Kā redakcijas dizains uzlabos jūsu tipogrāfiskās prasmes

Autors: Monica Porter
Radīšanas Datums: 15 Martā 2021
Atjaunināšanas Datums: 17 Maijs 2024
Anonim
Four Quick Tips To Improve Your Typography
Video: Four Quick Tips To Improve Your Typography

Neatkarīgi no tā, vai esat parasts žurnālu lasītājs, papīra publikācijas joprojām ir tik ikdienišķa parādība, ka ir viegli pieņemt, ka tās vienmēr paliek nemainīgas. Patiešām, tas ir viens no žurnālu panākumiem, ka salocītu un iesietu papīru sērijas funkcionālā pamatforma ir saglabājusies spēcīga vairāk nekā simts gadus.

Bet saturs, kas uzdrukāts uz šīm spīdīgajām, matētajām, pārklātajām vai bez pārklājuma papīra virsmām, ir ievērojami mainījies, jo tehnoloģija ir veicinājusi jaunas prezentācijas un izkārtojuma metodes.Uzlabota pustoņu fotogrāfiju reproducēšana un litogrāfija nozīmēja, ka 1940. gadu ziņu žurnāli, piemēram, Picture Post, pirmo reizi varēja lasītāju mājās nodot kara un miera fotoreportāžu, kaut arī galvenokārt melnbaltā krāsā.

Pēc Otrā pasaules kara patēriņa izaugsmē tika izmantota tā pati tehnoloģija, ko šodien saucam par dzīvesstila un modes žurnāliem. Jo īpaši Ņujorkas radošajā spēlē starp Vogue un Harper’s Bazaar notika eksperimenti ar jaunām redakcijas metodēm, jo ​​katrs konkurējošo izdevniecību Condé Nast un Hearst bastions meklēja vadošo radošo reputāciju.


Divi Eiropas emigranti - Aleksejs Libermans (kurš strādāja pie franču fotoreportāžas Mag Vu) un Aleksejs Brodovičs - pārņēma žurnālus un izgudroja to, ko mēs šodien atzīstam par žurnālu mākslas virzienu. Abos žurnālos bija ilustrētu priekšējo vāku tradīcija un ciešas attiecības ar tā laika vadošajiem māksliniekiem un rakstniekiem, taču dizains kā izteikta disciplīna netika atzīta. Radošās partnerības tika paplašinātas, iekļaujot arī fotogrāfus. Šīs vissvarīgākās Parīzes modes izstādes bija ātruma katalizators (toreiz attēlus vajadzēja atgriezt NY ar kuģi), kā arī prezentācijas radošumu, un abi mākslas vadītāji izstrādāja izkārtojumus, pamatojoties uz viņu dzimtenes modernismu.

Tādējādi vecais žurnālu izkārtojuma amats pārtapa par redakcijas dizaina moderno mākslu, saikne starp vārdu nozīmi un izskatu, kļūstot par būtisku virsraksta vizuālā rakstura sastāvdaļu. Teksts netika piemērots tikai lappusēm, tas bija paredzēts darbam ar ilustrācijām un fotogrāfijām, grezni izmantojot tukšo vietu pētītajās kompozīcijās. Biezie un plānie Bodoni vēzieni parādīja modi un greznību, lomu, ko tas joprojām spēlē redakcijas, reklāmas un iepakojuma jomā.


Tagad bija klāt trīs žurnālu mākslas virziena elementi: ilustrācijai un fotogrāfijai bija pievienota tipogrāfija.

Libermans un Brodovičs uzstādīja 60. gadu žurnālu izdevējdarbības uzplaukumu, ko izraisīja patērētāju un reklāmas bērnu uzplaukuma laikmets. Krāsu druka uzlabojās un kļuva pieejamāka, un izdevēji un redaktori ļāva dizaineriem vairāk ievadīt lapas. Tādas figūras kā Džordžs Loiss (ASV Esquire) Vilis Flekhauzs (Tvens), Rūta Ansela (ASV Hārpera bazārs), Deivids Hillmans un Harijs Pečinnoti (Nova) izmantoja priekšrocības un redakcijas dizainu izvirzīja mūsdienu grafikas priekšgalā. Šie nosaukumi nodrošina unikālu viņu laikmeta grafisko ierakstu, kas atbilst tikai ierakstu piedurkņu dizainam.

