Kā cilvēku prasmju apguve var būt līdzīga lielvaras iegūšanai

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 27 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 16 Maijs 2024
Anonim
Kā cilvēku prasmju apguve var būt līdzīga lielvaras iegūšanai - Radošs
Kā cilvēku prasmju apguve var būt līdzīga lielvaras iegūšanai - Radošs

Saturs

Ja jūs savā darbā cīnāties, lai saņemtu atzinību par jūsu ieguldījumu, atrodiet laiku, lai attīstītu savas prasmes un atrastu sava darba nozīmi, ir viegli justies neapmierinātam. Šīs vajadzības, jo īpaši kā tīmekļa dizainers vai izstrādātājs, bieži netiek apmierinātas, ja kolēģi un klienti baidās no izmaiņām un, šķiet, bloķē jūsu ieguldījumu; vadītāji projektēšanai piešķir ierobežotu laiku, jo viņiem ir nereālas cerības; un departamenti savstarpēji cīnās, nevis strādā kopā.

Nav brīnums, ka daudzi tīmekļa profesionāļi cieš no izdegšanas un depresijas. Iedomājieties, kāds būtu jūsu darbs, ja jūs varētu atrast kopīgu valodu ar cilvēkiem, kuriem, šķiet, ir atšķirīga perspektīva; jūties pārliecināts par savu ieguldījumu; ar žēlastību rīkoties stresa situācijās (piemēram, sarežģītās sarunās); un uzziniet, kā nomierināt sevi.


Jūs varēsiet izdarīt šīs darbības, ja ieguldīsit laiku un pūles cilvēku prasmju apguvē. Tas prasa laiku, taču atmaksāšanās ir pārsteidzoša, it kā jūs būtu ieguvis lielvaru.

Pirms dažiem gadiem tīmekļa dizainers vai izstrādātājs varēja pats izveidot vietni. Šodien, lai digitālos pakalpojumus nodrošinātu klientu vajadzībām, jums jāstrādā ar cilvēkiem vairākās robežās:

  • Tādas disciplīnas kā mijiedarbības dizains, frontend un backend izstrāde, saturs, lietotāju izpēte
  • Organizācijas nodaļas, piemēram, mārketings, tirdzniecība, produktu izstrāde, IT, klientu atbalsts
  • Tādi kanāli kā darbvirsmas tīmeklis, vietējās mobilās lietotnes, sociālie mediji un, iespējams, druka un veikals

Pat mazo uzņēmumu tīmekļa vietnēs jums parasti jāstrādā ar klientu, izstrādājot lietotāju izpēti un satura stratēģiju, kas parasti nav jūsu kompetencē. Šai robežas šķērsošanai jums ir jāsadarbojas, izmantojot citu prasmju kopumu tīmekļa dizainam un izstrādei.

Tas ir grūti

Tehniskās prasmes ir būtiskas jūsu darbā, un jūs tās pastāvīgi pilnveidojat, lasot, sekojot diskusijām sociālajos tīklos un apmeklējot konferences. Padomājiet par to, kad sākāt apgūt tādas tehniskas prasmes kā HTML, CSS vai JavaScript. Kā jūs jutāties?


Ja jūs esat tāds kā vairums no mums, jūs jutāties nobijies un nomākts. Ir tik daudz jāmācās, un tas nekad nebeidzas; lai arī cik paveiktu jūs šodien esat ar HTML (vai jebkuru citu), vienmēr ir jāmācās vairāk.

Tas pats attiecas uz cilvēku prasmēm, kuras biznesā bieži dēvē par „maigajām prasmēm”, piemēram, par sadarbību, koučingu un līderību. Jūs, iespējams, esat dzirdējuši, ka jums vai nu ir cilvēku prasmes, vai jums to nav, mīts, kuru autore un runātāja Meri Viljamsa sauc par „mīksto prasmju pasaku”, kas ir tāpat kā sakot: „Jūs varat vai nu kodēt JavaScript, vai arī nevarat”.

