Kā vienkāršot maisījuma formas izveidi Maya

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 25 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 14 Maijs 2024
Anonim
? ADOBE ILLUSTRATOR CC 2020 kurss no nulles ? PABEIGT kurss 2020. gada BEGINNERS ✅ 7. daļa
Video: ? ADOBE ILLUSTRATOR CC 2020 kurss no nulles ? PABEIGT kurss 2020. gada BEGINNERS ✅ 7. daļa

Saturs

Maijā maisījumu formas vai morfu mērķi, kā arī tie ir zināmi, ir spēcīgs veids, kā panākt dzīvību statiskajā modelī. Jūs izveidojat mērķa formu, un pēc tam jūsu modelis var iekļūt tajā un izkļūt no tā, izmantojot slīdni, tāpēc tā ir jauka organiska kustība, pat ja tā ir lineāra kustība.

Tradicionāli maisījumu formu izveide varētu būt ilgs un garlaicīgs darbs, taču gadu gaitā ir daudz uzlabojumu maisījumu formu izveidē, un ir izveidoti daži īsinājumtaustiņi, lai paātrinātu ģenerēšanu un novērstu nepieciešamību atkārtot darbu. Izpētīsim, kā jūs varat izmantot Maya jauno rīku un metožu kombināciju, lai ātri un efektīvi izveidotu sajauktas formas.

Uzlabojiet savas prasmes vēl vairāk, izmantojot mūsu kvalitatīvo Maya apmācību apkopojumu, ko varat izmēģināt šodien.

01. Izveidojiet savu pirmo mērķa formu


(Attēls: © Antonijs Vards)

Formu redaktors ir atrodams skulptūru plauktā. Kad to pirmo reizi atverat, Meja automātiski skenēs ainu, lai atrastu visus esošos maisījuma formas mezglus un aizpildītu logu. Ja neviens no tiem nepastāv, jums jāizvēlas galvas modelis un pēc tam noklikšķiniet uz Izveidot sajaukuma formu. Tādējādi tiek izveidots galvenais konteinera mezgls ar nosaukumu blendShape1, bet pēc tam jums jānosaka sava pirmā mērķa forma, kurā galva saplūdīs. Lai to izdarītu, vienkārši atlasiet maisījuma formas mezglu un pēc tam noklikšķiniet uz Pievienot mērķi.

02. Izmantojiet pogu Rediģēt

(Attēls: © Antonijs Vards)

Formas redaktorā man patīk, ka nav atsevišķu modeļu, ar kuriem spēlēt, viss tiek turēts maisījuma formas mezglā. Tas padara ne tikai tīrāku ainu, bet arī mazāku failu. Jums jāatceras, ka jānospiež rediģēšanas poga blakus mērķim, pie kura strādājat, lai Maija zinātu, ar kuru formu manipulēt. Maija jums noderīgi brīdinās, ja mēģināt strādāt ar mērķi, kuru nevar rediģēt, bet, ja neesat piesardzīgs, galu galā mainīsit formu, pie kuras nestrādājat, un, ja tas pašlaik nav redzams, varat rediģēt, kamēr nav par vēlu.


03. Apgūt skulptūru rīkus

(Attēls: © Antonijs Vards)

Mērķa formas noteikšana ir vēl vienkāršāka, izmantojot tēlniecības rīkus. Grab rīks ir būtisks, lai pievilktu seju, tas nozīmē, ka jūs varat ātri sasniegt organiski izskatīgas izteiksmes tikai ar dažiem sitieniem. Citi galvenie rīki ir rīks Gluds, kuram varat piekļūt arī turot Shift un Relax. Tas palīdzēs izplatīt virsotņu sadalījumu pa modeļa virsmu, vienlaikus saglabājot tā formu. Tas ir labi, lai fiksētu vietas, kur ir tekstūras stiepšanās, un tas ir arī ērti topoloģijas fiksēšanai.

04. Uzziniet formas rediģēšanu

(Attēls: © Antonijs Vards)

Papildus galvenajām skulptūru veidošanas iespējām ir arī virkne rīku, kas vairāk paredzēti maisījuma formas veidošanai, un tie ir atrodami skulptūru plaukta galā. Tie ir rīks Gluds mērķis, Mērķa klons, Mērķa mērķis un Mērķa dzēšana. Noderīgi ir tas, ka viņi vairāk koncentrējas uz mērķiem, pie kuriem strādājat, tāpēc tas samazina citu figūru nejaušas rediģēšanas risku.


05. Neaizmirstiet tradicionālos rīkus

(Attēls: © Antonijs Vards)

Lai arī cik tēlniecības rīki būtu labi un intuitīvi, ir gadījumi, kad jums nepieciešama lielāka precizitāte, taču, par laimi, mērķus nevajag rediģēt, tikai tos veidojot. Jūs joprojām varat strādāt ar tiem komponentu līmenī, kas nozīmē, ka, ja nepieciešams, varat precīzi noregulēt formas virsotni pēc virsotnes. Palīdz arī mīkstās atlases rīks, kas dod pakāpenisku nokrišanu no jūsu izvēles, tas nozīmē, ka tiek ietekmēta arī apkārtējā ģeometrija, kas var radīt organiskāku sajūtu.

