Haraldur Thorleifsson par nomadu dizaineru

Autors: Lewis Jackson
Radīšanas Datums: 6 Maijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 19 Jūnijs 2024
Anonim
Haraldur Thorleifsson par nomadu dizaineru - Radošs
Haraldur Thorleifsson par nomadu dizaineru - Radošs

Saturs

Neskatoties uz to, ka jaunākajos gados viņš sāka darboties no filozofijas līdz finansēm un strukturālajai inženierzinātnei, dizains Haraldur Thorleifsson - aka Halli - dzīvē ir bijis nemainīgs. Un, kad viņš bija apmeties ar karjeru, virzot pikseļus, viņa centienos nebija nekā no sirds.

Līdz šim viņš ir izveidojis klientu sarakstu, kurā ietilpst Google, The Economist, YouTube un Microsoft, izveidojis savu pilna servisa aģentūru - Ueno - un paņēmis Webbys, Awwwards un FWA - nemaz nerunājot par neto balvu par izcilo portfeļa vietni . Mēs tērzējāmies ar klejotāju dizaineru, lai uzzinātu, kā viņš sācis, kādas personīgas vietnes atslēgu un kā tas bija strādāt ar Ziemassvētku vecīti.

Sveiki! Kāpēc jūs nepazīstat sevi un savu darbu?

Sveiks! Mani sauc Halli, es esmu radošais direktors un dizainers lietām, kas parādās ekrānos. Esmu pilna servisa digitālās aģentūras Ueno dibinātājs un vadītājs. Esmu sākotnēji no Islandes, bet pēdējos gadus strādāju galvenokārt starptautisku klientu labā. Mūsu pašreizējie klienti Ueno ir tādi lieliski uzņēmumi kā Google, Fitbit, Reuters, Medium un Dropbox.


Kad jūs pirmo reizi sākāt interesēties par dizainu?

Projektēšanu sāku pēc tam, kad biju apguvis IT kursu kā daļu no studijām finanšu jomā vietējā universitātē. Es ātri pārgāju uz Flash, kur paliku dažus gadus, un pēc tam atgriezos pie dizaina. Es tiešām jebkad esmu veidojis tikai pikseļus. Es nevaru daudz zīmēt uz papīra, un drukas dizains mani nekad nav interesējis - pasaulē ir pārāk daudz fiziskas lietas.

Kāds ir bijis tavs karjeras ceļš?

Ilgu laiku man bija attiecības ar dizainu atkal un atkal. Es izmantoju dizainu, lai uzturētu sevi universitātē, pabeidzot bakalaura grādu filozofijā, bakalaura grādu finansēs un pēc tam ieguvu maģistra grādu ekonomikā. Ap to laiku, kad meklēju tēmas savai disertācijai ekonomikā, es sapratu, ka nevēlos būt ekonomists, tāpēc to aizkavēju un atkal sāku veidot. Vienā vai otrā brīdī esmu studējis celtniecības inženierzinātnes, Trešās pasaules attīstības studijas un dziesmu rakstīšanu. Es domāju, jūs varētu teikt, ka esmu bijis visur, bet pēdējos piecus līdz septiņus gadus lielākā daļa mana profesionālā darba ir kaut kādā veidā saistīta ar dizainu.


2007. gadā es pārcēlos uz Ņujorku, lai strādātu Kubas padomē, kas bija maza digitālā aģentūra ar ļoti lieliem klientiem. Es paliku tur apmēram gadu, pirms pārcēlos uz Sanfrancisko, lai pievērstos savai ārštata karjerai. Es daudz strādāju ar SF balstītu aģentūru Upperquad, un pēc tam pagājušā gada nogalē es izveidoju savu digitālo aģentūru Ueno, kas atrodas Islandē.

Kas pamudināja jūs izveidot savu aģentūru? Vai tas radīja negaidītus izaicinājumus?

Es biju strādājis pats apmēram septiņus gadus, un projekti kļuva arvien lielāki un sarežģītāki. Man vienmēr bija līdzstrādnieki, kurus pēc vajadzības piesaistīšu projektos, tāpēc savā ziņā jau vadīju aģentūru. Bet es sapratu, ka esmu sasniedzis plaša mēroga griestus, un man arī bija problēmas skaidrot potenciālajiem klientiem, ka viņi mani ne tikai dabūja, bet gan pilnu digitālo piedāvājumu. Tāpēc es sapulcēju dažus savus līdzstrādniekus, atradu dažus jaunus cilvēkus un apvienoju to visu vienā vienībā. Es domāju, ka izaicinājumi ir, bet nav tādu, kurus es negaidīju. Ja godīgi, es gaidīju, ka tas būs grūtāk, nekā tas ir izrādījies. Bet vēl ir agras dienas. Pārbaudiet vēlreiz pēc dažiem mēnešiem!


