Dizains par labu: 8 veidi, kā izmantot savu radošumu, lai kaut ko mainītu

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 7 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 16 Maijs 2024
Anonim
The Great Gildersleeve: Gildy’s New Car / Leroy Has the Flu / Gildy Needs a Hobby
Video: The Great Gildersleeve: Gildy’s New Car / Leroy Has the Flu / Gildy Needs a Hobby

Saturs

Dizains par labu nav tikai “buzzy” frāze. Tagad dizaineri vairāk nekā jebkad agrāk atzīst, ka ir svarīgi pagriezt roku, lai kļūtu par īstu labo spēku. Īstenojot praksē, radīšana šādā veidā var bagātināt jūsu aģentūru un paveikto darbu. Īsts emocionāls ieguldījums bieži ir pamatā - darbs ar labdarības organizācijām var būt pilnvērtīgs un atalgojošs tādā veidā, kā komerciālais darbs tā vienkārši nav.

Visu izmēru radošās studijas var pielikt pūles, lai savā darbības sfērā iekļautu arī labdarības darbu, un tās, kas to dara labi, par to runā diezgan skaļi. Komerciālās aģentūras
vienmēr būs viena acs apakšējā līnijā, un var būt grūti noteikt, kuras labdarības organizācijas vai sociālie iemesli ir piemēroti jūsu komandai. Tomēr zināšanas, ka jūs patiešām veicat pārmaiņas, var būt katalizators jūsu labākā darba veidošanai (un tas var būt lielisks veids, kā palielināt savu portfeli, skatiet mūsu iecienītākos dizaina portfeļus, lai iegūtu iedvesmu šajā priekšā).

"Tas vienmēr ir motivējoši strādāt ar organizācijām, kuras virza, darot vairāk nekā tikai pabarojot viņu apakšējo līniju," saka Džonatans Habards, Londonas aģentūras The Clearing radošais direktors. "Labdarības nozarei ir interesanti izaicinājumi. Tas ir ļoti pārslogots, kas nozīmē, ka labdarības organizācijām ir jābūt ļoti skaidrām par to, kas viņi ir, ko viņi dara un kāpēc viņi pastāv, ja viņi vēlas sazināties ar atbalstītājiem, partneriem un kolēģiem. Zīmols ir labdarības nozarē. "


Habards uzskata, ka, lai patiešām darbotos, labdarības zīmoliem ir jāizveido emocionāls savienojums ar savu auditoriju. "Viņiem ir jābūt skaidram par savu cēloni, savu redzējumu un problēmu, kuru viņi vēlas novērst. Viņiem jābūt veidotiem no spēcīgas un motivējošas idejas, un viņiem ir dvēsele. Labdarības organizācijas mēdza darboties ar savu zīmolu tradicionālā komandā un kontroles veids. Šodien viņiem jāspēj kontrolēt ikvienu, kurš vēlas iesaistīties zīmolā. "

01. Nepaļaujieties uz sirds stīgu vilkšanu

The Clearing sadarbojās ar labdarības organizāciju One Feeds Two, lai izstrādātu zīmolu ar masveida tirgus pievilcību, kas darbotos kā uzticams komerciālais partneris un ērta, bet ietekmīga izvēle patērētājiem. Aģentūra izstrādāja vienkāršu, skaidru vizuālo un verbālo identitāti, lai piesaistītu jaunas komerciālas partnerības un palielinātu izpratni par One Feeds Two iemeslu. "Zīmola darbam bija jāpārvieto projekts no viena automobiļa ar zupu uz uzticamu un vēlamu zīmolu, lai iesaistītu nacionālos un starptautiskos pārtikas partnerus un labdarības organizācijas, lai radītu patērētājiem masveida pievilcību," atklāj Habards.


Apspriežoties ar labdarības dibinātājiem, pārtikas partneriem un potenciālajiem klientiem, aģentūra koncentrējās uz savu piedāvājumu viens pret vienu: pārtikas pirkšanas procesa saistīšanu ar pārtikas nodrošināšanas ietekmi. "Tā vietā, lai pavilktu cilvēku sirds stīgas vai liktu viņiem justies vainīgiem," saka Habards, "zīmols patērētājiem liek justies labi par savu izvēli - apkopots rindā" Pievienojies kustībai, lai iegūtu laimīgākas maltītes "."

