Dizaina pakalpojumi, kurus cilvēki iemīlas

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 16 Jūlijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 11 Maijs 2024
Anonim
Andrew Beckley - Keynote - Let’s design services that people love
Video: Andrew Beckley - Keynote - Let’s design services that people love

Saturs

Rediģēta šī raksta versija vispirms tika parādīta žurnāla .net 234. numurā - pasaulē visvairāk pārdotajā tīmekļa dizaineru un izstrādātāju žurnālā.

Mums ir spēcīga mīlas dēka ar mūsu mobilajām ierīcēm; mēs gulējam kopā ar viņiem blakus savām gultām, un viņi reti ir ārpus plaukstām, kabatām vai rokassomām. Tie ir mūsu digitālo vērtslietu - lietotņu, fotogrāfiju, pakalpojumu un ziņojumu - centrs, un tie ieraksta mūsu privātākos mirkļus. Patiešām, ja mums nav mobilo tālruņu (un digitālo pakalpojumu, kas iet roku rokā), mēs jūtamies nepilnīgi, norobežoti no pārējās pasaules. Lai gan tie ir nedzīvi priekšmeti, mūsu attiecības ar mobilajām ierīcēm pēc būtības ir emocionālas.

Šīs emocionālās saiknes dēļ, lai gūtu panākumus mobilajā telpā, ir nepieciešama vienāda izpratne par dziļajiem sakariem, kas cilvēkiem ir ar savām ierīcēm, un par to, kā šos savienojumus vislabāk novērst un apkalpot. Konkrēti, dizaina profesionāļiem jāspēj saprast to būtību cilvēki izmanto savas mobilās ierīces saistībā ar savu dzīvi - zinot, kā ierīces ietekmē cilvēku dzīvi un ietekmē viņus personīgā līmenī, dizainers sniedz izpratni par to, kā mobilie pakalpojumi var dot labumu cilvēkiem viņu ikdienas dzīvē. Pareizi uztveriet emocionālo formulu, un jums viss izdosies: Instagram, Google Maps un Foursquare liecina par šo faktu.


Pakalpojumu dizains ir dizaina pieeja, kas saistīta ar dzīvo būtņu radīšanu, kuras laika gaitā attīstās un mainās. Tas ņem vērā cilvēku saiknes, un tā centrā ir cilvēki un izmantojamība. Tas būtiski atšķiras no citiem dizaina veidiem, kuru mērķis parasti ir pastāvīgums.

Pakalpojumi savā būtībā līdzinās cilvēku attiecībām: lietotāji iziet dažādus pakalpojumu piesaistes posmus. Bet apburoša pieredze var padarīt cilvēkus lojālus un vērtīgus aizstāvjus. Pakalpojumu dizaineriem kā tādiem būtu jācenšas izstrādāt pakalpojumus, kurus cilvēki iemīlas, papildus funkcijām veidojot emocionālu saikni.

Fjordā mēs esam identificējuši trīs mīlestības posmus - saderību, iepazīšanās un patieso mīlestību. Tāpat kā reālajā dzīvē, iemīlēšanās dienestā parasti notiek pakāpeniski laika gaitā.

Pirkšana

Šis posms ir saistīts ar šī “aha” mirkļa radīšanu, mudinot cilvēkus vispirms atklāt un saprast kalpošanu. Kā tādi digitālie pakalpojumi ir jāveido tā, lai tos varētu viegli atklāt un saprast, un tiem vajadzētu justies reāliem un atbilstošiem. Svarīgi, ka vajadzētu būt spēcīgam “āķim” vai diferenciācijas vietai - to cilvēki pieminēs saviem draugiem.


Iepriekš Fjords ir sadarbojies ar uzņēmumu Foursquare, kas sniedz labu piemēru tam, kā pareizi rīkoties ar pirkstiem. Tam ir mērķtiecīgs piedāvājums, kas ir gan sociālais, gan pieejamais, un rotaļīga personība, kas piesaista daudzveidīgu lietotāju grupu. Rezultātā Foursquare ir kļuvis par uzvarētāju savā domēnā. Trīs gadus vecais uzņēmums ar vairāk nekā 20 miljoniem lietotāju un vairāk nekā diviem miljardiem reģistrēšanās gadījumu ir izpelnījies vairāk “aha!” Reakciju nekā tā tiešie konkurenti.