Jūs esat strādājis ar lielu skaitu augstāko tehnoloģiju uzņēmumu. Kā jūs veicat tādu lielu klientu nolaišanos?

Pirmie soļi vienmēr ir visgrūtākie, bet, kad jums ir laba pieredze un daži stingri projekti zem jūsu jostas, jūs varat tos izmantot kā savu spēju apliecinājumu. Mēs saņemam daudz darba, uz kuru mums atsaucas, tāpēc tas palīdz veidot labas attiecības ar klientiem - mani padomi būtu laikus piegādāt, būt jaukiem un palīdzēt viņiem sasniegt savus mērķus. Es arī saņemu daudz projektu pieprasījumu, izmantojot savu personīgo vietni un Dribbble kontu. Mana vietne ir parādīta šeit un tur, un man ir izdevies izveidot lielu Dribbble sekotāju, kas palīdz.

Atkal, ar šādu klientu sarakstu, kā jūs uzturat sevi radoši svaigu? Vai jūs kādreiz jūtaties izdedzis?

Es dažreiz strādāju pārāk daudz, un tas gandrīz vienmēr noved pie izdegšanas. Es domāju, ka 40 stundu darba nedēļa ir paredzēta sava iemesla dēļ. Jums jāpavada laiks kopā ar ģimeni un draugiem. Ceļojiet, klausieties mūziku, iepazīstieties ar jauniem cilvēkiem. Būtībā veltiet laiku, lai izbaudītu dzīvi, pirms tā ir beigusies.

Ko jūs ieteiktu vecākajam dizainerim, kurš vēlas kļūt par radošo direktoru?

Ziniet savas stiprās un vājās puses. Veidojiet savu komandu un ziniet arī viņu stiprās un vājās puses. Uzticieties cilvēkiem, ar kuriem strādājat, dodiet viņiem pēc iespējas vairāk radošās brīvības, bet ziniet, kad viņus virzīt uz pareizā ceļa. Ir projekta vīzija un esiet gatavs par to cīnīties. Saprotiet, ka klientam ir uzņēmējdarbības mērķi, kas, iespējams, ne vienmēr atbilst jūsu sākotnējam radošajam redzējumam. Pielāgot Saprotiet, ka jūs, visticamāk, dzīvojat dizaineru un izstrādātāju burbulī, tāpēc, iespējams, vēlēsities paplašināt savu draugu loku.

Jūs ieguvāt labāko tiešsaistes portfeli šī gada neto balvās. Apsveicam! Kāds ir labas portfeļa vietnes noslēpums?

Paldies! Nu, ja ir labi projekti, ar kuriem sevi parādīt, tas acīmredzami ir plus. Es cenšos veidot stāstu ap projektiem, uzzināt interesantus aktīvus un koncepcijas, nedaudz ieskatīties notikumos, kas notika aiz ainas, un parādīt mazliet savu raksturu. Man bija arī diezgan daudz palīdzības no mana laba drauga Džeimsa Dikija, kurš veica visu kodēšanu un bija dažas lieliskas idejas un atziņas.

Google Santa Tracker vietne bija liels hit. Kā radās projekts?

Google Maps komanda ieradās Upperquad 2012. gada rudenī un jautāja, vai komandai ir dažas labas svētku idejas. Santa Tracker pamatideja - vietne, kur bērni varēja sekot Ziemassvētku vecītim, kad viņš ceļoja pa pasauli, pasniedzot dāvanas, jau bija tur. Bet mēs ātri sapratām, ka mums ir nepieciešama kāda veida platforma, lai izveidotu spriedzi pirms 24. datuma, tāpēc mums radās ideja par Ziemassvētku vecīšu ciematu. 2012. gadā Ziemassvētku vecīša ciematā bija dažas spēles un ainas, bet 2013. gadā mēs visu izgājām ārā, izveidojām 24 unikālas pieredzes un visu ciematu pārvēršām par Adventa kalendāru.