One Feeds Two ir satricinājusi pārslogoto labdarības nozari, izstrādājot uzticamu zīmolu ar The Clearing, kas ieguva pirkumu no nacionālajiem partneriem, tostarp tādiem kā Bryon Burgers, Higgidy Pies, Mindful Chef un Baker Miller, nosaucot tikai dažus.Labdarības organizācija nabadzībā nonākušiem bērniem ir piegādājusi vairāk nekā sešus miljonus skolu ēdienreižu, skolas laikā mācoties vairāk nekā 31 500 bērnu. Gandrīz 99 procenti no šiem maltīšu ziedojumiem ir no partneru darbības.


Bryon Burgers bijušo zīmola vadītāju Kristīnu Fedi uzvarēja zīmols One Feeds Two, kas viņu piesaistīja Facebook. "Mēs meklējām labdarības partneri, kas Baironam pielāgotu savu individuālo un vienkāršo pieeju, ar tikpat drosmīgu un uzkrītošu dizainu. Tūlīt izcēlās One Feeds Two: tam bija spēcīgs logotips, kas ideju varēja paziņot bez paskaidrojuma. , skaisti veidota vizuālā identitāte, kas smaida mūsu sejā, un mēs zinājām, ka tā var harmoniski sēdēt blakus mūsu pašu zīmolam mūsu izvēlnēs, skrejlapās un digitālajos plašsaziņas līdzekļos. "

Trīs gadus vēlāk Bairons ir bijis atbildīgs par miljonu ēdienu piegādi un vairāk nekā 5000 bērnu ievietošanu skolā. "Mēs esam lepni, ka strādājam ar labdarības organizāciju," saka Fedi.

  • Būt mākslas direktoram: viss, kas jums jāzina

02. Lietotāju pieredze var būt spēcīga

Koncentrējoties uz veselību, zinātni un tehnoloģiju, digitālā aģentūra HMA strādā pie plaša spektra projektiem, sākot no vietņu, lietotņu un citu digitālo rīku izstrādes un izstrādes līdz digitālo produktu un pakalpojumu mārketingam. Tās klientu sarakstā ir iekļautas vairākas labdarības organizācijas, tostarp stem4, ar kuru tā pirmo reizi sadarbojās 2016. gadā, lai pārvietotu lietotni Calm Harm.

Iecerējusi klīniskā psiholoģe Dr Nihara Krause, lietotnes koncepcija bija palīdzēt pusaudžiem pretoties vai pārvaldīt vēlmi sevi kaitēt, izmantojot atbalstošas, uz pierādījumiem balstītas dialektiskās uzvedības terapijas (DBT) metodes.

Laikā, kad HMA ieradās uz klāja, Calm Harm jau bija App Store un tika lejupielādēts vairāk nekā 24 000 reizes, taču labdarības organizācija zināja, ka ir iespējas palīdzēt daudz vairāk jauniešu.

"Tās īsumā galvenā uzmanība bija pievērsta pievilcīgākai lietotāja pieredzei; padarot lietotnes dizainu un vizuālos elementus pievilcīgākus pusaudžu mērķauditorijai, lai viņi justos ērti to izmantot," skaidro HMA rīkotājdirektore Nikola Tifānija.

HMA pulcēja ieinteresētās puses, vecākus, jauniešus, skolotājus un ārstus, lai veiktu esošās lietotnes stratēģisku pārskatu un kopīgi izstrādātu ceļa karti. "Mēs izskatījām vēlamos rezultātus, lietotāju braucienus, vizuālās koncepcijas un drošības / privātuma apsvērumus, kuru dēļ tika pieņemti lēmumi par lietotāja pieredzi un balss toni," skaidro Tifānija. "Lietotnes pamatā ir uzskats, ka vēlme sevi kaitēt ir kā vilnis - visspēcīgākā sajūta ir tad, kad jūs vēlaties to darīt. Kad sērfojat pa viļņu, vēlme izzudīs.