06. Apskauj simetrisku modelēšanu

(Attēls: © Antonijs Vards)

Ir reizes, kad jums vienlaikus jāietekmē modeļa abas puses, it īpaši, ja strādājat pie mutes zonas. Šeit simetriskā modelēšana ir noderīga. Ja strādājat komponentu režīmā, viss, kas jums jādara, ir turēt nospiestu Kontrole, Shift un ar peles labo pogu noklikšķiniet lai atvērtu marķēšanas izvēlni. Pārejiet uz simetriju un pēc tam vēlreiz dodieties uz simetriju, lai to iespējotu. Pēc tam ietekmētie komponenti tiks izcelti zilā krāsā. Ja jūs veidojat skulptūru, varat izmantot tieši to pašu taustiņu kombināciju, lai piekļūtu simetrijas iespējām.

07. Ietaupiet laiku ar neatkarīgām pusēm

(Attēls: © Antonijs Vards)

Vēl viens laikietilpīgs uzdevums, veidojot maisījuma formas mērķus, ir tos sadalīt. Piemēram, ja jums ir mutes forma, kurā varonis smaida, jūs vēlaties, lai to varētu rediģēt abās sejas pusēs, lai animators varētu patstāvīgi pacelt muti no abām pusēm. Viena no metodēm, kā to panākt, ir izmantot vairāk galvu un sajaukt formas, tieši rediģējot svara vērtības, lai ievadīšana no galvenās galvas vienlaikus ietekmētu tikai vienu pusi. Tas ne tikai sadalīs šo formu, bet arī visus citus, kurus pēc tam ievadīsit galvenajā galvas formā, ietaupot jūsu laiku ilgtermiņā.

08. Izvēlieties vienkāršāku pieeju

(Attēls: © Antonijs Vards)

Izmantojot formas redaktoru, to var arī vienkāršot. Jums ir divas iespējas. Izveidojiet pilnu smīna mērķa formu, izmantojot simetriju, lai vienlaikus darbotos abās pusēs, un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet formas redaktorā, lai atvērtu izvēlni. Pēc tam jūs varat dublēt smaida formu un izmantot rīku Dzēst mērķi, lai noņemtu vairs nevajadzīgās puses. Alternatīvi, jūs varat izveidot tikai vienu smaida pusi un pēc tam to dublēt, taču šoreiz vienkārši izmantojiet rīku Flip, lai pārvietotu šos labojumus pāri, nodrošinot abas puses, bet uz dažādiem mērķiem.


09. Sargieties no mērķa kombinācijām

(Attēls: © Antonijs Vards)

Viena lieta, kas vienmēr jāapzinās, veidojot mērķa formas, ir tas, kā tās darbosies, apvienojot. Blend formas ir papildinošas, tas nozīmē, ka virsotnes kustība no katra tiek vienkārši pievienota viena otrai.

Piemēram, ja strādājat pie mutes zonas, jums ir nepieciešama katra mērķa forma, lai tā darbotos harmoniski ar visām pārējām, kas ietekmē to pašu apgabalu. Tātad, ja jums ir mērķis, kas paceļ mutes kaktiņus, un cits, kas tos izvelk uz sāniem. Ja neesat piesardzīgs, tas var radīt ļoti deformētu modeli.

Šis raksts sākotnēji tika publicēts 3D pasaule, pasaulē vislabāk pārdotais žurnāls CG māksliniekiem. Abonējiet 3D pasauli.

Skaties
25 padomi, kā saglabāt prātu kā ārštata darbinieks
Izlasīt

25 padomi, kā saglabāt prātu kā ārštata darbinieks

Pa tāv mīt par darbu kā ārštata dizainer , ka ta lielā mērā ietver kavēšano bik ē , katotie Netflix.Un, lai arī var būt ie pēja ienirt YouTube virpulī, bez kolēģiem, ka atkārtoja ar “Pērtiķi , kurš br...
Jauna Absolut interaktīvā lietotne godina leģendāro popmākslinieku
Izlasīt

Jauna Absolut interaktīvā lietotne godina leģendāro popmākslinieku

atura aģentūra omethin ’El e ne en adarbojā ar interaktīvu teātra producentu kompāniju Punchdrunk, lai izveidotu vi aptverošu lietotņu pēli degvīnam Ab olut. Lietotne ilverpoint ir daļa no Ab olut En...
10 labākās Ziemassvētku reklāmas 2017. gadā
Izlasīt

10 labākās Ziemassvētku reklāmas 2017. gadā

O karu ieguvušie reži ori, topu grupa un lielāki budžeti nekā daža filma : Ziema vētku reklāma nekad nav bijuša lielāka . Bet, kā pierāda ši arak t , labākā 2017. gada Ziema vētku reklāma bija tā , ka...