Un - nelietojot vārdu “maģija” - kā vietne darbojas?

Man burvība ir diezgan pareizais vārds. Es pats sevi nekodēju, tāpēc īsti nevaru iedziļināties tā īpatnībās, bet mums bija tik pārsteidzoša izstrādātāju grupa, un viņi diezgan daudz spēja izvilkt visas ārprātīgās idejas, kuras mēs viņiem iemetām. Galu galā viņiem pat izdevās padarīt visu vietni (spēles un visu) pilnībā atsaucīgu, kas, manuprāt, ir patiešām ievērojams varoņdarbs.

Ziemassvētku vecīša projekta komanda tika izplatīta visā pasaulē. Kādas problēmas tas sagādāja?

Lielākā daļa darba, ko esmu paveicis aptuveni septiņos gados, ir veikts ārpus uzņēmuma, tāpēc šobrīd esmu pie tā diezgan pieradis. Man tas nozīmē pavadīt daudz laika pakalpojumā Google Hangouts, un es esmu diezgan veiksmīgi aprēķinājis, cik daudz laika ir dažādās pasaules daļās. Kad mēs veicām pirmo Ziemassvētku vecīša projektu, es biju Tokijā, un es nolēmu, ka, gatavojot talantu, es netaisos traucēt ģeogrāfijai. Tāpēc es sāku veidot labāko komandu, kādu vien varēju atrast. Galu galā mums bija vadošais ilustrators Jaunzēlandē un galvenie cilvēki Sidnejā, Čikāgā, Reikjavīkā, Londonā, Stokholmā un vēl daudzās vietās. Bija daži agri rīti un vēlas naktis, bet beigās viss izdevās.

Kāda ir lielākā mācība, ko esat guvis, strādājot ar komandu, kas izplatīta visā pasaulē?

Apmēram pusi dienas pavadu Google Hangouts. Tas, iespējams, ir tā programmatūra, bez kuras es īsti nevarētu strādāt. To ir vienkārši un viegli iestatīt jauniem cilvēkiem, taču slepkava man ir mērķtiecīga ekrāna kopīgošana. Esmu mēģinājis izmantot arī tādus projektu vadības rīkus kā Basecamp, taču vienmēr atgriezos pie vecā labā e-pasta. Vienkāršību un elastību ir grūti pārspēt!

Skatoties tīmeklī, kuru darbs jūs šobrīd visvairāk iespaido?

No aģentūras puses es domāju, ka Sveika pirmdiena ir tās spēles augšgalā. B-Reel, Fi, Odopod (tagad Nurun) parasti rada arī lielisku darbu. Man vienmēr patīk tādu cilvēku darbs kā Klaudio Guglieri, Entonijs Gudvins un Brijans Pauels, un man patiešām ir paveicies strādāt ar viņiem visiem dažādos projektos.

Kāds ir labākās bārdas audzēšanas noslēpums?

Neskūties.

Vārdi: Martins Kūpers

Šis raksts sākotnēji tika parādīts neto žurnāla 257. numurā.

Interesanti Raksti
Izveidojiet atsaucīgu izkārtojumu, izmantojot CSS režģi
Lasīt Vairāk

Izveidojiet atsaucīgu izkārtojumu, izmantojot CSS režģi

C režģa izkārtojum katru dienu palielina pārlūka atbal tu, un mē varam piegādāt C režģi ražošanā. Ātra C Grid ieviešana ir biju i patiešām ievērojama.Pirm mē izveidojam at aucīgu portfeļa vietne izkār...
Labākie prototipu veidošanas rīki reaģējošam tīmekļa dizainam
Lasīt Vairāk

Labākie prototipu veidošanas rīki reaģējošam tīmekļa dizainam

Tā kā vairum vietņu pēc noklu ējuma tagad reaģē, prototipu veidošana ir nepieciešama. Mē projektējam un būvējam vietne , ka reaģē uzierīce, ko izmanto to ap katei. Darb vidē vai pēc ie pēja tuvāk vide...
Kur atrast lētu radošo aparatūru un programmatūru
Lasīt Vairāk

Kur atrast lētu radošo aparatūru un programmatūru

Radoši piedāvājumi: ātrā aite Aparatūra piedāvājumi Radoša programmatūra un rīki Padomi nauda taupīšanai Dizaina tudentu piedāvājumiBūt dizainerim var būt dārgi. Kad e at uzkrāpie par kādu dārgu apar...