Labākie žurnāli saglabā šo lomu, vizuāli atspoguļojot savu laiku, gandrīz pēc noklusējuma - viena numura pagaidu raksturs ļauj attīstīt dizaina elementus tādā veidā, ka korporatīvais dizains, kuru tik bieži ierobežo zīmola vadlīnijas, var mēģināt atkārtot. Tikmēr ātrais ražošanas pagrieziens nozīmē, ka lēmumi jāpieņem ātri. Žurnāla veidošana ir organisks process, paļaujoties uz veidnēm un stila lapām nevis kā absolūtus parametrus, bet gan kā uz rokasgrāmatām, lai izmantotu priekšrocības vai cīnītos pret tām, kā to prasa situācija. Tā ir bezgalīga cīņa starp cienošu struktūru un mēģinājumiem to nojaukt. Brodoviča sauciens studentiem - ‘Pārsteidz mani’ - var būt vecāks par 60 gadiem, taču joprojām skan patiesībā.


Daudzi grafiskie dizaineri var uzskatīt par pievilcīgu saistoša satura un stilīga dizaina sajaukumu, kas ar skaudību nosaka augstākās kvalitātes redakcijas darbu, taču, rīkojoties pareizi, ir veidi, kā izmantot amatus un darba procesus, kas palīdz veidot pasaules labākos žurnālus korporatīvajiem darbiem, sākot no brošūrām gada pārskatiem. Vairāk par to vēlāk.

Pirmais žurnāls, kas uz mani atstāja iespaidu, bija The Face, kuru veidoja Nevils Brodijs. Brodija tipogrāfiskie noformējumi atgriezās ne tikai pie Dada un konstruktīvisma, bet gan ar lapu saturu, gan ar dizainu, un es varēju pateikt, ka arī Brodijs to darīja. Viņš bija izlasījis vārdus un reaģējis uz tiem tipogrāfiski ar spēcīgiem, agresīviem zīmējumiem ar netiešu nozīmi. Virsraksti uzsvēra atslēgas vārdus un atspoguļoja viņu tēmu. Viņš bija izlasījis un patiešām sapratis vārdus - būtiska mācība ikvienam dizaineram, kurš strādā ar garu formu saturu, jebkurā kontekstā - un šajā procesā izstrādājis konsekventu, tomēr mainīgu vizuālo valodu visā žurnālā.

Tiem, kas meklē iedvesmu, redakcijas dizaina kanons ir labi dokumentēts citur, bet galvenie skaitļi, no kuriem meklēt, ir Roger Black, Andy Cowles, Simon Esterson, Janet Frolich un Fred Woodward. No mūsdienu dizaineriem es pievienoju Jopu van Bennekomu, Mirko Boršesu, Skotu Dadihu un Metu Viliju. Visi ir devuši ieguldījumu mūsu idejā par to, kas ir labs redakcijas dizains. Neatkarīgi no tā, vai strādājat nedēļas laikrakstos, mēneša žurnālos, mākslas magos vai TV sarakstos, tie ir apvienojuši mākslas virzienu un tipogrāfisko dizainu unikālam mērķim.

Tomēr joprojām ir daudz žurnālu, kuros saturs pārspēj dizainu. Iknedēļas slavenību nosaukumos visvieglākajās izpausmēs tiek izmantota tipogrāfija un dizains - es zinu, ka esmu mēģinājis pierādīt pretējo. Šeit dizains pilnībā ir vārdu aicinājums, absolūtam uzsvaram tiek izmantots aptuvens un gatavs tips un nejauši iemesti jauni burtveidoli. Viņu identitāte vairāk balstās uz neapstrādātu paparaci fotogrāfiju un rupjām krāsām nekā veidu.

Maz ticams, ka tas ietekmēs citas radošo darbību jomas, šī konkrētā žurnālu apakškopa dizains atspoguļo vissliktākos mūsu izmestās kultūras pārmērības. Ironiski, ka vismaz šajā ziņā viņu noformējums un saturs ir ideāla laulība.

Ārpus žurnālu pasaules citas dizaina jomas saskaras ar līdzīgām problēmām, lai panāktu simbiotiskas attiecības starp dizainu un saturu. Uzņēmuma Frost * Design radošajam direktoram Vinsam Frostam ir pieredze gan redakcionālā, gan korporatīvā dizaina nometnēs. Viņš aizrauj potenciālo krosoveru, bet reālistiski izaicinājumus: "Izstrādājot korporatīvo komunikāciju, jūs mēģināt palīdzēt organizācijai pastāstīt savu stāstu, taču bieži vien vadlīnijas, ar kurām jums jāstrādā, trūkst iztēles," viņš žēlojas. "Jums ir jākoncentrējas uz šī rīku komplekta paplašināšanu, lai tas būtu lielisks, mudinot klientus koncentrēties uz izklaidējošu auditoriju, nevis tikai informācijas izlikšanu."

