Izveidojiet perfektu dizaina sistēmu: 6 galvenie apsvērumi

Autors: John Stephens
Radīšanas Datums: 1 Janvārī 2021
Atjaunināšanas Datums: 23 Jūnijs 2024
Anonim
Thorium: An energy solution - THORIUM REMIX 2011
Video: Thorium: An energy solution - THORIUM REMIX 2011

Saturs

Projektēšanas sistēmas palīdz lielajiem nozares dalībniekiem standartizēt projektēšanas procesu un padarīt to paredzamāku. Daudzi uzņēmumi mēģina uzņemties iniciatīvu veidot savu dizaina sistēmu. Neskatoties uz ikviena labākajiem nodomiem, diezgan bieži visas pūles, ko produktu komanda iegulda pārdomātas dizaina sistēmas izveidē, var novest tieši pie notekas.

Šī raksta gaitā mēs definēsim, kas ir projektēšanas sistēma, kas jāņem vērā pirms projektēšanas sistēmas izveidošanas un kā vislabāk ieviest dizaina sistēmu savā organizācijā. Lai iegūtu vairāk lielisku resursu, skatiet mūsu tīmekļa dizaina rīku apkopojumu.

Kas ir ‘projektēšanas sistēma’?

Nosaukums “dizaina sistēma” var radīt nepatiesu priekšstatu par kaut ko tādu, kas sniedz vērtību tikai dizaineriem. Bet patiesībā dizaina sistēma nav kaut kas, kas attiecas tikai uz dizaineriem; tā vietā ir runa par to, kā visa organizācija veido savus produktus (ja tajā ir vietne, jums būs nepieciešams izcils vietņu veidotājs un izcils tīmekļa mitināšana).


Veiksmīgi projektēšanas procesi parasti ir atkarīgi no tā, vai starp visām produkta radīšanā iesaistītajām komandām notiek cieša savstarpēja sadarbība. Dizaina sistēma ir kopīgas valodas veidošana, kas komandām dod iespēju efektīvāk sadarboties. Tas ir pilns dizaina principu, noteikumu un standartu komplekts, kā arī rīkkopa (dizaina modeļi, vizuālie stili un atkārtoti lietojamu lietotāja interfeisa komponentu kodu bibliotēka), kas nepieciešami, lai sasniegtu šos principus, noteikumus un standartus. Dizaina sistēma ļauj produktu komandai izveidot produktu ātrāk - nezaudējot nekādu kvalitāti -, padarot dizainu atkārtoti lietojamu (pārliecinieties, vai jums ir uzticama mākoņu krātuve, lai uzglabātu savus aktīvus).

Dizaina sistēmas ieviešanas problēmu galīgais mērķis ir palīdzēt biznesam mācīties un augt. Tāpēc dizaina sistēmai vienmēr jābūt balstītai uz uzņēmuma mērķiem. Tā paša iemesla dēļ ne visas projektēšanas sistēmas tiek veidotas vienādi, tomēr lielākajai daļai projektēšanas sistēmu ir daži kopīgi elementi:


  • Projektēšanas principi - vērtības, kas nodrošina dizaina centienus pareizajā virzienā.
  • Sastāvdaļas un paraugu bibliotēkas - tie ir projektēšanas sistēmas celtniecības elementi.
  • Projektēšanas ceļveži - īpaši noteikumi par to, kā noformēt konkrētu tā daļu
    produkts. Tie var ietvert stila vadlīnijas (tipogrāfija, krāsas, atstarpes utt.) Un UX rakstīšanas vadlīnijas (balss un signāls, valoda, rakstīšanas principi utt.).
  • Projektēšanas prakse - palīdz uzturēt sistēmu dzīvu un vērtīgu produktu komandai.

