārī - un atbilde, visticamāk, ir jā.

  • Trampa atbalstītāji balsos par Kosmosa spēku logotipu

Kopš Trampa ievēlēšanas par prezidentu Kubā dzimušais ilustrators ir izvilcis graujošu vizuālu komentāru par ASV politiku. Viņš ir iedomājies, ka Tramps kūst kā zīdainis, kuru ieskauj kodollādiņi un dedzina Amerikas karogi. Bet tas ir viņa provokatīvie vāci vācu žurnālam Der Spiegel - Tramps tērpies KKK kapucē; Tramps atcirta Brīvības statuju - tas ir izraisījis sabiedrības sašutumu.

Rodrigess devies gadu vecumā ieradās ASV kā politisks bēglis. Viņš nerunāja angliski, tāpēc zīmēšana kļuva par universālu valodu. Divas desmitgades vēlāk viņa spēja pārkāpt valodu un fonu, izmantojot drosmīgu, vienkāršu grafiku, joprojām ir viņa darba iezīme.


Keiptaunas konferencē Design Indaba, kur mēs panācām Rodrigesu, Pentagrama partneris Maikls Bieruts viņu raksturoja kā "mākslinieku, kurš reāllaikā reaģē uz notikumiem, kurus redzam ziņās, un pārvērš tos neizdzēšamos sociālo komentāru brīžos". Šeit mēs uzzinām, kā neliela un personiska tiešsaistes grafikas kampaņa izplatījās žurnālu vākos, pirms nonāca protestos visā pasaulē - un kā Rodrigess kļuva par stāsta daļu.

Jūs esat visizcilākais Trampa laikmeta ilustrators. Kas ir jūsu darbs, kas piesaistījis pasaules uzmanību?

Edels Rodrigess: Es nedomāju, ka pasaule jebkad būtu redzējusi tādu prezidentu kā Tramps, tāpēc viņi nezināja, ko darīt, ko teikt, kā tam stāties pretī. Par notiekošo bija liels šoks. Kad cilvēki ir šokā, viņi dažreiz sastingst, mēģinot saprast, kā reaģēt. Trampa darbība bija aizsprosts, pastāvīgs, ikdienas uzbrukums visam, pie kā demokrātijas bija pieradušas.


Kad mani vizuālie materiāli sāka parādīties, saskaroties ar šo vīrieti, es domāju, ka notika emociju atbrīvošanās un sašutums. Tas deva cilvēkiem kaut ko turēt pretī, mest pretī viņu dusmām. Cilvēkiem bija pietiekami daudz, un šie attēli deva ieročus, kas vajadzīgi, lai cīnītos pretī.

Fakts, ka lielākie žurnāli, piemēram, TIME un Der Spiegel, publicēja attēlus, to pacēla citā līmenī. Daži cilvēki, iespējams, domāja, vai viņi ir vieni, bet žurnāli apstiprināja, ka viņu sašutums ir pamatots.

Kas jūs mudina veidot šādus politiski uzlādētus attēlus? Kas ir tas, ko jūs cerat sasniegt ar savu darbu?

Uz ļaunprātīgu rīcību man ir tūlītējas, izkārnījumu reakcijas. Ja es eju pa ielu un redzu, ka kāds tiek izmantots, es, visticamāk, kaut ko darīšu. Esmu padzinis maku sagrābējus, zagļus, tādas lietas. Arī mans tēvs ir tāds pats. Es daudz jaunības pavadīju kopā ar viņu evakuatorā, un viņš man daudz mācīja par pareizu un nepareizu. Viņš runāja ar ēnainiem varoņiem, narkotiku tirgotājiem utt., Ja viņam nepatika notiekošais.


Pēdējo divu gadu laikā esmu bijis liecinieks daudzām nepareizām lietām Amerikas Savienotajās Valstīs: ņirgāšanās par veterānu Džonu Makkeinu un invalīdu žurnālistu, apvainojumi miruša karavīra vecākiem, pretīga valoda par sievietēm un Es vienkārši uz to reaģēju vienādi.

Mani galvenie mērķi ir informēt cilvēkus, kuri, iespējams, neseko jaunumiem tik dedzīgi kā citi, iedrošināt tos, kuri vēlas cīnīties pret notiekošo, un apturēt šī prezidenta uzvedības normalizēšanos.

Kura, pēc jūsu domām, ir bijusi visspēcīgākā vai provokatīvākā?