Lai gan daži žurnāli nespēj pienācīgi izmantot dizaina priekšrocības, lai uzlabotu savas lapas, citi izvēlas to nedarīt. Ir vesels žanrs indie mag un zines, kas apzināti izaicina tā sauktā “labā” dizaina idejas. Divu gadu vācu nosaukums 032c ir visizcilākais piemērs. Redaktors Džoergs Kohs pārrauga pāreju no modernisma Helvetica uz apzināti neveiklu sistēmas fontu kopu, Maikam Meiram pārveidojot to 2007. gadā.

Agrāko numuru galējā tipogrāfija, iespējams, ir nedaudz nomierinājusies, taču jaunie izdevumi joprojām spēj pārsteigt. Burtu un lietoto efektu izvēle - kontūras, mākslīgā saspiešana, 3D renderēšana un vēl vairāk - precīzi atspoguļo izaicinošo mākslas, modes un dizaina apvienoto pārklājumu.

Šādi eksperimenti varētu būt piemēroti nišas kultūras žurnālam, bet kā ar galveno? Maz ticams, ka mēs redzēsim, ka Vogue pēc tipogrāfijas iedvesmas meklē 032c, taču pārsteigumi joprojām var notikt maz ticamās vietās. Kā norāda Frost, tomēr, neraugoties uz žurnālu pasaules galējībām, abiem nosaukumiem ir kopīga greznība pārdot saturu, nevis organizāciju aiz tiem.

"Īstiem žurnāliem ir smagi jāstrādā, lai pārdotu stāstus, radītu vēlmi un piesaistītu pārdošanu," viņš novēro. "Saturs ir tas, ko patērētāji pērk. Korporatīvais izdevums pārdod organizāciju, kurai tas pieder. Iedomājieties, ka katrs Vogue izdevums ir fasāde, lai mudinātu cilvēkus pirkt Condé Nast."

Tomēr pēdējos četrus gadus iknedēļas biznesa žurnāls, kas pieder programmatūras un datu analīzes uzņēmumam, ir ieguvis katru balvu par redakcijas noformējumu. Radošais direktors Ričards Turlijs (tagad MTV) pievienojās redaktoram Džošam Tiranjēlam Bloomberg Businessweek 2009. gadā un nekavējoties izgudroja nosaukumu. Rezultāts? Ārkārtas projekts, kas parāda redakcijas dizaina spēku, kad to izmanto spēcīga redaktora un dizainera komanda.

Man bieži jautā: “Kas ir redakcijas dizains?” Un Bloomberg Businessweek lieliski atspoguļo manu atbildi. Redakcijas dizains nodrošina līdzsvaru starp lasītāja vadīšanu un orientēšanos jautājumā un rakstura un variāciju nodrošināšanu, lai piesaistītu un piesaistītu to pašu lasītāju daudzajām izdevuma daļām. Žurnāls sasniedz šī vienādojuma pirmo daļu, izmantojot spēcīgu režģa un tipogrāfijas sistēmu, kas ir katras lapas pamatā. Tas ir labi lasāms, vienlaikus ievietojot daudz satura un nodrošinot ļoti skaidru navigāciju dažādās sadaļās. Lapas izskatās patīkami vienkāršas, taču ir ļoti sarežģītas un ļoti izstrādātas.

Papildus šai tipogrāfiskajai struktūrai ir arī dažas iespējas pievienot fotoattēlus, infografikas un ilustrācijas, lai pievienotu vizuālo raksturu. Tos izmanto, lai nojauktu režģa struktūru, bieži vien ar roku zīmēti elementi un mazi informācijas gabali, kas pievienoti ap lapu. Tas, ka daudzi no šiem elementiem jūtas spontāni, tikai palielina nedēļas avīzes jaunumus.

Tehnoloģija tagad ļauj iepriekš iestatīt katru izkārtojuma un tipogrāfijas struktūras detaļu, ļaujot dizaineram pēc saviem ieskatiem reaģēt uz atsevišķiem satura elementiem ar izmaiņu pakāpēm. Bet priekšējie vāki ir Bloomberg Businessweek zvaigzne. Žurnāla logotips ir smags bez serifa modernisma gabals, kas atrodas uz vāka, kamēr viss pārējais mainās ap to katru nedēļu. Vāka stāstu var attēlot ar fotoattēlu, studijas uzņemšanu, ilustrāciju, tipogrāfiju vai kombināciju.