Iepazīšanās

Otrais posms ir cilvēku satraukšana, mudinot lietotājus patiesi iesaistīties pakalpojumā. Ko tas nozīmē dizaineriem? Ir svarīgi samazināt visus lietošanas šķēršļus, lai pēc iespējas vieglāk sāktu darbu. Spēļu dinamika, sociālo pakalpojumu komponenti un skaistums šajā posmā var būt ļoti spēcīgi, savukārt galvenais ir svaigs saturs, humors un uzvarētāja personība. Jūs vēlaties izraisīt lietotāju reakciju “wow!”.

Īsta mīlestība

Trešais un visspēcīgākais posms ir patiesa mīlestība - īsts pārbaudījums, vai pakalpojumam ir ilgmūžība. Ja esat izstrādājis pakalpojumu, kas piešķir pievienoto vērtību un paliek nozīmīgs ilgāku laiku, lietotāji paliks uzticīgi. Dizaineram vissvarīgākās lietas, kas jāņem vērā, ir tas, kā veidot uzticību un konsekvenci: ko mēs meklējam no cilvēka pavadoņa.


Tā kā lietotāji laika gaitā uzticas dienestam vairāk informācijas, ir svarīgi nodrošināt, lai viņiem nebūtu šaubu par privātumu vai patiesajiem pakalpojumu sniedzēja nodomiem. Svarīga ir arī iespēja plūstoši izmantot pakalpojumu dažādās platformās un vietās. Tomēr ar vairākiem saskares punktiem un mijiedarbību sarežģītība ir īsta problēma - gan cilvēkiem, kuri izmanto pakalpojumus, gan uzņēmumiem, kas tos sniedz. Pakalpojumu dizaineriem triks ir padarīt sarežģītas sistēmas vienkāršas un elegantas. Kad lietotāji iemīlas pakalpojumā, tipiska reakcija ir “protams!” - norāde, ka mijiedarbība jūtas intuitīva un dabiska.

Visbeidzot, jūs vēlaties par katru cenu izvairīties no “šķiršanās”, un tāpat kā jebkuras romantiskas attiecības, ir grūti saglabāt lietotāju iesaistīšanos un “iemīlēšanos” kādā no pakalpojumiem ilgtermiņā. Bet, kad tas notiek, tas ir maģija. Uzņēmumi, kas izstrādā pārliecinošus digitālos pakalpojumus, galu galā būs tie, kas ar klientiem izveidos visveiksmīgākās un ilgtermiņa obligācijas. Mīlestības dizains balstās uz spēju saprast lietotāju un spēt emocionāli sazināties ar viņu. Cilvēkiem novecojot, viņu personība var mainīties, bet vislabākās attiecības veidojas savā starpā. Tas pats attiecas uz mobilajiem pakalpojumiem.

Atrodiet 30 labākos JavaScript piemērus mūsu māsas vietnē Creative Bloq.

Jaunas Publikācijas
Izveidojiet dinamisku piespraudi, vienlaikus saglabājot balsi
Tālāk

Izveidojiet dinamisku piespraudi, vienlaikus saglabājot balsi

Ši māk la darb man bija liel izaicinājum . Man uzdevum bija uzņemt vecā kola kla i ko vintage plakātu atmo fēru un modernizēt to mū dienu auditorijai ar avu māk linieci ko interpretāciju. Viena no gal...
Māksla iegūt balvas
Tālāk

Māksla iegūt balvas

ākot ar ūden necaurlaidīgu ī filmu rak tīšanu un beidzot ar perfekta krā u palete izveidošanu, projekta ar godalgotu potenciālu izveidošanai ir nepieciešama lieli ka veikt pēja no vi ām galda pu ēm -...
8 pārbaudīti veidi, kā atbrīvot savu radošumu
Tālāk

8 pārbaudīti veidi, kā atbrīvot savu radošumu

Vai jum kādreiz ir biju i viena no tām dienām, kad neatkarīgi no tā, cik magi jū mēģināt, katra jū u domātā ideja ir atkritum , un katr jū u noformētai vizuālai element ir maig un neiedve mojoš ?Neuzt...