FIFA pasaules kausa izcīņas 20 plakāti

Autors: Monica Porter
Radīšanas Datums: 13 Martā 2021
Atjaunināšanas Datums: 17 Maijs 2024
Anonim
FIFA World Cup symbols. Logos, mascots, posters, the balls and songs 1930 - 2018
Video: FIFA World Cup symbols. Logos, mascots, posters, the balls and songs 1930 - 2018

Saturs

FIFA pasaules kauss drīz sāksies, un, tāpat kā katrā no iepriekšējiem 20 turnīriem, arī Brazīlijai 2014 ir savs plakāts. Tradīcija, ka katram Pasaules kausa turnīram ir oficiāls plakāts, aizsākas jau pašā pirmajā, kas notika Urugvajā 1930. gadā.

Pirmais logotips ar Brazīliju parādījās tikai 1950. gadā, un pirmais talismans bija anglis Villijs Lauva 1966. gadā. Mēs atkāpāmies cauri laikmetiem, lai apskatītu cilvēkus, kuri veidoja plakātus un kāpēc viņi joprojām ir tik aizraujoši. Daudzi tika apzināti radīti kā mākslas darbi, tā arī kā saziņas metodes. Daži ir izcili. Citi ir dīvaini. Un viens vai divi ir saistīti ar gadsimta šaubīgākajiem varoņiem ...

1930. gads: Urugvaja

Pirmā pasaules kausa organizatoriem bija paredzams, ka tiks pasūtīts plakāts, un tā dizainers uzsvēra tā galveno statusu, izmantojot daudz sarkanās krāsas. Ar jauku stilizētu vārtsarga grafiku, kas izdara glābšanu, un fantastisku pielāgotu tekstu, tā izmērs bija 785x380mm. Pēc Christie’s domām, šī plakāta oriģinālās izdrukas tiek pārdotas līdz pat 20 000 mārciņu.


1934. gads: Itālija

Ja šis lieliskais Art Deco plakātu gleznojums jums atgādina par totalitāru propagandu, tas nepārsteigs, uzzinot, ka to gleznoja Džīno Bokašile, milzīgs Musolīni kustības Art Italia aizstāvis. Neapšaubāmi talantīgs, viņš diemžēl Otrā pasaules kara laikā radīja rasistiskus un antisemītiskus plakātus, strādājot fašistu un vācu nacistu labā.

1938: Francija

Šo plakātu izveidoja mazpazīstams 20. gadsimta 20. un 30. gadu dizainers Anrī Desme. Viņš izmantoja trafareta tehniku ​​Art Deco stilā, kas līdzīgs laikmeta propagandas un reklāmas plakātiem, apmetoties uz kompozīcijas, kas neatšķiras no viņa paša logotipa, kas parādās augšējā kreisajā stūrī. Oriģināls bija milzīgs ar izmēru 1575x1190mm.


1950. gads: Brazīlija

Pasaules kausa izcīņa iestājās pārtraukumā, pateicoties tam, ka vācieši 1939. gadā Polijā nokļuva ārpusē, bet 1950. gadā to atjaunoja Brazīlijā. Pēckara internacionālisma gars ir atspoguļots neticamajā daudzkarogu zeķē, un spēcīgais tips pieskaras 1934. gada plakātam, lai gan gadu gaitā tas bija mazliet pieņēmis svaru.

1954. gads: Šveice

Atkal uz Eiropas zemes, šis plakāts nenodrošina visu, ko jūs varētu gaidīt no Šveices dizaina. Tas ir māksliniecisks, ar interesantu ēnojumu vārtsarga sejā, un viņš ir attēlots gan ar neparastu apģērbu, gan izteiksmi. Ar turnīru tika atzīmēta FIFA 50. gadadiena ar galveno mītni Cīrihē, un tas bija pirmais pasaules kauss televīzijā.


1958. gads: Zviedrija

Alfrēda Hičkoka Vertigo ar savu ikonisko plakātu iznāca tajā pašā gadā, un, futbola ēnā stāvot silueta varonim, Pasaules kausa plakāts pārņēma Saula Basa stilu. Reklāmkarogu veido konkurējošo valstu karogi, un teksts “Futbols, Futbols, Fusbols” vienkārši izsaka galveno vārdu trijās FIFA oficiālajās valodās.