Galvenie apsvērumi pirms projektēšanas sistēmas ieviešanas

01. Apsveriet produkta un uzņēmuma termiņu

Pirms sākat veidot projektēšanas sistēmu, jums skaidri jāsaprot, kāpēc tā nepieciešama. Daudzi uzņēmumi ievieš dizaina sistēmas, lai samazinātu to tehnisko parādu un paātrinātu produktu izstrādes procesu (mazāk laika pavadot garlaicīgām, vienmuļām darbībām). Bet ne visi uzņēmumi saskaras ar šādām problēmām, jo ​​uzņēmumiem ir atšķirīgs dizaina gatavības līmenis.


Dizaina sistēmas izveide no nulles ir laikietilpīga darbība, un mazām, ātri pārvietojamām komandām, iespējams, nav vajadzīga dizaina sistēma, jo tas viņus palēninātu. Trīs līdz piecu cilvēku jaunizveidotais uzņēmums, kas joprojām cenšas atrast atbilstību produktu un produktu tirgum, iespējams, daudz laika pavadītu sistēmas izveidē. Kad līdzekļi tiek tērēti projektēšanas sistēmas izveidei, tie netiek tērēti produkta veidošanai. Tāpēc, kamēr uzņēmums nespēj noteikt skaidru virzienu ar savu produktu, ieguldot laiku dizaina sistēmas izveidē, var rasties daudz atkritumu.

02. Izveidojiet redzējumu

Dizaina sistēma ir par cilvēkiem - kā viņi strādā kopā, lai sasniegtu kopīgu mērķi. Cilvēki vēlas uzzināt atbildes uz šādiem jautājumiem:

  • Kur mēs ejam?
  • Ko mēs vēlamies sasniegt?
  • Kāpēc mēs to vēlamies sasniegt?

Šie ir fundamentāli jautājumi, uz kuriem jums jāatbild, lai izveidotu kopīgu redzējumu. Kopīga vīzija būs pamats dizaina sistēmai, kas komandām sniegs vadītu veidu, kā rast risinājumus viņu produktu problēmām.

Vīzijas paziņojums nosaka, ko jūsu komanda, produkts vai uzņēmums cenšas sasniegt, un, vēl svarīgāk, kāpēc. Tas saskaņo komandas ar skaidru kopīgu mērķu kopumu un kļūst par Ziemeļzvaigzni visai organizācijai - apvieno cilvēkus, kas iesaistīti produktu izstrādē, un ved viņus uz kopīgu galamērķi.

Ja meklējat vienkāršu veidu, kā izveidot redzējumu, apsveriet iespēju aprakstīt, kādam jūsu produktam vai organizācijai vajadzētu izskatīties pēc pieciem gadiem. To darot, jūs definēsit mērķa nosacījumu, un būs daudz vieglāk izveidot stratēģiju, kas jums palīdzēs to sasniegt.

04. Izveidojiet vadošos dizaina principus

Kā jūs definējat labu dizainu? Kā zināt, kad kaut kas ir gatavs ieviešanai? Kad runa ir par dizaina kvalitātes novērtēšanu, dizaineri bieži paļaujas uz savu standartu kopumu. Bet šādas pieejas ievērošana var radīt lielu haosu izstrādājuma izstrādes procesā, jo katram dizaineram būs subjektīvas idejas. Šeit dizaina principi var glābt dienu.

Stingri dizaina principi ir jebkuras funkcionējošas sistēmas pamats. Viņiem būtu jāaptver būtība, ko labs dizains nozīmē uzņēmumam, un jāsniedz praktiski ieteikumi produktu komandām, kā to panākt (dizaina principiem vienmēr jābūt darboties spējīgiem). Dizaina principi darbojas kā produktu komandas standarti un palīdz viņiem novērtēt viņu darbu.