"Lietotāji var iemācīties" sērfot pa viļņu ", izmantojot piecu vai 15 minūšu vingrinājumus ar saturu, kura pamatā ir uz pierādījumiem balstītas DBT tehnikas, un personāži (iemiesojumi) tika izveidoti tā, lai lietotājiem - ja viņi izvēlētos - būtu" pavadonis " sērfojot. "

Lai uzzinātu vairāk par lietotņu veidošanu, skatiet mūsu kā izveidot lietotni pastu.

03. Nedomājiet, ka visas labdarības organizācijas ir labas

Tiffany turpina: "Lai gan tas šķiet piesātināts tirgus, ir patiešām vajadzīgas labas kvalitātes, uz pierādījumiem balstītas lietotnes, lai atbalstītu cilvēkus dažādās klīniskās un neklīniskās situācijās." Viņa atklāja, ka saskaņā ar ORCHA (Organizācija aprūpes un veselības lietotņu pārskatīšanai), kas veic neatkarīgu NHS Digital lietotņu novērtējumu, ir vairāk nekā 327 000 lietotņu, kas apgalvo, ka palīdz mums saglabāt veselību vai pārvaldīt savu veselību (pieaugums par 990 procentiem no 30 000, kas pieejami 2013. gadā), tomēr tikai aptuveni 112 000 no šīm lietotnēm tiek koptas, atjauninātas un saglabātas.

Iedziļinoties to novērtēšanā, tikai aptuveni 15 000 ir droši, klīniski droši vai atbilst dizaina standartiem. "Tas liek jautāt, vai radošajai industrijai jābūt selektīvai attiecībā uz projektiem, ar kuriem viņi strādā, ja viņiem ir iespēja nodarīt vairāk ļauna nekā laba," saka Tifānija.

Divu gadu laikā lejupielādējot gandrīz vienu miljonu lejupielāžu, lietotne ir ieguvusi vairākas balvas un palielinājusi gan stem4, gan HMA atpazīstamību, izmantojot saņemto ārējo atpazīstamību. "Darbs veselības nozarē, īpaši labdarības organizāciju labā, mūsu projektu komandām sniedz vērtību," atspoguļo Tifānija. "Viņi dara savu darbu, vienlaikus palīdzot arī cilvēkiem, un, redzot viņu darba atšķirību, patiešām ir pozitīva ietekme uz komandas morāli."

04. Saņemiet pareizo palīdzību

Tas ir viedoklis, kas atkārtojas Greja Londonas radošās komandas sadarbības centienos, kas kopā ar Thomas Thomas Films izpildproducentiem iecerēja The Wayback ideju pēc tam, kad bija dalījušies savā ģimenes pieredzē par Alcheimera slimību.

"Mēs visi uzskatījām, ka vēlamies kaut ko darīt, lai kaut ko mainītu," saka Greja Londona Dens Kols. "Alcheimera slimība ir ārkārtīgi nomākta slimība ģimenēm, jo ​​šķiet tik maz, ka jūs varat darīt. Bet, kad mēs sākām domāt par to un runāt par to, mums radās idejas par to, kā mēs kaut kādā veidā varētu palīdzēt . "

Draugu grupa, kas agrāk kopā strādājusi pie reklāmas projektiem, tostarp Vodafone un News International, komandu iedvesmoja virtuālās realitātes ideja. "Mēs sākām domāt, vai šāda visaptveroša pieredze kā VR varētu palīdzēt cilvēkiem ar demenci atcerēties savas dzīves daļas - un vai šī pieredze varētu palīdzēt sākt sarunas ar saviem mīļajiem un aprūpētājiem," atklāj Kols.

Paturot prātā ideju par visaptverošu videoklipu, komanda sāka domāt par idejām par to, kādu laiku un vietu viņi varētu atjaunot 360 grādu filmā - ar visiem skatiem un skaņām no laika brīža, kas būtu pazīstams miljoniem cilvēku. "Mēs cerējām, ka, ja mēs filmu veidosim pēc iespējas autentiskāku, tāpēc tā patiešām izskatījās un izklausījās pēc mirkļa no viņu atmiņas, ka tas palīdzēs nedaudz atcerēties," piebilst Kols.