1962. gads: Čīle

Šo plakātu FIFA izvēlējās pārbaudes laikā 1961. gadā. Šo plakātu izstrādāja Gabarino Ponce, kura darbs tika izvēlēts no vairāk nekā 300 ierakstiem. Ievērojiet fantastisko krāsu kodu ar Čīli un futbolu tajos pašos toņos. Bumba ir kā mēness, vai varbūt pat sputnik. Tas bija pirmais Pasaules kausa plakāts, kas izmantoja vietu, lai ilustrētu futbola internacionālismu.

1966. gads: Anglija

Krāšņais gads Anglijai, kas rīkoja turnīru un uzvarēja tajā, 1966. gads bija arī pirmais turnīrs, kurā bija oficiāls talismans Villijs Lauva. Un plakāts ir stingri vērsts uz pūkainu zvēru, kurš bumbu met bumbā Z rindā. Varbūt jauka baltās vietas izmantošana, bet ko Anglijas fani atceras, ka bumba šķērsoja līniju, vai ne?

1970. gads: Meksika

Divkāršais teksts rindā, iespējams, bija gods Mehiko Olimpisko spēļu 1968. gada plakātam un tā ikoniskajam koncentriskajam līnijas darbam. Plakāts ir vienkāršs un grafisks, un tas ir viss. Dizaineri paplašināja turnīra oficiālo logotipu un uzlika to uz rozā plakātam, un tas izrādījās ļoti populārs dizains.

1974. gads: Rietumvācija

Mākslinieks Horsts Šēfers to apgleznoja, izmantojot lielus impresionistiskus tapumus, lai futbolu pielīdzinātu mākslai un skaistumam, kaut arī subjekta augšstilbs, šķiet, nāk no viņa vidukļa, nevis no gurna, un galva izskatās nedaudz sveša. Bet tad lielisks futbols nav tikai izskats ...

1978. gads: Argentīna

Pievilcīgs plakāts ar tintes punktu rakstu un diviem sportistiem svētkiem, šodien tas ir saistīts ar Argentīnas militāro huntu. Viņu valdīšanas laikā pazuda līdz 30 000 cilvēku. Ir teikts, ka pointillisma ietekmēto plakātu izveidoja aģentūra ar nosaukumu Mandatos Internacionales, un daudzi argentīnieši uzskata, ka radītāji strādāja arī pie diktatūras propagandas.

1982: Spānija

Kataloniešu mākslinieks Džoans Miro gleznoja attēlu. Sirreālists reiz bija aicinājis uz glezniecības slepkavību, un, ja tas bija īsi, viņš ar šo futbolistu paveica lielisku darbu. Neskatoties uz to, viņa spēcīgais melnās līnijas darbs un spilgto krāsu izmantošana bija ideāli piemēroti plakātu darbam, un viņam tas nebija svešs. Ļoti spāņu iznākums.

1986: Meksika

Annija Leibovica ir vienīgā fotogrāfe, kurai jebkad uzticēts uzņemt un noformēt pasaules kausa izcīņas plakātus. Viņas raksturoja diezgan dīvainu ēnu izmantošanu pār seno acteku akmens izstrādājumiem, kas patiešām izvirzīja valsts pirmskolumbiešu mantojuma centra skatuvi.

1990. gads: Itālija

Mākslīgā tradīcija pasaules kausa plakātos turpinājās, iecerot stingru itāļu mākslinieku Alberto Burri, lai to izveidotu. Viņi, iespējams, negaidīja, ka viņš izmantos digitāli iegarenu, foto negatīvu Kolizeja attēlu, pievienojot futbola laukumu, sīkus karodziņus un drosmīgu veidu. Tas lieliski sasaistās ar Romas gladiatoru garu.

1994: ASV

Ņujorkas mākslinieka Pītera Maksa karjera bija visaugstākā brīdī, kad viņš tika izvēlēts, lai izveidotu plakātu 1994. gada turnīram. Kosmoss atkal bija tēma, peldošajam futbolistam liekot bumbu orbītā. Tas, pēc mākslinieka teiktā, bija pārstāvēt sporta universālo pievilcību. Iepriekšējā gadā viņš bija uzgleznojis Superbowl oficiālo plakātu.