Der Spiegel vāks America First, kurā redzams, kā Tramps nocērt galvu Brīvības statujai. Kad tika paziņots par musulmaņu aizliegumu, es biju sašutums. Diktatora, tirāna uzvedība ir aizliegums cilvēkiem iebraukt valstī, pamatojoties uz viņu reliģiju, kamēr viņi ceļo - tā kā lidmašīnas bija gaisā. Tas nav tas, kas kādreiz būtu jādara Amerikai, it īpaši ar valsts ilgo vēsturi, uzņemot cilvēkus, kuri tiek vajāti viņu reliģijas dēļ.

Man bija iepriekšējs attēls, ko es darītu par teroristu ar nazi, sev nocērtot galvu, komentāru par ISIS vardarbības līmeni. Reaģējot uz musulmaņu aizliegumu, es paņēmu esošo teroristu tēlu un uzlīmēju uz tā Trampa galvu kopā ar nocirsto statuju no vienas puses un iepriekš pastāvošo nazi no otras. Es salīdzināju viņu ar ekstrēmistu, kurš bija nogalinājis amerikāņu sapni.

Es to ievietoju tiešsaistē, un tas izpelnījās lielu uzmanību. Dažas dienas vēlāk Der Spiegel piezvanīja, lai dotu man vāka uzdevumu par musulmaņu aizliegumu. Es uztaisīju vairākas skices, bet neviena nebija gluži tur. Viņi redzēja manis ievietoto attēlu, kas nocirta galvu, un teica, ka vēlas to palaist uz sava vāka. Es veicu nelielus labojumus, un viņi turpināja un publicēja to.

Pirms žurnāls nonāca avīžu kioskos, cilvēki sāka to lejupielādēt no savas Twitter plūsmas un drukāt milzu attēla plakātus. Tas parādījās lidostas protestos tajā naktī un nākamajā rītā, un tas izraisīja daudz avīžu rakstus un televīzijas pārraides.

Lielākais izaicinājums bija nodarbošanās ar filmēšanas grupām, radiostacijām un žurnālistu pieprasījumiem. Plus tiek galā ar visām niknajām ziņām un naidu no cilvēkiem, kuri nepiekrita vākam.

Cik lielu daļu jūsu darba vada vēlme parādīt, ka ASV joprojām ir vieta, kur cilvēki var domāt?

Lielāko daļu mana politiskā darba par valsti vada šī motivācija. Es ticu šīs valsts ideāliem un esmu pateicīgs par visām brīvībām šeit. Es vēlos, lai pasaule redzētu, kas šeit ir iespējams: ideja, ka viens cilvēks var tieši konfrontēt prezidentu, var brīvi komentēt notiekošo un par to netiek ieslodzīts. Tas nav iespējams daudzās pasaules valstīs.

Kā amatniecības līmenī izveidot attēlus, kurus visi cilvēki - neatkarīgi no viņu izglītības, izcelsmes vai valodas - var saprast un ar tiem saistīties?

Man nav noteikta procesa; tas mainās atkarībā no tēmas un uzdevuma. Dažreiz ideja nāk no zila gaisa, pilnībā izveidojusies; citreiz es galu galā daru daudzas zīmuļu skices, līdz atrodu pareizo virzienu.

Es patiešām vēlos, lai mani attēli tiktu paziņoti visiem, neatkarīgi no viņu vizuālās izglītības līmeņa. Dažreiz es jūtu, ka dizaineri rada lietas, ko redzēt vai novērtēt citi dizaineri. Vizuālā valoda kļūst ļoti abstrakta vai daudzslāņaina, un punkts vai komunikācija bieži tiek zaudēta.

Man komunikācija ir galvenā, sazinoties ar visiem tieši. Māksla kalpo idejai. Tāpēc attēli ir tik grafiski vienkārši, kāpēc daži elementi atkārtojas no viena attēla uz otru. Tagad es esmu iepazinies ar vizuālo valodu un vēlos pēc iespējas tiešāk nonākt pie idejas.

Pastāstiet mums par savu alternatīvo Cover for Fire and Fury…

Kad grāmata iznāca, vāka vizuālā daļa bija ļoti līdzena. Es sāku saņemt ziņojumus no cilvēkiem, sakot, ka man to vajadzēja lūgt, vai domāju, ko es būtu darījis ar vāku. Man nepatīk, ja man tur ir jautājumi - es domāju, ko es pats ar to būtu darījis.