"Mēs apmetāmies pie karalienes kronēšanas 1953. gadā kā izmēģinājuma filma tikai tāpēc, ka daudziem cilvēkiem Lielbritānijā, kas vecāki par 70 gadiem, būtu zināms šis brīdis. Dienā bija tūkstošiem ielu ballīšu, tāpēc lielākā daļa cilvēku kaut kādā veidā piedalījās."

Vai jūs interesē VR? Skatiet mūsu labākās VR austiņas pirkšanas ceļvedis.

Kickstarter projekta finansēšana bija viens no lielākajiem izaicinājumiem, ar kuriem saskārās komanda, kurai vajadzēja savākt 35 000 mārciņu, lai izveidotu pilotu. "Tas ietvēra neskaitāmus tālruņa zvanus, e-pastus un tvītus, kā arī dažus ļoti dāsnus cilvēkus. Mēs sapratām, ka katra atsevišķa detaļa filmās varētu būt potenciāls atmiņas palaidējs kādam, tāpēc visu šo tiesību iegūšana bija izšķiroša."

Komanda arī konsultējās ar Dr Deividu Šērdu, vadošo demences aprūpes ekspertu, un pulcēja milzīgu apkalpi, kas sagādāja simtiem apģērbu un aksesuāru, kas skatītājam atdzīvinātu dienu. "Veidot 360 grādu filmu tā, kā mēs uzskatījām par svarīgu, nav lēti. Jau no pirmās dienas mēs bijām apsēsti, ka filmai jāizskatās tik reālai, ka tā gandrīz jutās kā arhīva kadri. Tāpēc uzmanība detaļām bija viss. Kas nozīmēja, ka mēs būtu nepieciešams autentisks skapis, komplekti un simtiem ekstru! " Komanda arī finansēja tūkstošiem kartona VR skatītāju, lai piegādātu tos aprūpes namiem.

Pēc filmas izlaišanas projekts ieguva vairākas balvas, tostarp D&AD, SXSW, Creative Circle un The Art of Creativity balvu, piešķirot tai pastāvīgu vietu Lielbritānijas filmu arhīvā.

05. Izvēlieties kaut ko tādu, kas jums patiešām rūp

"Profesionālā ziņā tā ir bijusi īsta mācīšanās līkne būt pašam par savu klientu, pieņemot lēmumus par visu, sākot no budžeta līdz PR," atspoguļo Kols. "Es domāju, ka cilvēkus vislabāk vada cēloņi, kas ir vistuvāk sirdij, un viņu pašu pieredze." Viņš apgalvo, ka vēršanās pie cilvēkiem, kuriem ir bijusi personīga pieredze un kuriem ir radošu prasmju kopums, ko varētu izmantot pārmaiņu panākšanai, vajadzētu būt nozīmīgam posmam jebkurā sociālajā projektā.

"Es domāju, ka valdība dažkārt ignorē radošo industriju kā efektīvu pieeju, lai risinātu dažas no vissmagākajām sabiedrības problēmām."

06. Iepazīstieties ar AIGA’s Design for Good iniciatīvu

Sietlas aģentūras Modern Species radošais direktors un AIGA loceklis Geidžs Mičels ir daļa no sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu dizaina domu līderu darba grupas / komitejas, kas vada AIGA Design for Good iniciatīvu. Tas tika izveidots, lai palīdzētu organizācijai un tās locekļiem sniegt skaidrību par to, ko nozīmē "dizains par labu" un kā tas atšķiras no ilgtspējīga dizaina, daudzveidības un iekļaušanas, kā arī citām AIGA uz sociālo ietekmi vērstām iniciatīvām.

Mičels saka, ka ilgtspējīgas pārmaiņas dzīvo arī pēc jūsu aiziešanas. "Tas nozīmē mācīt citiem to, ko es zinu, sasaistīt cilvēkus un veidot komandas, kur es varu, un būt atvērtai grāmatai ar visiem saviem resursiem ar pieņēmumu, ka citu cilvēku pilnvarošana ir daudz ietekmīgāka, nekā tikai darīt to, ko es pats varu."