1998: Francija

Francijas 1998. gada organizatoriskā komiteja rīkoja plakātu dizaina konkursu, kurā uzvarēja Natolija le Golla, Ecole Supérieure des Beaux-Arts de Montpellier studente. Jauktas multivides gabals, kurā bija spilgtas krāsas un jauki pieskārieni, piemēram, laukuma tekstūra un ēnu efekti, tas viņu uzsāka uz Francijas ilustrāciju skatuves.

2002. gads: Japāna / Koreja

Tā kā turnīru bija jāorganizē divām valstīm, FIFA aicināja vienu kaligrāfu no katra sadarboties plakāta izveidē. Byun Choo Suk (Koreja) un Hirano Sogen (Japāna) divas dienas veica dažādus ar futbolu saistītus otas triecienus. Labākie tika skenēti un salikti šim sastāvam.

2006: Vācija

Franz Beckenbauer bija gatavs atklāt šo plakātu, kuru izstrādāja Berlīnes aģentūra WE DO Communication. Tā pārspēja četrus citus plakātus, lai iegūtu oficiālu atzinību aptaujā, kas notika visā Vācijā. Ar zvaigznēm, kas nakts debesīs veido bumbu, tā spēlē priekšstatus par vēlēšanos un sapņošanu.

2010. gads: Dienvidāfrika

2010. gada pasaules kausa izcīņas posma Dienvidāfrikā plakātu izstrādāja Gabija De Abreu (izpilddirektors un Switch Design Group dibinātājs) kā konceptuālists un tipogrāfs, kā arī Pols Deils kā ilustrators. Tas izmanto ļoti drosmīgu, burtisku grafiku no Āfrikas džentlmeņa, kurš gatavojas sist bumbu. Bumba simbolizē cerību un tiekšanos, kā arī nezināmo - virzot bumbu līdz saskares un novirzes punktam, tā ir ikviena spēle!

Viņa galva vairāk pārstāv Āfrikas iedzīvotājus, savukārt kakls un krūtis vairāk virzās uz Āfrikas kontinentu, kas beidzas ar Dienvidāfrikas piekrasti - galīgo pasaules kausa un galamērķa valsti Āfrikas vārdā.

2014. gads: Brazīlija

Oficiālais šī gada Pasaules kausa plakāts tika atklāts 2013. gada 30. janvārī Riodežaneiro. Saskaņā ar FIFA teikto mākslas darbs atspoguļo Brazīlijas skaistumu un daudzveidību, izmantojot krāsainu, emocionālu un dinamisku dizainu. Radošā koncepcija plakāta centrā ir “Visa valsts, kas kalpo futbolam - Brazīlija un futbols: viena kopīga identitāte”. Plakātu izstrādāja Karena Haidingere no Crama, un tas dinamiskā tēlā iepina Brazīlijas kultūru, floru un dabu - ņemiet vērā spēlētāju kājas, kas izaicina bumbu, atklājot Brazīlijas karti. Gudrs, ja?

Vārdi: Garriks Vebsters un Robs Kernijs

Populāras Publikācijas
Lightroom vs Photoshop: kas ir labākais?
Atklāt

Lightroom vs Photoshop: kas ir labākais?

PĀRIET UZ: Ka ir Lightroom? Ka ir Photo hop? Lightroom priekšrocība Photo hop priekšrocība Izmantojot Photo hop un Lightroom Lightroom v Photo hop: cenu noteikšana Lightroom v Photo hop01. Ka ir Ligh...
7 web dizaina kļūdas, ko pieļauj katrs iesācējs
Atklāt

7 web dizaina kļūdas, ko pieļauj katrs iesācējs

Ek perimentēšana un kļūdu pieļaušana ir varīga mācību a tāvdaļa. Katru gadu univer itāte pa niedzēja darbā e redzu, kā jaunie tudenti avā tīmekļa dizaina darbā pieļauj tāda paša kļūda . Ceram , ka šei...
Izstrādājiet portfeli, kas iesaiņo perforatoru
Atklāt

Izstrādājiet portfeli, kas iesaiņo perforatoru

E katru dienu kato daudzu radošo CV un portfeļu avā darbā Fanta y, aptverot plašu di ciplīnu un talantu loku. Tā kā to ir tik daudz, man bija jāiz trādā tratēģija, ka man ļautu ātri pateikt, vai dizai...