Kā izveidot līdzsvarotus lapu izkārtojumus

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 16 Jūlijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 13 Maijs 2024
Anonim
Kā sākt lapu numerāciju no jebkuras vietas Word dokumentā?
Video: Kā sākt lapu numerāciju no jebkuras vietas Word dokumentā?

Saturs

Jebkura dizaina veidotu lapu izkārtojuma, neatkarīgi no tā, vai tā ir drukāta brošūra vai jaunākā tīmekļa lietotne, galvenais mērķis ir skaidri un efektīvi paziņot informāciju lasītājam. Viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt galveno ziņojumu piegādi lasītājam, ir izveidot līdzsvarotu lapas izkārtojumu.

Lappuses izkārtojuma dizains parasti ietver lielu izvietojumu, elementu pārkārtošanu un formatēšanu. Daudzi dizaineri šim procesam tuvojas organiski, izjūtot ceļu uz patīkamu gala rezultātu. Lai gan tas var izraisīt izcilus laimīgus negadījumus, pastāv risks, ka brīvas formas metodikas izmantošana var izraisīt vizuālā līdzsvara trūkumu lapā.

Labam lapas sastāvam vajadzētu būt gan patīkamam acīm, gan arī skaidri paziņot šos galvenos ziņojumus paredzētajai auditorijai. Mēs esam apkopojuši dažus populārākos padomus, kas palīdzēs jums nodrošināt līdzsvaru jūsu lapu izkārtojuma dizainā (palīdzēs arī labs vietņu veidotājs). Šīs pieejas darbosies labi, lai nodrošinātu līdzsvara struktūru neatkarīgi no vides, ar kuru strādājat.


Lai iegūtu vairāk tīmekļa padomu, skatiet mūsu ceļvedi par perfektu vietņu izkārtojumu izveidi.

01. Izmantojiet režģi

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā nodrošināt lapas līdzsvaru, ir režģa sistēmas izmantošana. Reizēm drukātā lappuse bija vienīgais saglabāšanas veids, taču pēdējos gados tiešsaistē ir paveikts daudz darba, lai palīdzētu tīkla jēdzienam pāriet uz digitālo nesēju.

Izmantojot režģi, lai informētu dažādus lapas elementus, jūs izveidosit savienojumu starp dažādiem jūsu lapu veidojošajiem elementiem. Tas var palīdzēt nodrošināt izkārtojuma sakārtotības sajūtu, nodrošinot lasītājam skaidru strukturālu atsauci, kur atgriezties, un palielinot jūsu lapas panākumus.

Tas ir svarīgi, jo tad, kad visiem jūsu lapas elementiem ir savienojamības sajūta, kopējais efekts lasītājam šķiet ērtāks, palīdzot viņiem atvieglot un atvieglojot piekļuvi svarīgajam saturam: saturam.


02. Izvēlieties vienu fokusa punktu

Viens no visefektīvākajiem veidiem, kā nodrošināt līdzsvara izjūtu, ir izkārtojuma noformējumam izvēlēties vienu kontaktpunktu. Labs piemērs tam praksē ir liela attēla izmantošana kā lielākais atsevišķais lapas elements.

Spēcīgs vizuālais elements var būt efektīvs veids, kā novirzīt lasītāju savā lapā (tāpat kā ideālā tīmekļa mitināšanas pakalpojuma ekspertu analīze), kā arī noderīgs strukturāls elements, ap kuru kārtot atlikušo izkārtojuma saturu. Ja jums ir vairāki vizuālie elementi, izmantojiet Geštalta teorijas tuvuma principu, lai tos grupētu, izlīdzinot tos tādā pašā veidā.

Ir arī vērts paturēt prātā, ka jūs varat izmantot virsrakstu vai izvilkt citātu tādā pašā veidā; labs displeja virsraksts var piedāvāt tikpat lielu vizuālo interesi kā attēls, vienlaikus nodrošinot struktūru, kas palīdzēs nodrošināt līdzsvarotu izkārtojumu.


03. Izmantojiet trešdaļu likumu

Viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt līdzsvara izjūtu, ir izmantot dizainera iemīļoto Rule of Thirds vai Golden Ratio. Vienkāršāk sakot, trešdaļu noteikums saka, ka, sadalot lapu trešdaļās gan vertikāli, gan horizontāli, punkti, kuros krustojas režģa līnijas, nodrošina kompozīcijas dabiskos fokusa punktus.

Pielāgojot galvenos elementus šiem četriem punktiem, jūs iegūsiet patīkamāku kompozīciju nekā tad, ja jūs, piemēram, perfekti centrējat elementus savā lapā.

Pats par sevi trešdaļu noteikums maģiski nenodrošinās jūsu izkārtojumam līdzsvaru, taču, paplašinot principu, ir viegli izmantot šo tendenci uz dabisku kontaktpunktu, lai palīdzētu informēt jūsu izkārtojuma līdzsvaru.