Lūk, dažas lietas, kas jāatceras, strādājot pie dizaina principiem:

  • Dizaina principiem jāatspoguļo produkta būtība. Piemēram, kad runa ir par cilvēka un mašīnas saskarnes dizainu automašīnām, svarīgākajam dizaina principam jābūt “Vispirms drošība” (mērķis ir vadītāju un pasažierus pasargāt). Tāpēc katram dizaina lēmumam jābūt drošam.
  • Dizaina principiem nevajadzētu izklausīties pēc noteikumiem. Viņiem nevajadzētu bloķēt radošo enerģiju. Produktu veidotājiem nevajadzētu justies ierobežotiem vai ierobežotiem.
  • Dizaina principiem vajadzētu būt atklātas diskusijas rezultātam. Daudzos gadījumos nav grūti likt cilvēkiem ievērot vadlīnijas, bet gan grūti likt cilvēkiem vienoties par vadlīnijām. Ja organizācijā ir daudz dizaineru komandu, tad viņu iesaistīšana diskusijā ir ļoti svarīga. Saņemot viņu atsauksmes par dizaina principiem, jūs varat tos pielāgot lietotāju vajadzībām.

05. Pārskatiet tehnoloģiju kaudzi un veiciet saskarnes uzskaiti

Daudzi uzņēmumi mēdz veidot projektēšanas sistēmu virs pašreizējā interfeisa, taču šī pieeja daudzu iemeslu dēļ nav labākā. Iedomājieties, ka jūsu uzņēmums jau ilgu laiku būvē produktu bez sistēmas.

Produktam, iespējams, ir kāda dizaina neatbilstība. Neatbilstību parasti izraisa dizaina elementu dublēšanās. Dizaina elementu dublēšanās noteikšana palīdz komandai izvairīties no scenārija, kurā komandas dalībnieki izveido elementu no nulles un pēc kāda laika uzzina, ka tā versija jau pastāv.

Tāpēc, ja plānojat ieviest projektēšanas sistēmu, sāciet ar auditu - veiciet saskarnes uzskaiti, lai saprastu, kas tiek izmantots.

Izpētiet esošās mijiedarbības, savāciet visus lietotāja saskarnes elementus, kas veido saskarni, un tos pārskatiet. Ir svarīgi to izdarīt pirms faktiskās projektēšanas sistēmas izveides, jo procedūra palīdzēs saprast divas lietas:

  • Cik liels ir jūsu organizācijas dizainparāds un kādas ir jomas, kurām jāpievērš lielāka uzmanība.
  • Nekonsekvences iemesli un izmaiņas, kas jums jāievieš projektēšanas procesā, lai nākotnē izvairītos no šādām problēmām. Varbūt jums būs jāmaina process vai varbūt jums būs jāievieš jauna tehnoloģija.

06. Izveidojiet galveno komandu

Kurš būtu jāiesaista projektēšanas sistēmas izveidē? Dizains ir komandu sporta veids, un dizaina sistēmas izveide nav izņēmums. Projektēšanas sistēmas izveidošanai ir nepieciešamas zināšanas un radošā enerģija, ko nodrošina daudzfunkcionāla sadarbība. Tāpēc cilvēku pamatkomanda, kas faktiski izveido sistēmu, parasti ir inženieri, dizaineri, produktu vadītāji un ieinteresētās personas. Sākot veidot projektēšanas sistēmu, ir svarīgi, lai pamatsastāvam būtu mazs izmērs (seši līdz astoņi cilvēki), jo tas palīdzēs jums izveidot impulsu un ātri kaut ko izveidot.