Kad dizainers jūt, ka vēlas kaut ko mainīt, viņi zina, kurp doties vispirms, kur tiks ievēroti viņu talanti un kur mēs varam viņus pielīdzināt problēmām, kuras jāatrisina, skaidro AIGA izpilddirektors Ričards Grefē. "Ja dizaineri ir iesaistīti projektos, kas ietekmē sabiedrību, un tiek uzskatīti par tādu grupu sapulcinātājiem, kas var atrisināt kopienas problēmas, viņi stāvēs kopā ar advokātiem, ar grāmatvežiem, ar kopienas vadītājiem, kuri redz, kā dizainers risina problēmu. un radošuma piesaistīšanas efektivitāte jebkurā laikā, kad jūs nodarbojaties ar problēmu, kurai ir daudz dimensiju, "saka Grefē.

Ietekmes ceļš ir metodoloģija, kas palīdz cilvēkiem izstrādāt “labu”. Tas nosaka labo nozīmi, iekļauj ilgtspējību un iekļaujošu dizaina praksi un darbojas kā resurss cilvēkiem, kuri vēlas vadīt kopienas un organizācijas procesā, izmantojot dažādas stratēģijas un AIGA biedriem ir pieejamas dizaina domāšanas metodes, skaidro Mičels.

"AIGA Path to Impact darbgrāmatā mēs iesakām, ka dizaina mērķis var būt ietekme uz vidi, sabiedrību, kultūru un ekonomiku. Tas būtībā nozīmē, ka mēs uzskatām, ka stratēģisku projektēšanas procesu varētu izmantot, lai palīdzētu cilvēku komandām ietekmēt par jebkuru problēmu, "saka Mičels. "Kad esat pārstājis domāt par dizainu kā rezultātu (lietu, kuru mēs izstrādājam) un vairāk par procesu (izaicinājuma sastādīšana, risinājumu izdomāšana un novērtēšana utt.), Jūs atradīsit, ka varat izmantot šo procesu visos savos aspektos. dzīvi un darbu. ”

07. Jums nav jāstrādā bez maksas

Strādājot kopā ar Gage Mitchell pie AIGA Design for Good darba grupas, Rule29 dibinātājs un radošais direktors Džastins Ahrens apgalvo, ka lielākais domu maiņa, kurai jānotiek, ir domāt, ka darbam jābūt pro bono. "Jebkurā projektā, ko mēs darām, klientam ir jābūt kādam ieguldījumam. Tas var būt nomināls, taču būtība ir, lai visi iesaistītie iesaistītos. Par visu darbu, ko mēs veicam bezpeļņas telpā, mēs piedāvājam procesa revīzijas. un budžeta vadība organizācijām, lai tās laika gaitā varētu plānot samaksu par saņemto darbu. Tas tiešām ir vērtības un izglītības izpratne. "

Mūsdienās labām labdarības organizācijām vairāk jāuzskata sevi par uzņēmumiem, kuriem ir sociāls mērķis. Viņiem ir jārada ienākumi, kurus viņi iegulda mērķa sasniegšanā, kā arī jāveido savi zīmoli un jāaudzē savi cilvēki, saka Habards. "Daļa no šī ieguldījuma viņu zīmolos maksā viņu partneriem, un, lai arī mēs varētu strādāt par pazeminātu maksu, mēs parasti nestrādājam pro bono."

Dizains par labu ir stratēģiskas dizaina domāšanas un procesu izmantošana pozitīvu rezultātu un ietekmes radīšanai.

"Es nedomāju, ka ir ļoti grūti atrast aģentūras, kas vēlas veikt neregulāru pro bono darbu bezpeļņas organizācijām, bet es domāju, ka reti ir atrast aģentūras, kas zina, kā veidot ilgtspējīgu, izmērāmu ietekmi," turpina Mičels . "Ar to es gribu teikt, ka dizains par labu nenozīmē tikai to, kā jūs vienmēr darāt; teiksim, piemēram, brošūru, bet gan bezpeļņas organizācijai, nevis korporācijai. Dizains par labu ir stratēģiskās dizaina domāšanas un procesu izmantošana panākt pozitīvus rezultātus un ietekmi.

