Raugas mobilo tīmekļa lietotņu vecums

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 7 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 16 Maijs 2024
Anonim
Are Web Apps Killing Mobile Apps? Are Mobile Apps Dead? Web Apps vs Mobile Apps
Video: Are Web Apps Killing Mobile Apps? Are Mobile Apps Dead? Web Apps vs Mobile Apps

Saturs

Viedtālruņi. Tabletes. 4G. Viedie televizori. Lietu internets. Bezvadu tehnoloģiju attīstība paātrinās gaismas ātrumā. Inovācijas programmatūrā, pakalpojumos un galalietotāju pieredzē tiek definētas ar mobilitāti kā galveno virzītājspēku. Un viss šis impulss tieši ietekmē to, kā bezvadu nozare domā par mobilā tīmekļa pieredzi.

Centieni uzlabot mobilā tīmekļa pieredzi tagad ir programmatūras prioritāšu priekšplānā visai bezvadu ekosistēmai. Rezultātā šodien mobilās pārlūkprogrammas nodrošina ievērojami uzlabotu lietotāju pieredzi, salīdzinot ar tikai pirms diviem gadiem. Un sekas?

Nākamās paaudzes HTML5 lietotnes, kas lietotājiem nodrošina “vietējo” pieredzi, vienlaikus palīdzot mazināt sadrumstalotību un ievērojami atvieglot izstrādātāju dzīvi. Šī ir nākamā lielā nodaļa mobilajā programmatūrā.

Tā kā mobilais tīmeklis turpina strauji attīstīties, mobilajam pārlūkam tiek pievienots arvien vairāk funkciju, kas nodrošina iespēju paritāti ar vietējo lietotņu izstrādi. Drīz izstrādātāji varēs rakstīt tīmekļa lietotnes, kas ir līdzvērtīgas vietējo lietotņu veiktspējai un funkcionalitātei, tostarp tādu pašu piekļuvi aparatūras funkcijām un resursiem, kas patīk vietējo lietotņu izstrādātājiem. Tā kā pārlūkprogrammu standarti ir izplatīti visās skaitļošanas platformās, izstrādātājiem būs jāraksta daudz mazāk savu lietotņu versiju.


Lietojumprogrammu platforma

Apsveriet kādu brīdi tradicionālo tīmekļa un lietotņu vietu. Bez mobilā tālruņa mēs tos nesadalītu. Patērētāju pakalpojumu pasaule tradicionālajā galddatoru telpā ir tīmeklis. Vietējais tiek saglabāts tikai dažu veidu darbībām. Kur citur, izņemot tīmekli, jūs varat viegli mainīt savu lietojumprogrammu, publicēt to un reklamēt to milzīgai auditorijai?

Iedomājieties, kā Facebook būtu veicies, ja katru reizi, kad viņi vēlētos pārskatīt lietotāja saskarni, viņiem būtu jāpanāk, lai jūs savā datorā lejupielādētu jaunu programmatūru - tas nebūtu novecojis. Vienkāršība, ko tīmeklis piedāvā kā lietojumprogrammu platformu salīdzinājumā ar vietējo paradigmu, mobilajā telpā ir vēl saistošāka, jo mobilajā ierīcē ir lielāki ierobežojumi.

Viss, kas nepieciešams pārejai no vietējās uz tīmekļa lietotnēm mobilajā ierīcē, ir nodrošināt izstrādātājiem iespēju rakstīt tīmekļa lietotnes, kurām ir tāda pati jauda un funkcionalitāte kā vietējām. Tagad tas sāk notikt. API (lietojumprogrammu saskarnes), kas ļauj izstrādātājiem rakstīt tīmekļa lietotnes (būtībā šim nolūkam izveidotu tīmekļa lapu), kuru funkcionalitāte ir līdzvērtīga vietējām lietotnēm, sāks kļūt pieejamas šogad.


Galalietotāji nezinās atšķirību vai rūpes. Jau šodien daudzas vietējās lietotnes mobilajās ierīcēs ir tikai tīmekļa lietotnes iesaiņojumā, kas ļauj lietotnei pielāgoties lietotņu veikala paradigmai - atklāt, maksāt, lejupielādēt, instalēt, palaist. Bet, pārejot uz tīmekļa lietotnēm, tiek lauzts esošais lietotņu veikala duopols. Lietotni var iegādāties no jebkuras vietas tīmeklī, to var atrast, izmantojot pārlūkprogrammu, un monetizēt naudu neatkarīgi no OS vai pakalpojumu sniedzēja piesaistītiem lietotņu veikaliem.

Bet pagaidiet, tīmeklim ir nepieciešama savienojamība, un vietējie lietotāji dod lietotājam iespēju strādāt bezsaistē, vai ne? Arī HTML5 dēļ šī atšķirība vairs nav. Izmantojot specifikācijas bezsaistes režīmu, tīmekļa lietotnes var darboties bezsaistē tāpat kā vietējās lietotnes. Un ņemiet vērā, ka praktiski visas vietējās mobilajā lietotnes aktīvi piesaista datus no interneta, kad vien ir izveidots savienojums. Šī bezsaistes atšķirība tiešsaistē, vietējā un tīmekļa atšķirība šodien ir bezjēdzīga.

Tātad, vai mēs redzēsim smagu mobilo ierīču samazinājumu no vietējām lietotnēm līdz tīmekļa lietotnēm? Nē. Mēs vienkārši redzēsim arvien vairāk un vairāk jau notiekošo - izplūdušas līnijas starp vietējām un tīmekļa lietotnēm, jauktas attīstības stratēģijas, kurās lietotne ir gan vietējā, gan tīmekļa. Bet impulss ir skaidri noliekts uz tīmekļa lietotnēm. Galu galā viss, izņemot visgrūtākās mobilo ierīču lietojumprogrammas, būs tīmekļa lietotnes. Un vēsturē visplašākā skaitļošanas platforma - mobilā - pavērs lielāko planētas izstrādātāju populāciju - tīmekļa izstrādātājus.


Galvenie ieguvēji no šīs pārmaiņas būs patērētāji, jo viņiem ir ērta un visuresoša piekļuve pilnīgi savstarpēji saistītai pasaulei - kabatā.

Jauni Raksti
WebKit scuppers izlaiž saites uz saturu
Lasīt Vairāk

WebKit scuppers izlaiž saites uz saturu

Tīmekļa dizainer un iz trādātāj Deimon Muma "ir paklupi pie fakta", ka WebKit pārlūkprogrammā ir izlai ta izlaišana aite . avā emuārā viņš ie kicē problēmu, ka izriet no problēma , kurai ir ...
Ilustratīva kāršu spēle ir spēlējama mākslas galerija
Lasīt Vairāk

Ilustratīva kāršu spēle ir spēlējama mākslas galerija

Ir biji daudz kai tu pielāgotu pēļu kāršu dizainu, taču ši jaunākai piedāvājum apvieno māk lu un gaidāmo futbola ezonu. Kampion kāršu pēle ir futbola kāršu pēle ar kai tu pa aule māk linieku māk la da...
Monitora iegāde: jāņem vērā 6 lietas
Lasīt Vairāk

Monitora iegāde: jāņem vērā 6 lietas

Uzzināt, kā iegādātie monitoru, ir viena no vi varīgākajām lietām, ko varat darīt kā radoš . Monitorā tiek parādīti jū u projekti no ākuma līdz beigām, tāpēc jū vēlatie iegādātie kaut ko tādu, ka jū u...