Projektēšanas sistēmas izveide

Apsveriet dizaina sistēmas ieviešanu kā projektu. Tāpat kā jebkuram citam projektam, arī šim vajadzētu būt stabilam procesam ar šādām darbībām:

  • Pārdod ideju
  • Pabeigt izmēģinājuma projektu
  • Projektē un būvē
  • Palaišana un apkope

01. Pārdod ideju

Dizaina sistēmas idejas pārdošana ir pirmais un vissvarīgākais solis dizaina sistēmas ieviešanā. Parasti kompromisu dēļ ir grūti pārdot dizaina sistēmas - gan vadība, gan produktu komandas locekļi saprot, ka resursi, kas iztērēti dizaina sistēmas izveidei, netiek tērēti piegādes funkcijām. Tāpēc ir dabiski sagaidīt zināmu atgrūšanos. Lai pārdotu dizaina sistēmu, jums jādara divas lietas:

Saņemiet dalību no ieinteresētajām personām

Dizaina sistēma neizcelsies, ja cilvēki, kas pieņem lēmumu par finansējumu, to neapstiprinās. Ir daudz vieglāk iegūt pirkumu no vadītājiem, ja parādāt, ka sistēma atrisina reālas uzņēmējdarbības problēmas. Nosakiet galvenos biznesa sāpju punktus (jomas, kurās uzņēmums zaudē naudu) un parādiet, kā dizaina sistēma var glābt dienu. Uzrakstiet stratēģiju ar skaidru priekšlikumu un nosūtiet to galvenajiem cilvēkiem, kuri pieņem lēmumus.

Ieteicams izveidot prezentāciju (vai prezentāciju sēriju), lai pārliecinātu ieinteresētās personas ieguldīt šajā projektā. Prezentāciju varat ietvert stāsta formā. Stāstot veiksmes stāstus, jums būs lielākas iespējas iesaistīt ieinteresētās puses.

Saņemiet atbalstu no saviem lietotājiem

Iegāde no ieinteresētajām pusēm ir tikai puse cīņas. Jums jāsaņem atbalsts no potenciālajiem lietotājiem. Pirmkārt, jums jāidentificē sava mērķauditorija. Kas izmantos jūsu dizaina sistēmu un kā to izmantos? Šeit ir dažas izplatītas lietotāju grupas:

  • Produktu komandas (ti, dizaineri, izstrādātāji)
  • Trešās personas (ti, pārdevēji)
  • Bizness (ti, mārketings, pārdošana, juridiskais)

Jums būs jāidentificē dažādu lietotāju grupu sāpju punkti un jāparāda vērtība, ko sistēma viņiem sniegs. Katrai lietotāju grupai ir atšķirīgi pirkšanas ierosinātāji - iemesli, kāpēc viņi vēlas izmantot dizaina sistēmu. Piemēram, izstrādātājiem aktivizētājs var būt lielāka konsekvence ieviešanas metodēs vai mazāk laika, lai atjaunotu kodu.

02. Atlasiet un pabeidziet izmēģinājuma projektu

Tiklīdz jūs izveidojat savas dizaina sistēmas pamatkoncepciju, ir svarīgi to apstiprināt. Labākais veids, kā apstiprināt koncepciju, ir izmēģināt to izmēģinājuma projektā.

Atlasiet reāla produkta paraugu un izveidojiet dizaina sistēmu, kas nodrošina reālu risinājumu. Jūsu izvēlētais projekts ir jāizmanto kā pamats nākotnes projektēšanas sistēmai, tāpēc jūs varēsiet pārbaudīt, vai sistēma darbojas jūsu organizācijā.

Šeit ir noteikts kritēriju kopums, ko varat izmantot, lai noteiktu pilota potenciālo efektivitāti:

  • Projektam vajadzētu būt potenciālam kopīgiem komponentiem un modeļiem. Tajā jābūt komponentiem un modeļiem, kurus var atkārtoti izmantot citos produktos.
  • Tam jābūt ar labu tehnisko iespējamību, un tam nevajadzētu būt grūti ieviest visas nepieciešamās izmaiņas.
  • Projektam jābūt realizējamam saprātīgā laika periodā (ideālā gadījumā - pāris nedēļas), un tam nevajadzētu prasīt daudzu dažādu departamentu cilvēku iesaisti (neatkarības uzturēšana ir būtiska).
  • Projektam vajadzētu būt mārketinga potenciālam. Projektam vajadzētu iedvesmot citas komandas ieviest projektēšanas sistēmas projektēšanas procesā.