"Tas varētu nozīmēt, ka bezpeļņas organizācijai brošūra saka, ka tā neatrisinās viņu problēmu un mudina viņus tā vietā izstrādāt efektīvāku risinājumu (kas varētu būt pilnīgi kaut kas cits) kopā ar citām ieinteresētajām pusēm," saka Mičels, kurš apgalvo dizaineriem vajadzētu mudināt savus korporatīvos klientus skatīties ārpus peļņas / pārdošanas mērķiem un domāt par sākotnējā atkritumu samazināšanu un / vai papildu vērtības pievienošanu sabiedrībai, kuru viņi apkalpo.

"Apakšējā līnija, kaut arī tas nav" grūti "par katru teikšanu, tas pašlaik nav dizaina kopienas noklusējuma domāšanas veids. Bet tas ir tas, ko AIGA (un dizaina studijas, piemēram, Modern Species) strādā, lai mainītu."

08. Padomājiet par visiem saviem projektiem

Arī Mitchell uzskata, ka dizains par labu nenozīmē, ka projektēšana ir bez maksas vai ar atlaidi bezpeļņas organizācijai. "Jūs varat izstrādāt pilnu cenu korporācijai, kas gūst peļņu, un joprojām var pozitīvi ietekmēt. Tāpēc es aicinu radošos cilvēkus domāt ārpus" neregulāra darba ar atlaidi bezpeļņas nolūkā "domām un vairāk domāt par to, kā viņi var ietekmēt katrā projektā, viņu kā kreatīva pamatvērtībās un biznesa modelī.

Kā dizaineriem mums ir daudz spēku, lai kaut ko mainītu pasaulē, un līdz ar šo spēku nāk arī atbildība šo spēku saprātīgi izmantot. Ja supervaronis neierobežo viņu "pro bono" darbu līdz pieciem procentiem laika, kāpēc mums to darīt? "

Pozitīvas pārmaiņas var panākt tikai tad, ja cēlonis ir skaidrs, pārliecinošs un motivē līdzdalību, secina Habards. "Laba komunikācija ir šo pārmaiņu pamatā, tāpēc mums iesaistīšanās projektos, kur mēs varam izmantot savas prasmes, lai veicinātu iemeslu, kuram mēs ticam, ir gan atalgojošs, gan svarīgs."

Šis raksts sākotnēji tika parādīts 2005. Gada 299. Numurā Datormāksla, pasaules vadošais dizaina žurnāls. Pērciet 299. numuru vai abonēt šeit.

Jauni Raksti
Džons Dentons no Goodboy Digital par viņu pieeju tehnoloģijām vispirms
Lasīt Vairāk

Džons Dentons no Goodboy Digital par viņu pieeju tehnoloģijām vispirms

Goodboy Digital ir vien no pieciem 2014. gada neto balvu nominētajiem Gada jaunā aģentūra kandidātiem. Līdzdibinātāj Džon Denton pa tā tīja par avu vie uli pirmajā gadā - viņi ir ieguvuši balva , algo...
Kā izveidot savus Photoshop skriptus
Lasīt Vairāk

Kā izveidot savus Photoshop skriptus

Ja e at lietoji Photo hop vairāk nekā dažu mēnešu , jū , bez šaubām, a tap ietie ar darbībām - mazām brīnumu kabatām, ka ļauj mum atbrīvotie no identi kiem uzdevumiem, ka ir būti ki, bet ka ir mū u kv...
20 padomi ātrākiem un tīrākiem maketiem
Lasīt Vairāk

20 padomi ātrākiem un tīrākiem maketiem

Lai pie ai tītu uzticamu maketa dizaina proce u, ir vajadzīga gadu prak e. Pat profe ionāli dizaineri bieži maina avu tratēģiju, lai izmēģinātu jauna koncepcija un radoša ideja .Kā pa kaidrot Mockup c...