Vispārēja pieeja ir svarīgāko lapas elementu ievietošana lapas augšējā (vai apakšējā) trešdaļā, primārajam fokusa punktam sakārtojoties tā, lai tas atbilstu vienam no krustojumiem. Vai jums ir daudz līdzekļu, ko uzglabāt jūsu vietnē? Pārbaudiet šīs mākoņa glabāšanas iespējas.

04. Izmantojiet atstarpi

Iesācēji dizaineri parasti izmanto katru vietas atstarpi lapā, aizpildot saturu, līdz tiek aizpildītas visas nepilnības. Pieredzējušāki zina, ka dažreiz vislabākais dizaina elements ir elementu atstāšana, nevis to uzvilkšana.

Drukātajā vidē visizplatītākais veids, kā izmantot atstarpi, ir palielināt lapas malas un notekas. Tīmeklī vienkārši nodrošinot daudz elpošanas telpas ap elementiem, jūsu izkārtojuma dizains var justies sastādīts un līdzsvarots.

Negatīvās telpas izmantošana vislabāk darbojas tad, ja jums ir skaidra struktūra, kas satur saturu kopā (piemēram, ko nodrošina režģis), jo tukšās vietas risks var būt saiknes izjūta starp lapas elementiem, ja tas tiek ievests nejauši.

05. Atkārtojiet dizaina elementus

Atkārtojums var arī dot spēcīgu savienojuma dizaina un līdzsvara izjūtu. Ideja ir tāda, ka, visā maketā identificējot un atkārtoti izmantojot motīvu vai dizaina apstrādi, jūs varat sniegt atsauci lasītājam, lai atšķirīgās zonas justos saistītas un būtu vienas un tās pašas kopējās kompozīcijas sastāvdaļa.

Jūs varat arī izmantot šo paņēmienu, lai nodrošinātu fokusu savā dizainā, vienlaikus saglabājot vispārējo līdzsvaru, tīši pārtraucot līdzības modeli, kas ieviests atkārtojot.

06. Izmantojiet hierarhiju

Viena no galvenajām pieejām lapas izkārtojuma nirvāna sasniegšanai ir skaidra struktūras un hierarhijas izjūta. Mēs jau esam skāruši struktūru, taču ir svarīgi arī norādīt, cik liela nozīme ir jūsu lapas saturam. Piemēram, virsrakstam gandrīz vienmēr vajadzētu būt vizuāli svarīgākam par pamatteksta saturu.

Apskatiet dažādos elementus, kas veido jūsu izkārtojuma dizainu, un izlemiet, kurš elements ir vissvarīgākais. Izmantojiet šo elementu, lai nodrošinātu strukturālu āķi pārējiem lapas elementiem, saglabājot to vissvarīgāko.

07. Izmantojiet mērogu, kontrastu un harmoniju

Visbeidzot, mēroga izmantošana var būt ļoti efektīva metode, lai panāktu labu vizuālo līdzsvaru jūsu izkārtojumā. Padarot dažus elementus lielākus par citiem, radīsies kārtības un hierarhijas izjūta. Tas palīdz izveidot ērtu izkārtojumu, jo skatītājs vispirms automātiski apskatīs lielākos izkārtojuma elementus, lasot tos, pāriet uz mazākiem elementiem.

Šis princips darbojas arī ar palielinātu kontrastu, tāpēc, izolējot lapas elementu, izmantojot kontrastu, acis vispirms koncentrēsies uz šo punktu. Tas nodrošina iekļūšanu lapā un atkal dod noderīgu strukturālu punktu, no kura izstrādāt izkārtojumu.

Gan mērogs, gan kontrasts vislabāk darbojas, ja tie attiecas uz vienu elementu, padarot to atšķirīgu no citām jūsu izkārtojuma daļām. Izmantojiet harmonijas principus, lai citi justos saistīti un akcentētu fokusa punktu.

Dalīties
Lielākais fontu skaits: 95 - Bello Pro
Lasīt Vairāk

Lielākais fontu skaits: 95 - Bello Pro

Font hop AG, lavenā tipa lietuve, veica aptauju, kura pamatā bija vē turi kā nozīme, pārdošana apjomi Font hop.com un e tēti kā kvalitāte. Ar dažiem žurnāla Creative Bloq un Computer Art ek pertu papi...
10 labākās dzimšanas dienas dāvanas dizaineriem
Lasīt Vairāk

10 labākās dzimšanas dienas dāvanas dizaineriem

Ja e at dizainer , nav šaubu, ka jum bū teici , cik grūti jum ir iegādātie dāvana ! Ikvien , kurš mēģina atra t labu dāvanu dizainerim avā dzīvē, ir piedzīvoji to pašu problēmu: kā atra t kaut ko vērt...
Kinētiskā tipogrāfija drosmīgam aģentūras zīmolam
Lasīt Vairāk

Kinētiskā tipogrāfija drosmīgam aģentūras zīmolam

Šonedēļ dizaina aģentūra Carnegie Orr at āka darbotie kā komunikācija kon ultācija Gather, galveno uzmanību pievēršot idejām - īpaši “idejām, pie kurām cilvēki pulcēja ”. Rebrand redz pilnīgi jaunu vi...