03. Projektēt un būvēt

Izveidojiet atkārtoti izmantojamus komponentus

Viena kļūda, ko es redzu atkal un atkal, ir komandas, kas izveido komponentus, kas ir pārāk koncentrēti uz vienreizējas lietošanas gadījumu. Tā rezultātā sistēma kļūst pārāk neelastīga, un tās lietotājiem ir jāizveido savi komponenti katru reizi, kad tie ir nepieciešami, lai atspoguļotu noteiktu scenāriju.

Mēģiniet izstrādāt komponentus, kas nav piesaistīti vienreizējai lietošanai, bet var
atkārtoti izmantot vairākos kontekstos. Lai komponentus varētu izmantot atkārtoti un tos var mainīt, tiem jābūt šādām īpašībām:

  • Moduļu: moduļu komponenti ir patstāvīgi - tiem nav nekādas atkarības.
  • Saliekams: ir iespējams apvienot komponentus, lai izveidotu jaunus komponentus.
  • Pielāgojami: ir iespējams pielāgot un paplašināt komponentus, lai tie darbotos dažādos kontekstos.

Katru reizi, kad komandas dalībnieki vēlas ieviest jaunu komponentu, viņiem jāapsver, kā tas darbosies dažādās platformās, kurām viņi ir izstrādājuši. Ideālā gadījumā katram viņu projektētajam komponentam vajadzētu darboties uz visām platformām.

Parādiet vērtību, izmantojot smilšu kastes vidi

Ir labi zināms, ka labākais veids, kā cilvēki var redzēt vērtību, ir to piedzīvot. Tāpēc izveidojiet smilškastes vidi produktu komandas locekļiem, lai prototipētu produktus, izmantojot jūsu dizaina sistēmu.

04. Uzsākt un uzturēt

Dažas produktu komandas uzskata, ka, tiklīdz ir izveidota projektēšanas sistēma, darbs ir pabeigts. Nav taisnība. Projektēšanas sistēma ir produkts, un ir svarīgi to pārvaldīt kā produktu, nevis projektu - projektēšanas sistēma prasa pastāvīgu apkopi un uzlabojumus, kad rodas vajadzības.

Veiciniet dizaina sistēmas pieņemšanu

Dizaina sistēmai, tāpat kā jebkuram citam produktam, ir vajadzīgi aktīvi lietotāji. Jūs varat izveidot vislabāko dizaina sistēmu pasaulē, taču, ja jūs to aktīvi neveicināsit savā organizācijā, visas pūles ievērojami cietīs. Tāpēc jau no pirmās sistēmas izlaišanas jums ir smagi jāstrādā, lai veicinātu tās pieņemšanu:

  • Izveidojiet atbalstītāju kopienu. Salieciet evaņģēlistu grupu, kuru vada autoritatīvi ietekmētāji vai dizaineri, kuri piesaistīs un pārdos idejas par jūsu dizaina sistēmu. Evaņģēlistiem jāpiedalās tādās aktivitātēs kā semināri un tikšanās, kuru mērķis ir palielināt izpratni par sistēmas pastāvēšanu un izglītot cilvēkus, kā to izmantot.
  • Ieviesiet atjauninājumus. Atjauninājumu gaidīšanas laikam ir galvenā loma projektēšanas sistēmas pieņemšanā. Praktizējiet regulārus pieaugošus izlaidumus, nevis lielus atklājumus, un vienmēr nodrošiniet atjauninājumu piegādi ar izmaiņu žurnālu.

Analizējiet, kā cilvēki izmanto projektēšanas sistēmu

Dizaina sistēmas paceļas un krītas atkarībā no tā, cik viegli tās ir izmantot. Ja jūs tikko sākāt iekļaut dizaina sistēmu savas organizācijas projektēšanas procesā, veiciet vairākas intervijas ar lietotājiem, lai saprastu, kā cilvēki to izmanto. To darot, jūs varat precīzi noteikt problēmas, ar kurām var saskarties jūsu mērķauditorija.