Jūs neizkritāt no gultas ar ekspertu tīmekļa dizaina un attīstības prasmēm, un tas pats attiecas arī uz cilvēku prasmēm.

Darbs tīmeklī ir pilns ar konfliktiem neatkarīgi no tā, vai tas notiek starp kolēģiem un klientiem, kuri baidās no pārmaiņām, vadītājiem ar nereālām cerībām vai departamentiem, kas cīnās par velēnu. Internets daudziem cilvēkiem ir traucējumu simbols: iespējams, mainās viņu darbs, prasmes kļūst novecojušas vai tiek apdraudēts uzņēmējdarbības modelis. Mēģinot veikt digitālu darbu, ar kuru lepojat, jūs esat šī traucējuma priekšējā līnija, kura ir pilna ar neapmierinātām vajadzībām.


Mūsu kultūra visu pasliktina. Mēs cenšamies izvairīties no konfliktiem, it kā to ignorējot, tas izzudīs. Mēs nodarbojamies ar jutīgiem jautājumiem vai sūtām garus e-pastus, nevis iesaistāmies aci pret aci. Mēs piekrītam specifikācijai, par kuru mēs zinām, ka tā nekad nedarbosies, jo tas šķiet vieglāk nekā riskēt ar godīgu sarunu. Cik reizes esat izdarījis izvēli, lai izvairītos no sarežģītām sarunām, nevis darāt to, kas nepieciešams projektam? Es to esmu darījis simtiem reižu.

Tātad, kā jūs varat konfliktu pārvērst par sadarbību? Galvenā prasme, kas jums jāattīsta, ir klausīšanās. No kā otrs cilvēks baidās? Kas viņiem nav zināms? Tīmekļa dizaineri un lietotāji runā par empātiju pret mūsu lietotājiem, lai mēs varētu saprast, kas viņiem vajadzīgs. Lai pārvarētu konfliktu, jums jābūt empātijai pret klientiem un kolēģiem, kas ir grūtāk, jo tas ir tuvāk mājām. Konflikta situācijā jūs, iespējams, jutīsities saspringts, jo jums ir nepieciešama kontrole pār savu darbu, kas neļaus jums klausīties ar empātiju. Kad cilvēki jūtas uzklausīti, viņi nomierinās un atveras, lai jūs klausītos. Izmēģiniet aktīvās klausīšanās tehniku, kur klausāties, atspoguļojiet to, ko dzirdējāt otra cilvēka teikto, un noskaidrojiet savu izpratni.

Bez sprieduma

Lai novērstu neapmierinātību ar darbu, jums ir nepieciešams novērtēt ieguldījumu un cienīt savu vērtību komandai. Ja jūsu vajadzības netiek apmierinātas, jūs jūtaties ievainots un dusmīgs. Mēģinot tikt galā ar savām dusmām, jūs atradīsit sevi tiesāt citus. Jūs varat pamanīt šo spriedumu, meklējot valodu, kas nozīmē, ka cilvēki ir “slikti” vai viņu izvēle ir “nepareiza”, vai arī viņi to “nesaprot”. Jūs varat arī pamanīt pašnovērtējumu, kur jūs sev sakāt, ka kļūdāties, jūsu darbs ir iesūcies vai ka jūs kaut kā to nesaprotat.

Pirms jūs varat sazināties bez sprieduma, jums jāiemācās dot sev nepieciešamo. Jūsu neapmierinātās vajadzības, iespējams, ir tādas lietas kā cieņa, atzinība, ieguldījums un telpa (skatiet ideju sarakstu šajā sarakstā). Otrs triks ir atpazīt savas jūtas un mēģināt tās izteikt, neizmantojot spriedelēšanas valodu.