Tāpēc es izveidoju grāmatas vāka dizainu no idejas, kas man radās pēc neonacistu lāpu gājiena Šarlotsvilā. Sākotnējā skicē bija liels Trump ugunsgrēks, kas nāca no tiki lāpām, kuras es noņēmu un nomainīju ar Vašingtonas DC ainavu. Es to ievietoju savā Twitter kontā, gaidot nelielu reakciju.

Tā vietā tas ir kopīgākais attēls, ko esmu izveidojis - vairāk nekā žurnālu vāki. Daudzi cilvēki lejupielādēja attēlu un ielīmēja to savās grāmatās, jo [viņi] nevēlējās aplūkot esošo.

Uguns ir atkārtota tēma jūsu Trampa ilustrācijās. Ko tas jums simbolizē?


Viņš ir kā kūlas uguns: neparedzams, lecot no vienas vietas uz otru, valstij bīstams. Esmu izmantojis uguni daudzos savos darbos, atgriežoties daudzus gadus atpakaļ. Es uzaugu Maiami ap sacīkšu automašīnām, svītrainām liesmām, krāsu un virsbūvju veikaliem utt. Mana ģimene nodarbojās ar lietotu automašīnu un junkyard biznesu, un man patika karstā stieņa sacensības. Es domāju, ka tam ir kāds sakars ar vizuālo.

Kā darbs šādā politiski un sociāli uzlādētā vidē ietekmē jūsu garīgo veselību vai izredzes?

Man ir diezgan vienmērīga un apmierināta personība. Tas mani daudz neietekmē vai nolaida. Man ir spēja saglabāt mieru visā šajā laikā; manuprāt, tā ir mana daba. Es arī ļoti augstu vērtēju vārda brīvību un cienu citas personas tiesības uz viedokli, pat ja tas ir pilns ar vulgaritātēm vai apvainojumiem.

Es nekad neesmu piedalījies notiekošā projektā, kurā vairāk nekā tagad jutos kā labā vēstures pusē. Par to es nešaubos. Tas ir par to, kas ir pareizi un taisnīgi. Kad jūsu pusē ir taisnīgums, nekas jūs neietekmē. Jūs vienkārši virzāties uz priekšu.


Ko jūs ieteiktu kādam, kurš vēlas iesaistīties radošajā aktīvismā un kam ir patiesa aizraušanās, lai veicinātu pārmaiņas, bet nezina, ar ko sākt?

Ja jūtat aicinājumu izteikties par tēmām, kas jūs aizkustina, tad vienkārši dodieties pie tā. Neprasiet atļauju; negaidiet. Ieliec to tur un skaties, kas notiks. Iejūtieties pret citiem un runājiet par tiem, kas to nevar. Padariet darbu citu labā. Jūs varat būt pārsteigts par to, cik daudz cilvēku ar to sazināsies.

Šis raksts sākotnēji tika publicēts 2006. Gada 280 Datormāksla, pasaulē visvairāk pārdotais dizaina žurnāls. Pērciet 280. numuru šeit vai abonēt datormākslu.

Jaunākās Ziņas
Kāpēc daudzveidība ir svarīga tīmekļa dizaina nozarē
Tālāk

Kāpēc daudzveidība ir svarīga tīmekļa dizaina nozarē

Tehnoloģiju nozarē ir viena tēma, ka tik bieži nāk klajā, liek vi iem pieceltie rokā un pēc tam atkal uz brīdi pazu t. Lielākotie mum ir tendence to vienkārši novērot un darīt to, ko mē uz katām par p...
Veidojiet mākslu, izmantojot kodu ar Flat Surface Shader
Tālāk

Veidojiet mākslu, izmantojot kodu ar Flat Surface Shader

Tīmekli ir kai ta vieta. Ta ir kļuvi vēl kai tāk , ja tīmekļa dizaineri anāk kopā tikai tāpēc, lai kaut ko izgatavotu, labi, kai ti! Flat urface hader, ie pējam , nav vi noderīgākai no rīkiem, taču, t...
Izveidojiet animētu 3D teksta efektu
Tālāk

Izveidojiet animētu 3D teksta efektu

Kanāda Jam3 Love Lo t ir kai ti tumš , mobilajām ierīcēm gatav interaktīv dzejoli ar patie u irdi par ilg tošajām jūtām ap zaudēto mīle tību. Vietne izkārtojum tika veidot , izmantojot HTML5, izmantoj...