Sistēmām, kuras kādu laiku tiks iekļautas projektēšanas procesā, ir svarīgi izmērīt laiku, kas nepieciešams sistēmas atjaunināšanai. Ja dizaina sistēmas atjaunināšana kļūst sarežģīta, tā ātri novecos.

Pārbaudiet savus lēmumus par dizainu

Neatkarīgi no tā, cik labi jūs prognozējat lietas, var būt grūti paredzēt, kā konkrētas izmaiņas ietekmēs lietotāja pieredzi. Tāpēc ir svarīgi apstiprināt savus lēmumus.

Šeit ir trīs veidu testi, kas jums palīdzēs:

  • Lietojamības pārbaude
  • Vizuālā regresijas pārbaude, kas palīdz noķert neparedzētas vizuālās izmaiņas komponentu stilos
  • Manuāla un automatizēta pieejamības pārbaude, kas nodrošina jūsu komponentu piekļuvi

Iepazīstināt ar versiju veidošanu

Projektēšanas sistēmām vajadzētu būt versijām, jo ​​versijas ļauj daudz vieglāk izsekot izmaiņām. Izmantojot versijas laidienus, lietotāji var atsaukties uz konkrētu versiju. Viņi arī kontrolē, kad un kā tiek apstrādāti jauninājumi uz jaunām versijām.

Ir divu veidu versijas:

  • Verificēt visu sistēmu. Šeit viss sistēmā ietilpst vienam versijas numuram. Kā lietotāji, atjauninot mobilo operētājsistēmu, mēs nodarbojamies ar visas sistēmas versiju veidošanu - atjauninot iOS, mēs atjauninām visu programmatūru.
  • Versija pēc moduļiem. Tas nozīmē, ka katram dizaina sistēmas komponentam vai stilam ir jābūt versijas numuram. Salīdzinot ar visas sistēmas versiju, versija pēc moduļa dod lielāku elastību - lietotāji var izvēlēties jaunināt tikai nepieciešamos elementus.

Projektēšanas sistēmas izveide nav vienreizēja darbība; tas faktiski ir atkārtojams. Cilvēkiem, kas iesaistīti dizaina sistēmas izveidē, tas jādomā kā par dzīvu organismu, kas savieno visu organizāciju. Veiksmīga projektēšanas sistēma kļūst par daļu no organizācijas DNS un palīdz radīt konsekventu lietotāju pieredzi.

Šis saturs sākotnēji parādījās netmag.

Ieteicams Jums
Studentu ceļvedis darbam augstākajā aģentūrā
Lasīt Vairāk

Studentu ceļvedis darbam augstākajā aģentūrā

Būt radošam tudentam ir dīvaina, kņada ajūta. No viena pu e , jū jūtatie kā jau guvi panākumu . Galu galā jū iekļuvāt kur ā, ka pat par evi nav nekād noziegum . Jū e at magi trādāji un izpelnījātie vi...
Mana dizaina klasika: Kaj Franck’s Teema trauki
Lasīt Vairāk

Mana dizaina klasika: Kaj Franck’s Teema trauki

Manai dizaina kla ikai ir jābūt Teema trauku iz trādājumam, ko Iittala iz trādāji omu dizaina mei tar Kaj Franck . Lai gan klā t tika iz trādāt tālajā 1952. gadā, ta aglabā mūžību un noturīgu mū dienī...
10 labākās Betmena infografikas
Lasīt Vairāk

10 labākās Betmena infografikas

Creative Bloq mē mīlam labu infografiku ( katiet mū u rak tu 40 izcili infografika piemēri). Lai atzīmētu jaunā Betmena filma Tumšai bruņiniek ceļa vi ā pa aulē iznākšanu, mē e am apulcinājuši labāko ...