Tā vietā, lai teiktu: "Šajā sanāksmē es jūtos uzbrukts", kas kāda cita izvēli vērtē kā "nepareizu", jūs varētu teikt: "Es jūtos neapmierināts, jo man vajag novērtēt manu ieguldījumu", kas nozīmē, ka jūs uzņematies atbildību par savām jūtām un vajadzības.

Koučošana citiem

Tehnoloģijas vienmēr mainās, un šķiet, ka jūs nevarat sekot līdzi. Tajā pašā laikā jūsu klienti un kolēģi lūdz jums atbildi “pareizi”, pierādītu ieguldījumu atdevi, tehnoloģiju risinājumu, kas vienreiz un uz visiem laikiem novērsīs viņu digitālās problēmas. Ja jūs būtu godīgs pret viņiem, jūs viņiem teiktu, ka nezināt, kā viņu problēmas novērst.

Kad jūs trenējat citus, jums jāapzinās, ka jums nav visu atbilžu, jūs nevarat ‘novērst’ viņu problēmas un tā vietā atbalstīt viņus lēmumu pieņemšanā par viņu pašu attīstību. Tas nozīmē būt godīgam attiecībā uz savām prasmēm, jomām, kuras vēlaties attīstīt, un lietām, no kurām jūs baidāties. Lai gan mēs domājam par koučingu kā par sporta tehniku, jūs to varat izmantot darbā, pat nepievēršot tam uzmanību. Piemēram, jūs varat iedomāties digitālo darbu kā koučinga veidu ar saviem kolēģiem, pat sava priekšnieka apmācību par jomām, kurās viņi vēlētos attīstīt savas prasmes un zināšanas. Apskatiet Daniela Koila talantu kodu.

Cilvēku prasmes var palīdzēt jums pārvērst konfliktu sadarbībā, sazināties bez sprieduma un apmācīt sevi un citus. Lai arī šos jēdzienus ir vienkārši izskaidrot, tos ir grūti pielietot praksē. Atmaksāšanās ir tā vērts. Attīstot šīs prasmes, jūs redzēsiet, kā mainās jūsu darbs. Jūs nesatricināsieties, retāk jutīsities neapmierināti un apmierināsiet savas vajadzības pēc ieguldījuma, izaugsmes un savienojuma. Iet uz priekšu. Apgūstiet cilvēku prasmes!

Vārdi: Džonatans Kāns Ilustrācija: Bens Monsijs

Džonatans Kāns organizē #dareconf par cilvēku prasmēm digitālajiem darbiniekiem. Viņš arī vada seminārus par veiklu saturu un sadarbību. Šis raksts sākotnēji tika parādīts tīkla žurnāla 253. numurā.

Skaties
Adobe Jason Levine par to, ko Creative Cloud 2014 piedāvā video profesionāļiem
Lasīt Vairāk

Adobe Jason Levine par to, ko Creative Cloud 2014 piedāvā video profesionāļiem

Džei on Levin ir galvenai Adobe Creative Cloud evaņģēli t vi ā pa aulē, koncentrējotie uz video produktiem. ākotnēji viņš āka avu karjeru mūzikā: "E daudzu gadu biju koncertpiani t un daudz veicu...
25 labākās atsaucīgās vietnes
Lasīt Vairāk

25 labākās atsaucīgās vietnes

2012. gadā at aucīgai tīmekļa dizain patiešām kļuva par galveno. Divu gadu pēc Ītana Marcotte būti kā rak ta par A Li t Apart ta vair nebija tikai jēdzien . Mē e am lūguši dažu no vadošajiem apgai moj...
5 iedvesmotas pašreklāmas idejas dizaina aģentūrām
Lasīt Vairāk

5 iedvesmotas pašreklāmas idejas dizaina aģentūrām

Efektīvu pašreklāmu var būt grūti noteikt pareizi. Neatkarīgi no tā, vai e at brīvmāk liniek , kurš cenša iegūt avu vārdu, vai dizaina tudija, ka makšķerē jaunu klientu , mērķi vienmēr ir izceltie , t...