Katrs vāks ir iknedēļas pasākums. Nav veidnes, ir tikai spēcīga, tieša ideja. Tas viss mainās - pat logotipa veids dažreiz ir pielāgots, lai tas atbilstu stāstam.

Doma un virziens, kas atrodas aiz katra vāka, tur tos kopā kā kopumu, neskatoties uz to, ka tie katru reizi ir atšķirīgi. Ir pieejama atsauce uz visu populāro kultūru - datorspēles, manga, modes šāvieni, veci žurnāli -, taču vienmēr tiek rīkota ar ekspertu vērtējumu, lai tas būtu piemērots žurnālam. Šie BBW vāki ir redakcionāls ekvivalents mūsdienu elastīgajām zīmola identitātēm, un to aizraujošo amatu var pielietot gandrīz jebkurā dizaina jomā.

Mantra redakcijas noformējumā - neatkarīgi no tā, vai tā ir drukātā veidā, lietotnēs vai tiešsaistē - ir “piemērota saturam”. Nav viena noteikuma, kas jāievēro, un dažreiz pārāk liela brīvība darbojas pret žurnālu. Atklātās biksītes ir gan svētība, gan lāsts.

Viens no kopīgākajiem faktoriem, ar kuru dalās visveiksmīgākie žurnāli, ir pāris vadošie reklāmdevēji, kuri var vadīt šo problēmu. Redaktoram un dizaineram ir skaidrs priekšstats par to, ko viņi plāno darīt, un viņi dalās redzējumā. Šī dinamika ir salīdzināma ar tradicionālajām darba attiecībām starp reklāmas tekstu autoru un mākslas vadītāju reklāmā, un, pēc Frosta domām, uz to ir jātiecas.

"Es uzskatu, ka tikai tad, kad esat strādājis ar gudru redaktoru un pilnu redakcijas komandu, jūs saprotat sadarbības centienus un stāstu profesiju," viņš atspoguļo. "Saturam vienmēr jābūt varonim."

Londonas dizaina aģentūra Alphabetical iemieso pārliecību, ka tās pašas redakcijas karbonādes, kas uzzinātas, strādājot pie avīžu kiosku publikācijām, attiecas uz visiem dizaina aspektiem. "Starp pieeju, kuru mēs izmantojam radošajai un korporatīvajai tipogrāfijai, bieži ir atšķirības, galvenokārt tāpēc, ka pēdējos zīmola vadlīnijas uzliek ierobežojumus," atzīst radošais partneris Tomijs Teilors. "Bet viens noteikums paliek nemainīgs - saturs ir galvenais. Vislabākie izkārtojumi, neatkarīgi no tā, vai tas ir radošs darbs, vai korporatīvs, svin vārdus. Abiem vajadzētu aicināt lasīt, ne tikai skaisti."

Dinamika starp reklāmām ir Alfabētiskā atslēga: "Veiksmīgas redaktora un mākslas vadītāja attiecības pastāvīgi stumj viena otru, cik vien iespējams," atzīmē cits aģentūras radošais direktors Bobs Jangs. "Ja jūs žonglējat ar abām lomām, jūsu pienākums ir virzīt gan sevi, gan klientu."

Klienti par stāstu stāstīšanu maksā daudz lūpu, taču, lai to paveiktu veiksmīgi, viņiem ir jāpārliecina, ka dizains nav no satura atdalīts pakalpojums. Ir pagājuši tie laiki, kad teksts pa e-pastu nosūtīts noformētājam noformējumam; šodien rakstniekam un dizainerim ir jāstrādā blakus, un klientam jābūt gatavam agrīnām idejām mutēt un mainīties, kad teksts un attēls saplūst. Tas prasa daudz roku turēšanu, bet galu galā apmierinās klienta vēlmi pēc patiesi saistoša satura.

"Es nedomāju, ka dizainam jābūt apzināti nervozam, modernam vai agresīvam, lai panāktu veiksmīgu saikni starp dizainu un saturu," saka Jangs. "Ar korporatīvajiem klientiem stereotipiskais saturs var turpināt augt neglīto galvu, taču mūsu uzdevums ir vadīt klientu pie kolektīvā secinājuma, kas der gan viņiem, gan lasītājam."

Atpakaļ žurnālu pasaulē mans mīļākais redakcijas vienotības piemērs ir Fantastic Man. Šis vīriešu divgadu gads ir raksturs ar vaigu, kurš mīl modes pasauli, vienlaikus gatavs to parodēt. Sākot ar žurnāla nosaukumu un beidzot ar to, kā tas uzrunā intervējamos kā “Boriss Bekers” un “Džeremijs Dellers”, pirms viņu īstajiem nosaukumiem ir parādīta arka un unapologetic “Tenisa superzvaigzne” un “Populārais mākslinieks”, tam ir skaidra identitāte, kas ir uzsver tā dizains.

Visā vietā tiek izmantota vienkārša vienkrāsaina tipogrāfija, ar nelielu ornamentu, izņemot kolonnu likumus. Logotipā ir izmantots lielais burts Times Roman, kas arī tiek izmantots saudzīgi kā ķermeņa kopija līdzās nelielai, mainīgai gaumīgu sans burtveidolu izvēlei. Virsraksti ir vai nu pārāk lieli, vai arī ļoti smalki, nekas nav viduvējs.

Tas, ka Net a Porter vīriešu tiešsaistes veikals pieņem līdzīgu identitāti, rada vilšanos, bet, iespējams, nav pārsteigums. Portera kungs dizaina un valodas ziņā ir pārsteidzoši tuvu Fantastic Man, taču, iekarojot to pašu vizuālo teritoriju, tas vismaz pozicionējas gudrāk nekā Porter - nesenais nosaukums, kuru uzsāka tās pašas firmas sieviešu veikals.

Šis ir viens no mūsu novatoriskākajiem tiešsaistes uzņēmumiem, kas pauž pārliecību par drukāšanu kā mārketinga līdzekli. Urā! Un tie ir tālu no pirmās tīmekļa vietnes, kas šogad sāk drukāt. Bet tas, ko mēs iegūstam Porterī, ir slikta tradicionālā sieviešu žurnāla kopija.

Žurnālu veidošana pakalpojumu un zīmolu atbalstam nav jauna ideja: klientu izdevējdarbības nozarei ir vairāk nekā 30 gadu. Bet pirmie šādi žurnāli bija sliktas esošo žanru kopijas, un mēs noteikti esam tam pāri.

Labāki piemēri nāk no Fantastic Man birojiem un tā māsas nosaukuma The Gentlewoman, kur apvienotā radošā komanda ražo žurnālus tādiem zīmoliem kā COS. Tajos tiek izmantotas pazīstamas metodes un ierīces, kas ir saprātīgi saskaņoti ar reklamējamo zīmolu. Kaut arī pašsaprotami reklāmas rīki, tie paši par sevi ir skaisti un vēl jo spēcīgāki.

"Daži korporatīvie projekti mēģinās izmisīgi uzrunāt viņu auditoriju, taču neatkarīgi no tā, cik ļoti jūs mēģināt izskatīties forši, drosmīgi vai dinamiski, tēma bieži ir sausa un neiedomājama," saka Frosts.

"Lieliska redakcija nāk ar zinātkāru prātu, kas atrod interesējošus stāstus," viņš secina. "Atrodiet rakstnieku, kurš aizrauj vai vismaz interesējas par šo tēmu. Ja viņi to dara tikai par naudu, izrādīsies, ka tā ir brošūra."

Vārdi: Džeremijs Leslijs

Redakcijas studijas magCulture radošais direktors Džeremijam ir 25 gadu pieredze žurnālu dizainā un viņš ir uzrakstījis trīs grāmatas par šo tēmu. Šis raksts sākotnēji tika parādīts Datoru mākslas 229. izdevumā.

Mūsu Publikācijas
Bendžamins Hovarts par bipolāriem traucējumiem
Lasīt Vairāk

Bendžamins Hovarts par bipolāriem traucējumiem

Ši rak t ākotnēji tika publicēt 2014. gada Geek garīgā palīdzība nedēļa ietvaro , un tajā iekļaut Howarth 2015. gada atjauninājum .Divi teikumi ir mainījuši manu dzīvi."Vai jū domājat, ka jum var...
Datoru mākslas vāka konkurss: atklāts pēdējais 10 saraksts
Lasīt Vairāk

Datoru mākslas vāka konkurss: atklāts pēdējais 10 saraksts

Pagājušajā mēne ī Computer Art apvienojā ar D&AD New Blood, lai niegtu unikālu ie pēju noformēt mū u gaidāmā īpašā New Talent vāku.Pirm divām nedēļām mē atklājām garo 30 - un tagad varam atklāt ga...
Kā gleznot sarežģītu pilsētas vidi
Lasīt Vairāk

Kā gleznot sarežģītu pilsētas vidi

Tur ir daudz rīku, ka var palīdzēt padarīt vadāmu pat vi arežģītāko vide dizainu, ākot no īktēla līdz gala produktam.3D programma (šeit e izmantošu ketchUp) var racionalizēt proce u; kad jū ākat to ap...